Studia filologiczne Poznań

Studia filologiczne Poznań

Studia filologiczne Poznań

Największy wybór studiów

filologicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Poznań | woj. wielkopolskie

Studia filologiczne w Poznaniu z pewnością Was nie zawiodą. Bogata oferta kierunków filologicznych i ich praktyczne ukierunkowanie to smakowity kąsek dla maturzystów kochających języki obce, ich naukę, gramatykę, fonetykę oraz historię. Studia filologiczne to nie tylko nauka języków obcych, to swoistego rodzaju spotkanie z obcą kulturą, poznawanie świata ludzi władających innym językiem niż nasz ojczysty. W przypadku filologii polskiej, studenci uczą się historii kształtowania języka naszego narodu, a także wpływu i konszachtów języka z kulturą, polityką, kształtowaniem wartości i postaw. Studia filologiczne w Poznaniu, czy to w innym mieście akademickim, cechują się zapchanymi grafikami zajęć, toną lektur do wchłonięcia oraz stosunkowo trudnymi egzaminami do przejścia. Dlaczego? Przecież języka można nauczyć się nawet i w jeden rok, a studia takie trwają 3, a nawet i 5 lat!

Studia filologiczne to nie tylko praktyczna nauka języka, to również nauka sposobu myślenia, logicznego rozkładania konstrukcji gramatycznych na czynniki pierwsze. A każda konstrukcja gramatyczna ma swoje silne podłoże w określonych sytuacjach, zdarzeniach, wynika z momentu historycznego i wiąże się z wielkimi opowieściami danej społeczności. Aby zrozumieć język obcy, należy zrozumieć ludzi, którzy się nim posługują. I tak oprócz poznawania słówek i konstrukcji, na studiach filologicznych uczyć się będziecie przede wszystkim o innych ludziach - ich sposobie życia, upodobaniach, charakterach, mentalności. To przez ten aspekt studiów filologicznych, tak długie są listy obowiązkowych lektur do przeczytania. Studia filologiczne w Poznaniu cechują się przede wszystkim różnorodnością. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza możecie studiować sinologię, turkologię, jak i arabistykę. To kierunki naprawdę rzadko spotykane na polskiej arenie szkolnictwa wyższego. A skoro rzadko spotykane, to i mało absolwentów z takim wykształceniem poszukuje pracy! Warto wziąć to pod uwagę decydując się na studia filologiczne.

KIERUNKI FILOLOGICZNE W POZNANIU

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunki filologiczne
arabistyka
bałkanistyka
bałotologia - filologia litewska

POKAŻ WIĘCEJ

Rekrutacja na studia filologiczne w Poznaniu

Aby dostać się na wymarzone studia filologiczne oczywiście trzeba śpiewająco zdać egzamin dojrzałości z języka polskiego oraz… obcego i to najlepiej wybrać ten, którego tajniki zamierzacie zgłębiać podczas studiów. Oprócz języków jako przedmiotów wiodących, należy odpowiednio uzupełnić swoje wyniki przedmiotami natury humanistycznej, takimi jak na przykład wiedza o społeczeństwie, historia czy wiedza o kulturze. Warto pozbierać jak największą liczbę punktów, bo choć wybór kierunków filologicznych jest tak wielki, to jednak mimo wszystko na wybranych studiach tworzą się niezłe kolejki!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych

Co tak właściwie robią filolodzy? Przede wszystkim uczą innych jak się porozumiewać. To bodajże najpopularniejszy sposób na zarabianie pieniędzy po filologii. Uczą w szkołach publicznych, jak i prywatnych, małych szkołach dla dzieci, jak i dla dorosłych. Prowadzą kursy wakacyjne, wyjazdowe, jak i prowadzone w szybkim tempie lata. Filolodzy to również zabiegani tłumacze przysięgli, jak i tłumacze live, których pamięć sięga wyżyn człowieczych możliwości. Tłumaczenie na żywo to naprawdę trudny kawałek chleba, jednak bardzo opłacalny. Tak naprawdę niewiele osób posiadło tego rodzaju umiejętności, dlatego wciąż są one w cenie. Dzięki temu szanse na zaistnienie w tego typu pracy są ogromne.

Oprócz tradycyjnych form zatrudnienia filologów wiele firm marketingowych poszukuje ludzi sprawnie i wprawnie władających językami, dlaczego? Bowiem mają oni bardzo rozbudowany zasób słownictwa, skojarzeń, łatwo przychodzi im wymyślanie nowych konstrukcji i wyrażeń, wiedzą jak sprawnie i poprawnie posługiwać się językiem. Dlatego filolodzy to cenieni marketingowcy i doradcy sprzedaży. Agencje reklamowe i PR-owe naprawdę chętnie zatrudniają filologów. Osoby, które zdecydowały się na studiowanie tak zwanych rzadkich specjalności filologicznych, nie muszą się martwić o zatrudnienie, najprawdopodobniej to praca ich znajdzie a nie na odwrót. Wciąż bardzo mała grupa ludzi decyduje się na podjęcie niszowych kierunków, a dzięki temu, że dziś świat kręci się wokół międzynarodowego biznesu, znajomość języków trudnych jest dlatego bardzo dobrze opłacana. 

STUDIA FILOLOGICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

B
J
K
M
N
P
S
T
Rozwiń

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)