Bałkanistyka - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

bałkanistyka

Odkryj kierunek bałkanistyka w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Bałkanistyka studia Poznań - 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku bałkanistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku bałkanistyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bałkanistyka w Poznaniu rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 11 lipca 2023 r. | Bałkanistyka Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu bałkanistykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM).
 

Opis kierunku

Studia w Poznaniu na kierunku bałkanistyka to studia skupiające się na przekazywaniu wiedzy między innymi z zakresu takich języków jak język albański, język turecki, język macedoński oraz język rumuński. Program studiów dostarcza studentom także wiedzy między innymi z zakresu kultury, historii oraz sztuki tego kręgu kulturowego.

 

Praca po studiach

Absolwenci bałkanistyki dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi w biurach tłumaczeniowych, organach adinistracji państwowej, samorządach lokalnych, mediach, muzeach, polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach, a także w innych firmach i przedsiębiorstwach, które potrzebują osób posiadających znajomość któregoś z języków bałkańskich. Studia z zakresu bałkanistyki dają studentom szerokie możliwości rozwijania kariery, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę zawodową, w której będzie odnajdował i czuł się najlepiej.

czytaj dalej wszystko o Bałkanistyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BAŁKANISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bałkanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bałkanistyka w Poznaniu?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku Bałkanistyka, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymaganymi w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Bałkanistyka:

  • język obcy,
  • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bałkanistyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA W POZNANIU?

Studia w Poznaniu na kierunku Bałkanistyka to studia skupiające się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Program studiów pozwala studentom rozwinąć umiejętności oraz zdobyć wiedzę między innymi z zakresu szeroko rozumianej kultury, literatury oraz historii krajów bałkańskich.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bałkanistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne


 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Bałkanistyka to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje między innymi z zakresu komunikacji międzykulturowej dla translatorów, wydawniczych oraz medialnych kontekstów pracy tłumacza, a także współczesnych dyskursów naukowych oraz publicznych.

Studenci rozwiną również swoje kompetencje językowe z zakresu takich języków jak język albański, język turecki, język macedoński oraz język rumuński.

Program studiów dostarcza studentom również specjalistycznej wiedzy z obszaru historii oraz kultury Bałkanów, poznają najwybitniejsze dzieła literackie tego kręgu kulturowego oraz zapoznają się z gramatyką i kulturą języów bałkańskich.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA W POZNANIU?

Studia na kierunku bałkanistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

Bałkanistyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BAŁKANISTYKA?

Uczelnie w Poznaniu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku Bałkanistyka, posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności zarówno z obszaru jeżyków bałkańskich, jak i wiedzy o historii i kulturze tych krajów mają szerokie możliwości zawodowe.

Absolwenci z zakresu bałkanistyki mogą znaleźć pracę między innymi w biurach tłumaczeniowych, organach administracji państwowej, samorządach lokalnych, mediach, muzeach, polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach, a także w innych firmach i przedsiębiorstwach, które potrzebują osób posiadających znajomość któregoś z języków bałkańskich.

 Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bałkanistyka:

  • instytucjach kulturalnych, oświatowych i turystycznych,
  • w  mediach i muzeach,
  • organach administracji państwowej i samorządu lokalnego,
  • w biurach tłumaczeniowych,
  • w polskich placówkach dyplomatycznych na Bałkanach.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bałkanistyka Poznań studia i stopnia

Bałkanistyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bałkanistyka Poznań studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia