Biologia sądowa - Toruń

Studia w Toruniu

biologia sądowa

Odkryj biologia sądowa w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

02.03.2023

Biologia sądowa studia Toruń - 2023 | województwo kujawsko – pomorskie

Studia na kierunku biologia sądowa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku biologia sądowa w Toruniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biologia sądowa w Toruniu rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 20 września 2023 r. | Biologia sądowa Toruń - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Toruniu biologię sądową możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK).

 

Opis kierunku

Studia w Toruniu na kierunku biologia sądowa to studia interdyscyplinarne, skupiające się przekazywaniu wiedzy i kształceniu w zakresie zagadnień dotyczących dziedzin nauk biologicznych, fizycznych oraz chemicznych. Program studiów dostarcza studentom również praktycznej wiedzy oraz potrzebnych umiejętności z obszaru biologii i nauk pokrewnych, oraz metody i wykorzystywania ich przy tworzeniu ekspertyz na rzecz sądownictwa. Ponadto studenci będą mieli możliwość rozwinięcia swoich kompetencji, a także poszerzenia wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących zbierania, dokonywania analiz oraz dokumentowania materiału biologicznego, stosowania narzędzi pomiarowych, metod antropologicznych oraz z anatomii porównawczej w postępowaniu dowodowym.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu biologia sądowa dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi we wszelkiego rodzaju laboratoriach kryminalistycznych, w firmach świadczących usługi eksperckie na rzecz sądownictwa. A także na stanowisku biegłego sądowego w zakresie badań materiału biologicznego. Studia z zakresu biologia sądowa dają studentom szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie czuł i odnajdował się najlepiej.

czytaj dalej wszystko o Biologia sądowa - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek BIOLOGIA SĄDOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Biologia sądowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biologia sądowa?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku biologia sądowa aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku biologia sądowa :

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biologia sądowa w Toruniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA SĄDOWA W TORUNIU?

Studia w Toruniu na kierunku biologia sądowa skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci kierunki biologia sądowa zdobędą między innymi wszechstronną wiedzę z zakresu opisywania podstawowych zjawisk chemicznych, biologicznych, fizycznych zachodzących w organizmie, znajomości, a także stosowania systemów komputerowych wykorzystywanych do tworzenia ekspertyz sądowych oraz zbierania, analizowania i dokumentowania materiału biologicznego i znajomości obowiązujących procedur i prawa dotyczące postępowania dowodowego.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Typ i tryb studiów

 

Studia na kierunku biologia sądowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia 

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności 

Studia w Toruniu na kierunku biologia sądowa to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu szeroko rozumianej wiedzy z dziedziny nauk biologicznych, ścisłych, a także prawniczych..

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu fizycznych metod pomiarów, fizjologii oraz toksykologii, specjalistycznych badań laboratoryjnych, a także wykształcą wiele cennych umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych.

Studenci zapoznają się również ze specjalistyczną wiedzą dotyczącą współczesnych badań biologicznych oraz ich zastosowania w kryminalistyce oraz sądownictwie, dowiedzą się w jaki sposób dokonywać analiz pobranych materiałów dowodowych, a także poznają określone regulacje prawne oraz nauczą się ich zastosowania w praktyce.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA SĄDOWA W TORUNIU?

Studia na kierunku biologia sądowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia)

Biologia sądowa w Toruniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKI BIOLOGIA SĄDOWA W TORUNIU?

Uczelnie w Toruniu kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku biologia sądowa posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu opisywania podstawowych zjawisk chemicznych, biologicznych, fizycznych zachodzących w organizmie, oraz ze znajomością języka angielskiego, mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę we wszelkiego rodzaju laboratoriach kryminalistycznych, w firmach świadczących usługi eksperckie na rzecz sądownictwa. A także na stanowisku biegłego sądowego w zakresie badań materiału biologicznego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biologia sądowa:

 • pracownik laboratoriów kryminalistycznych ,
 • pracownik firm świadczące usługi eksperckie na rzecz sądownictwa ,
 • pracownik zakładów medycyny sądowej .

Gdzie studiować na kierunku biologia sądowa w Toruniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek biologia sądowa w Toruniu

czytaj dalej uczelnie w Toruniu

Uczelnie w Toruniu - kierunek biologia sądowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biologia sądowa Toruń studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biologia sądowa Toruń studia stacjonarne

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Toruniu

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia