Kierunki studiów Toruń

Kierunki studiów Toruń

Kierunki studiów Toruń

Kierunki studiów

w Toruniu 2020

Odkryj kierunki na toruńskich uczelniach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Kierunki studiów w Toruniu 2020

Choć w Toruniu znajduje się tylko jedna uczelnia publiczna – Uniwersytet Mikołaja Kopernika – to pozycja Torunia jako miasta akademickiego jest bardzo silna. Dzieje się tak za sprawą renomy, jaką cieszy się UMK, zaliczany do piątki najlepszych uczelni w Polsce. 

Przyszli studenci wybierając Toruń, mogą rozpocząć naukę na jednym z piętnastu wydziałów, kształcących na kierunkach humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, technicznych, medycznych oraz artystycznych. Decydując się na Toruń, możecie zatem stać się zarówno absolwentem wojskoznawstwa, jak i ochrony dóbr kultury. Umysły ścisłe mogą poszerzać swoją wiedzę studiując matematykę i ekonomię bądź chemię kosmetyczną, a humaniści odnajdą się na kierunkach proponowanych między innymi przez Wydział Filologiczny.
 
Jakie kierunki studiów są najpopularniejsze wśród kandydatów na największą uczelnię w regionie? W ubiegłych latach królowała farmacja, japonistyka, filologia angielska, administracja i zarządzanie, prawo oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Chętnych nie brakuje także na dietetykę, kogniwistykę oraz lingwistykę stosowaną. Jednak nawet o miejsca na kierunkach mniej popularnych ubiega się większa ilość kandydatów, niż uniwersytet jest w stanie przyjąć.
Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych wybierając studia, zazwyczaj aplikują na kilka kierunków. Dlatego też na wielu z nich co roku prowadzony jest drugi nabór. Kandydaci rozpoczynający studia w roku ubiegłym, mogli ubiegać się o przyjęcie w drugim terminie na etnologię-antropologię kulturową, filologię klasyczną, filologię ze specjalnością hellenistyka, filologię ze  specjalnością wiedza o kulturze śródziemnomorskiej, filozofię, komparatystykę literacko-kulturową, nauki o rodzinie, ochronę środowiska, politykę publiczną oraz społeczną, religioznawstwo, studia bałtyckie, studia wschodnie a także teologię.

Popularne kierunki studiów w Toruniu

Wszystkie kierunki studiów w Toruniu

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

UCZELNIE W TORUNIU

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Kierunki studiów: 23

Studia podyplomowe: 73

Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń Tel.: 56 66 09 200, fax. 56 66 09 207 POKAŻ WIĘCEJ

Studia podyplomowe - kierunki w Toruniu

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Komentarze (1)

kasia odpowiedz

zdecydowanie polecam pedagogikę na Kolegium Jagielońskim, jestem strasznie zadowolona z tego kierunku studiów na tej uczelni :)