Bankowość i zarządzanie ryzykiem - Kraków

Bankowość i zarządzanie ryzykiem - Kraków

Bankowość i zarządzanie ryzykiem - Kraków

Studia w Krakowie

bankowość i zarządzanie ryzykiem

 

Odkryj kierunek bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Bankowość i zarządzanie ryzykiem - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Bankowość i zarządzanie ryzykiem Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie bankowość i zarządzanie ryzykiem możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK).
 

Opis kierunku

W jaki sposób działają instytucje finansowe, ubezpieczeniowe i banki? Tego, między innymi, można dowiedzieć się, wybierając ten kierunek. Studia dają również szansę na poznanie technik zarządzania ryzykiem na rynku finansowym, czy podstaw funkcjonowania finansowych instytucji, zarówno w skali makro, jak i mikroekonomicznej.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą pochwalić się kwalifikacjami z zakresu finansów i ubezpieczeń – takie kompetencje mogą przydać się w pracy w bankach, firmach pośrednictwa finansowego, czy zakładach ubezpieczeniowych. Osoby, które ukończyły te studia, mogą również też sprawdzić się w zawodzie analityków i konsultantów finansowych.

czytaj dalej wszystko o Bankowość i zarządzanie ryzykiem - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek BANKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Bankowość i zarządzanie ryzykiem stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie?

Realizacja jakichkolwiek studiów nierozerwalnie wiąże się z obowiązkiem zgłoszenia swojej kandydatury za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów.

Wszystkie uczelnie w Krakowie ustalają własny regulamin, dotyczący konkretnych przedmiotów, jakie są brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Aby poznać szczegóły w tej kwestii, zapoznaj się ze stroną internetową wybranej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM?

 

Wszędzie tam, gdzie pieniądze, obrót finansami i podejmowanie działań zmierzających do zwiększenia kapitału, tam i ryzyko. Mądry inwestor i pracownik szeroko pojętych branż finansowych doskonale wie, jak zwiększać prawdopodobieństwo realizacji postanowionych celów i unikać porażek. Studia na kierunku Bankowość i zarządzanie ryzykiem powstały w celu wykształcenia grona kompetentnych profesjonalistów, niezwykle potrzebnych współczesnemu rynkowi pracy. Podejmij ten kierunek, a być może wkrótce staniesz się ekspertem inwestycyjnym i istotnie pomnożysz swój kapitał. Bankowość i zarządzanie ryzykiem możesz podjąć w Krakowie w ramach trybu stacjonarnego oraz zaocznego.

Czy wyobrażasz sobie kandydata nie lubiącego zagadnień związanych z rynkiem finansowym, na takie studia w Krakowie, których głównym tematem zainteresowania są między innymi kwestie finansowe? Dlatego też program kształcenia na tym kierunku jest adresowany do grona kandydatów, przejawiających konkretne cechy. Zastanawiasz się jakie?

Podstawową jest oczywiście zainteresowanie polską i światową gospodarką, umiejętność korzystania z narzędzi matematycznych podczas rozwiązywania różnych problemów, a także zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji pod wpływem stresu. Jeżeli uważasz, że Bankowość i zarządzanie ryzykiem to kierunek skrojony na miarę twoich potrzeb, nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością, ponieważ zapewniają gruntowne wykształcenie, które jest przydatne na współczesnym rynku pracy. Jeżeli zdecydujesz się na studiowanie Bankowości i zarządzania ryzykiem, poznasz od podszewki funkcjonowanie instytucji finansowych, takich jak banki, czy urzędy skarbowe, a także dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzać profesjonalne analizy tendencji rynkowych, aby przewidywać stopień ryzyka w kwestii wdrożenia konkretnych działań. Ponadto każdy student pogłębi swoje kompetencje:

 • matematyczne
 • społeczne 
 • z zakresu ekonomii i światowej gospodarki

Ile trwają studia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie?

Studia na kierunku Bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM?

Kierunki studiów w Krakowie powstały po to, aby wykształcić w przyszłych absolwentach takie kompetencje, które w najlepszy sposób odpowiedzą na potrzeby współczesnego rynku pracy. Po ukończeniu Bankowości i zarządzania ryzykiem, będziesz mógł poszukać zatrudnienia w:

 • bankach
 • firmach ubezpieczeniowych
 • przedsiębiorstwach zajmujących się analizą i oceną ryzyka finansowego
 • organizacjach non-profit
 • instytucjach regulacyjnych
 • administracji państwowej

 

Dzięki zrozumieniu zagadnień związanych z różnorodnymi aspektami funkcjonowania instytucji bankowych, sektora pośrednictwa finansowego oraz ubezpieczeniowego, staniesz się cennym pracownikiem na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek bankowości zarządzanie ryzykiem w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek bankowość i zarządzanie ryzykiem:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bankowość i zarządzanie ryzykiem Kraków studia ii stopnia


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bankowość i zarządzanie ryzykiem w Krakowie

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski