Finanse i controlling - Kraków

Finanse i controlling - Kraków

Finanse i controlling - Kraków

Studia w Krakowie

finanse i controlling

Odkryj kierunek finanse i controlling w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Finanse i controlling - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Finanse i controlling w Krakowie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Studia na kierunku finanse i controlling w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku finanse i controlling w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Finanse i controlling Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie finanse i controlling możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ).
 

Opis kierunku

Zarządzanie, ekonomia, prawo – kierunek finanse i controlling łączy w sobie te wszystkie dziedziny. Studia dają podstawy do przyszłej pracy na stanowiskach kierowniczych, przygotowując do działania niezależnie od dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej. Studenci mają szansę nauczyć się projektowania efektywnych modeli biznesowych, zarządzania kosztami i zasobami ludzkimi, czy wdrażania systemów controllingowych.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku przygotowani są przede wszystkim do pracy na stanowiskach menadżerskich (zarówno średniego, jak i wyższego szczebla) różnych przedsiębiorstw oraz do pełnienia zawodu doradcy rynkowego. Mają oni również odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia własnej działalności.

czytaj dalej wszystko o Finanse i controlling - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FINANSE I CONTROLLING

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Finanse i controlling stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i controlling w Krakowie?

W przypadku kierunku finanse i controlling brane są pod uwage wyniki ze studiów I stopia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i controlling w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I CONTROLLING?

 

Ogólnie przyjętą definicją finansów jest ogół zjawisk związanych z pieniądzem, który jest związany z działalnością ludzką. Controlling natomiast to system zarządzania przedsiębiorstwem w celu osiągnięcia konkretnego celu. Studia w Krakowie na kierunku Finanse i controlling bez trudu znajdują wspólny mianownik dla obu tych pojęć, tworząc interdyscyplinarny kierunek, idealny dla osób zainteresowanych funkcjonowaniem współczesnej gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektu finansowego.

Finanse i controlling w Krakowie możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, w zależności od tego, jak planujesz zorganizować swój czas w latach akademickich. Tryb niestacjonarny pozwoli ci na kształcenie w ramach weekendowych zjazdów, dzięki czemu na przykład będziesz mógł pogodzić pełnoetatową pracę zawodową z obowiązkami wynikającymi ze zdobywania wyższego wykształcenia. Pamiętaj, że studia zaoczne są propozycją płatną.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i controlling możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i controlling w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kandydaci na Finanse i controlling nie powinni mieć problemów z matematyką oraz naukami społecznymi, ponieważ nauka na tym kierunku bazuje głównie na tych dziedzinach. Ponadto niezwykle cenne okażą się dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne, zdolności przywódcze oraz zaangażowanie w interesy rynku gospodarczego. Jeżeli twoja sylwetka w dużym stopniu pokrywa się z charakterem studiów na opisywanym kierunku, nie musisz się dłużej wahać – aplikuj przy najbliższej możliwej okazji!

Ekonomiczne kierunki studiów w Krakowie, do których należą Finanse i controlling, zapewniają studentom szeroką wiedzę, odnoszącą się do ekonomicznych i pieniężnych aspektów funkcjonowania gospodarki oraz podstaw zarządzania zespołami ludzi oraz obrotem pieniędzy. Będąc studentem, najpewniej nauczysz się:

 • podstaw ekonomii i socjologii
 • ekonometrii
 • statystyki
 • matematyki analitycznej

 

Zgłębisz teorię organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, dzięki czemu będziesz w stanie bez trudu poprowadzić własną działalność. Podczas zajęć warsztatowych dowiesz się, w jaki sposób gromadzić i przetwarzać dane za pomocą konkretnych narzędzi informatycznych, a także poznasz konkretne metody statystyczne i ekonometryczne, dzięki którym bez trudu sprostasz wszystkim wyzwaniom, związanym z wykonywaniem operacji na finansach.

Ile trwają studia na kierunku finanse i controlling w Krakowie?

Studia na kierunku Finanse i controlling w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Finanse i controlling w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I CONTROLLING?

Studia ekonomiczne na kierunku Finanse i controlling przygotowują absolwentów do pracy na stanowiskach takich jak: doradca i konsultant do spraw finansowych w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, kierownik specjalistycznych stanowisk w systemie zarządzania, a także właściciel działalności gospodarczej, który realizuje ustalone samodzielnie cele bez konieczności doświadczania nadzoru ze strony szefostwa.

Absolwenci Finansów i controllingu w Krakowie bez trudu znajdują zatrudnienie w takich instytucjach finansowych, jak na przykład:

 • banki
 • urzędy skarbowe
 • placówki doradcze i administracyjne
 • biura podatkowe
 • biura związane z analizą finansową

 

I wielu innych przyszłościowych miejscach, dzięki którym otrzymają stabilność zawodową i wysokie zarobki.

Gdzie studiować na kierunku finanse i controlling w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i controlling w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek finanse i controlling:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku finanse i controlling w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finanse i controlling Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finanse i controlling Kraków studia stacjonarne

Finanse i controlling Kraków studia niestacjonarne

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia