Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Studia w Krakowie

finanse, bankowość, ubezpieczenia

Odkryj kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Finanse, bankowość, ubezpieczenia studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Finanse, bankowość, ubzpieczenia w Krakowie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjataStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Finanse, bankowość, ubezpieczenia Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie finanse, bankowość, ubezpieczenia możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji UJ).
 

Opis kierunku

Bankowość, finanse przedsiębiorstw i publiczne, rynki finansowe – absolwenci kierunku nie powinni mieć problemu z rozumieniem zasad funkcjonowania tych obszarów gospodarczych. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie oceny sytuacji ekonomicznej i przewidywania konsekwencji poszczególnych procesów gospodarczych. Program obejmuje zajęcia z zakresu m.in. matematyki, statystyki, czy ekonometrii.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Ukończenie kierunku gwarantuje wiele ścieżek rozwoju kariery zawodowej – absolwenci świetnie sprawdzą się w bankach, instytucjach finansowych, czy firmach ubezpieczeniowych. Mogą również pracować w działach finansowych różnych przedsiębiorstw.

czytaj dalej wszystko o Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Finanse, bankowość, ubezpieczenia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Coraz więcej osób decyduje się na studia ekonomiczne, ponieważ gwarantują one szerokie możliwości zawodowe. Aby dostać się na Finanse, bankowość, ubezpieczenia zadbaj o uzyskanie jak najwyższych wyników z matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii, chemii, filozofii, fizyki, historii, historii muzyki, historii sztuki, informatyki, języka obcego, języka polskiego, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz wiedzy o społeczeństwie.

Jednak zanim aplikujesz na wybrany kierunek, zapoznaj się z treściami zawartymi na stronie internetowej uczelni, której oferta edukacyjna najbardziej cię interesuje. W ten sposób poznasz aktualnie obowiązujące szczegóły w obrębie procesu aplikacyjnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA?

 

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie uczelnie w Krakowie starają się nadążyć za nieustannie, dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy i dlatego oferują różnorodne, często interdyscyplinarne kierunki, dzięki którym każdy z absolwentów kończy edukację z takim zestawem wiedzy i umiejętności, który zostanie doceniony przez nie jednego pracodawcę na światowym rynku pracy. Finanse, bankowość, ubezpieczenia to innowacyjny kierunek studiów, który pozwala na uzyskanie szerokich kwalifikacji ze wszystkich trzech dziedzin, bez trudu znajdując dla nich wspólny mianownik. Wybierając Finanse, bankowość, ubezpieczenia, wybierasz przyszłościową naukę, która zapewni ci uzyskanie niezbędnych kompetencji do wywiązywania się z pragmatycznych ról zawodowych.

Aby dodatkowo zwiększyć wygodę studiowania kandydatom i umożliwić im organizację swojego studenckiego życia wedle własnych ambicji, niektóre kierunki studiów w Krakowie zostały zaprezentowane w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Niezależnie od wybranego trybu naukki zyskasz pewność kształcenia na najwyższym poziomie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse, bankowośc, ubezpieczenia w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Finanse, bankowość, ubezpieczenia powstały w celu wykształcenia specjalistów do spraw obrotu finansami, dlatego w trakcie nauki będziesz miał okazję zgłębić specjalistyczne przedmioty teoretyczne, dzięki którym uzyskasz swobodę w poruszaniu się po rynku finansowym. Na swojej drodze ku zdobyciu tytułu specjalisty najpewniej spotkasz takie przedmioty, jak między innymi:

 • podstawy rachunkowości
 • rachunek prawdopodobieństwa
 • statystyka
 • mikro i makroekonomia
 • matematyka
 • analiza gospodarcza

 

Niezwykle ważnym aspektem nauki okażą się praktyki zawodowe, które wprowadzą cię w specyfikę zawodu o wybranym przez ciebie charakterze.

Ze względu na ogromną konkurencję na współczesnym rynku pracy, aby odnieść sukces i zostać zauważonym w dowolnej dziedzinie nauki, trzeba być prawdziwym ekspertem i jednocześnie pasjonatem. Same chęci i zaangażowanie w zgłębianie treści programowych, jakie są przeznaczone dla Finansów, bankowości, ubezpieczeń mogą nie wystarczyć. Doskonałym uzupełnieniem zainteresowania szeroko pojętą ekonomią, rynkiem gospodarczym i finansowym będzie wszechstronne uzdolnienie kandydatów, przede wszystkim z zakresu nauk ścisłych i społecznych. Jeżeli marzysz o odniesieniu sukcesu na studiach oraz czerpaniu satysfakcji z pełnionych ról zawodowych, powinieneś poważnie przemyśleć swoją kandydaturę na dowolny kierunek. Być może Finanse, bankowość, ubezpieczenia są skrojone na miarę twoich potrzeb.

Ile trwają studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Studia na kierunku Finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA?

Zdobyte na studiach kompetencje sprawią, że każdy z absolwentów zostanie przygotowany do pracy w:

 • sektorach bankowych
 • urzędach skarbowych

 

Absolwenci będą mogli również realizować się jako eksperci do spraw analiz ekonomicznych, interpretacji aktualnych zjawisk gospodarczych oraz ogólnych tendencji, jakie występują na dzisiejszym rynku. Kończąc Finanse, bankowość, ubezpieczenia będziesz ponadto gotów do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej, którą oprzesz o dowolnie obrane cele. Wybór będzie należał do ciebie, jednak każdy z nich zagwarantuje ci dobre perspektywy na przyszłość.

Gdzie studiować na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Finanse, bankowość, ubezpieczenia Kraków studia i stopnia


Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych