Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Studia w Krakowie

finanse, bankowość, ubezpieczenia

Odkryj kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Finanse, bankowość, ubezpieczenia studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Finanse, bankowość, ubzpieczenia w Krakowie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse, bankowość, ubezpieczenia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Finanse, bankowość, ubezpieczenia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Coraz więcej osób decyduje się na studia ekonomiczne, ponieważ gwarantują one szerokie możliwości zawodowe. Aby dostać się na Finanse, bankowość, ubezpieczenia zadbaj o uzyskanie jak najwyższych wyników z matematyki, języka angielskiego, geografii, biologii, chemii, filozofii, fizyki, historii, historii muzyki, historii sztuki, informatyki, języka obcego, języka polskiego, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz wiedzy o społeczeństwie.

Jednak zanim aplikujesz na wybrany kierunek, zapoznaj się z treściami zawartymi na stronie internetowej uczelni, której oferta edukacyjna najbardziej cię interesuje. W ten sposób poznasz aktualnie obowiązujące szczegóły w obrębie procesu aplikacyjnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 08.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Przedmioty:

biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stac. I stopnia:
40
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
120
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stac. I stopnia:
83
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Gdzie studiować na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA?

 

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie uczelnie w Krakowie starają się nadążyć za nieustannie, dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy i dlatego oferują różnorodne, często interdyscyplinarne kierunki, dzięki którym każdy z absolwentów kończy edukację z takim zestawem wiedzy i umiejętności, który zostanie doceniony przez nie jednego pracodawcę na światowym rynku pracy. Finanse, bankowość, ubezpieczenia to innowacyjny kierunek studiów, który pozwala na uzyskanie szerokich kwalifikacji ze wszystkich trzech dziedzin, bez trudu znajdując dla nich wspólny mianownik. Wybierając Finanse, bankowość, ubezpieczenia, wybierasz przyszłościową naukę, która zapewni ci uzyskanie niezbędnych kompetencji do wywiązywania się z pragmatycznych ról zawodowych.

Aby dodatkowo zwiększyć wygodę studiowania kandydatom i umożliwić im organizację swojego studenckiego życia wedle własnych ambicji, niektóre kierunki studiów w Krakowie zostały zaprezentowane w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Niezależnie od wybranego trybu naukki zyskasz pewność kształcenia na najwyższym poziomie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse, bankowośc, ubezpieczenia w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Finanse, bankowość, ubezpieczenia powstały w celu wykształcenia specjalistów do spraw obrotu finansami, dlatego w trakcie nauki będziesz miał okazję zgłębić specjalistyczne przedmioty teoretyczne, dzięki którym uzyskasz swobodę w poruszaniu się po rynku finansowym. Na swojej drodze ku zdobyciu tytułu specjalisty najpewniej spotkasz takie przedmioty, jak między innymi:

 • podstawy rachunkowości
 • rachunek prawdopodobieństwa
 • statystyka
 • mikro i makroekonomia
 • matematyka
 • analiza gospodarcza

 

Niezwykle ważnym aspektem nauki okażą się praktyki zawodowe, które wprowadzą cię w specyfikę zawodu o wybranym przez ciebie charakterze.

Ze względu na ogromną konkurencję na współczesnym rynku pracy, aby odnieść sukces i zostać zauważonym w dowolnej dziedzinie nauki, trzeba być prawdziwym ekspertem i jednocześnie pasjonatem. Same chęci i zaangażowanie w zgłębianie treści programowych, jakie są przeznaczone dla Finansów, bankowości, ubezpieczeń mogą nie wystarczyć. Doskonałym uzupełnieniem zainteresowania szeroko pojętą ekonomią, rynkiem gospodarczym i finansowym będzie wszechstronne uzdolnienie kandydatów, przede wszystkim z zakresu nauk ścisłych i społecznych. Jeżeli marzysz o odniesieniu sukcesu na studiach oraz czerpaniu satysfakcji z pełnionych ról zawodowych, powinieneś poważnie przemyśleć swoją kandydaturę na dowolny kierunek. Być może Finanse, bankowość, ubezpieczenia są skrojone na miarę twoich potrzeb.

Ile trwają studia na kierunku finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie?

Studia na kierunku Finanse, bankowość, ubezpieczenia w Krakowie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA?

Zdobyte na studiach kompetencje sprawią, że każdy z absolwentów zostanie przygotowany do pracy w:

 • sektorach bankowych
 • urzędach skarbowych

 

Absolwenci będą mogli również realizować się jako eksperci do spraw analiz ekonomicznych, interpretacji aktualnych zjawisk gospodarczych oraz ogólnych tendencji, jakie występują na dzisiejszym rynku. Kończąc Finanse, bankowość, ubezpieczenia będziesz ponadto gotów do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej, którą oprzesz o dowolnie obrane cele. Wybór będzie należał do ciebie, jednak każdy z nich zagwarantuje ci dobre perspektywy na przyszłość.

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


  

Komentarze (0)