Informatyka i ekonometria - Kraków

Informatyka i ekonometria - Kraków

Informatyka i ekonometria - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka i ekonometria

Odkryj kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Informatyka i ekonometria - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie informatykę i ekonometrię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
 

Opis kierunku

Współcześnie, wiedza z zakresu ekonomii oraz nowoczesnych technologii, może pomóc w znalezieniu naprawdę dobrej pracy. Kierunek łączy w sobie te dwie dziedziny. Studenci mają szansę nauczyć się m.in. tego, w jaki sposób tworzyć modele matematyczne, ekonometryczne, czy statystyczne do analizowania danych i tworzenia prognoz. Osoby, które ukończyły studia, powinny dobrze radzić sobie np. z projektowaniem systemów informatycznych i sieci komputerowych.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą podjąć zawody analityka danych, czy programisty aplikacji biznesowych. Osoby, które ukończyły studia, odnajdą się w działach IT różnych przedsiębiorstw (np. banków, centrów przetwarzania danych), czy instytucji (np. administracji publicznej).

czytaj dalej wszystko o Informatyka i ekonometria - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INFORMATYKA I EKONOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Informatyka i ekonometria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie?

Jeżeli myślisz o tym, aby rozpocząć kierunki studiów w Krakowie, powinieneś mieć na uwadze obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego. Jakie przedmioty na nim zdawać? To zależy od wybranej specyfiki kształcenia.

Przedmiotami mającymi znaczenie podczas aplikacji na informatykę i ekonometrię są najczęściej: matematyka, chemia, fizyka oraz informatyka. Szczegółów dotyczących procesu rekrutacji dowiesz się ze strony internetowej wybranej wcześniej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka i ekonometria w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

 

Powiedzieć, że zarówno informatyka, jak i ekonomia są jednymi z najbardziej przyszłościowych dziedzin wiedzy, które szczególnie warto rozważyć podczas aplikacji na studia wyższe, to jak nic nie powiedzieć. Dla wszechstronnie uzdolnionych miłośników obu dziedzin kształcenia powstały studia na kierunku Informatyka i ekonometria, znajdujące wspólny mianownik i złoty środek pomiędzy zgłębianiem wiedzy i umiejętności przydatnych do pracy w branży IT oraz wszechstronnych kompetencji odnoszących się do światowej gospodarki i rynku ekonomicznego. Studia te możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz zaocznym i w ten sposób dopasować organizację kształcenia do własnych planów na przyszłość.

Studia w Krakowie na kierunku Informatyka i ekonometria to wybór bardzo wielu świeżo upieczonych maturzystów, bowiem niemal każdy z nich marzy o zdobyciu takiego wykształcenia, które pozwoli mu na rozpoczęcie jak najlepiej płatnej pracy. Niestety, z niewiadomych przyczyn predyspozycje części aplikantów nie pokrywają się z charakterem studiów na opisywanym kierunku. Zatem jakimi predyspozycjami powinien charakteryzować się tak zwany idealny kandydat? Przede wszystkim wszechstronnym uzdolnieniem w kwestii nauk technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, fizyki oraz informatyki. Ponadto przyda się zainteresowanie współczesnym rynkiem ekonomicznym i gospodarczym, aby zwiększyć swoje szanse na zrozumienie obowiązujących trendów. Jeżeli uważasz, że sylwetka idealnego kandydata doskonale pokrywa się z twoją, to najprawdopodobniej Informatyka i ekonometria to najlepszy z możliwych wyborów!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Krakowie starają się uposażyć swoich studentów w taki komplet przyszłościowych kompetencji, dzięki którym będą mieli ogromną szansę na realizację swoich celów i wszelkich postanowień. Zatem czego się nauczysz jako student Informatyki i ekonometrii, jeśli podejmiesz ją w Krakowie? Będziesz miał okazję w sposób szczegółowy poznać:

 • techniki projektowania obiektowego i sztucznej inteligencji
 • tajniki algebry liniowej
 • tajniki geometrii analitycznej

 

Nauczysz się wykonywania potrzebnych badań operacyjnych, dzięki którym w prawidłowy sposób przeanalizujesz obowiązujące tendencje rynkowe, a także wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, które wykorzystasz podczas pracy w zespołach informatycznych i ekonometrycznych.

Ile trwają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Informatyka i ekonometria w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

Treść akapitu zatytułowanego „praca” to prawdopodobnie najbardziej optymistyczna treść dla każdego, kogo interesują jakiekolwiek studia informatyczne – jak powszechnie wiadomo, specjaliście właśnie z tych dziedzin cieszą się społecznym poważaniem, a ich praca jest doceniana przez pracodawców na całym świecie. Zatem gdzie można pracować po ukończeniu Informatyki i ekonometrii w Krakowie? W międzynarodowych firmach informatycznych na stanowiskach związanych z:

 • programowaniem aplikacji
 • programowaniem baz danych
 • projektowaniem stron internetowych
 • analizowaniem systemów informatycznych
 • konsultowaniem spraw IT
 • i wielu innych

Gdzie studiować na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek informatyka i ekonometria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Kraków studia i stopnia

Informatyka i ekonometria Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Kraków studia stacjonarne

Informatyka i ekonometria Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie