Informatyka i ekonometria - Kraków

Informatyka i ekonometria - Kraków

Advertisement

Informatyka i ekonometria - Kraków

Studia w Krakowie

informatyka i ekonometria

Odkryj kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Informatyka i ekonometria - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie rozpocznie się 15 maja 2023 r. i potrwa do 29 września 2023 r. | Informatyka i ekonometria Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie informatykę i ekonometrię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
 

Opis kierunku

Współcześnie, wiedza z zakresu ekonomii oraz nowoczesnych technologii, może pomóc w znalezieniu naprawdę dobrej pracy. Kierunek łączy w sobie te dwie dziedziny. Studenci mają szansę nauczyć się m.in. tego, w jaki sposób tworzyć modele matematyczne, ekonometryczne, czy statystyczne do analizowania danych i tworzenia prognoz. Osoby, które ukończyły studia, powinny dobrze radzić sobie np. z projektowaniem systemów informatycznych i sieci komputerowych.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą podjąć zawody analityka danych, czy programisty aplikacji biznesowych. Osoby, które ukończyły studia, odnajdą się w działach IT różnych przedsiębiorstw (np. banków, centrów przetwarzania danych), czy instytucji (np. administracji publicznej).

czytaj dalej wszystko o Informatyka i ekonometria - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek INFORMATYKA I EKONOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Informatyka i ekonometria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie?

Jeżeli myślisz o tym, aby rozpocząć kierunki studiów w Krakowie, powinieneś mieć na uwadze obowiązek przystąpienia do egzaminu maturalnego. Jakie przedmioty na nim zdawać? To zależy od wybranej specyfiki kształcenia.

Przedmiotami mającymi znaczenie podczas aplikacji na informatykę i ekonometrię są najczęściej: matematyka, chemia, fizyka oraz informatyka. Szczegółów dotyczących procesu rekrutacji dowiesz się ze strony internetowej wybranej wcześniej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka i ekonometria w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

 

Powiedzieć, że zarówno informatyka, jak i ekonomia są jednymi z najbardziej przyszłościowych dziedzin wiedzy, które szczególnie warto rozważyć podczas aplikacji na studia wyższe, to jak nic nie powiedzieć. Dla wszechstronnie uzdolnionych miłośników obu dziedzin kształcenia powstały studia na kierunku Informatyka i ekonometria, znajdujące wspólny mianownik i złoty środek pomiędzy zgłębianiem wiedzy i umiejętności przydatnych do pracy w branży IT oraz wszechstronnych kompetencji odnoszących się do światowej gospodarki i rynku ekonomicznego. Studia te możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz zaocznym i w ten sposób dopasować organizację kształcenia do własnych planów na przyszłość.

Studia w Krakowie na kierunku Informatyka i ekonometria to wybór bardzo wielu świeżo upieczonych maturzystów, bowiem niemal każdy z nich marzy o zdobyciu takiego wykształcenia, które pozwoli mu na rozpoczęcie jak najlepiej płatnej pracy. Niestety, z niewiadomych przyczyn predyspozycje części aplikantów nie pokrywają się z charakterem studiów na opisywanym kierunku. Zatem jakimi predyspozycjami powinien charakteryzować się tak zwany idealny kandydat? Przede wszystkim wszechstronnym uzdolnieniem w kwestii nauk technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, fizyki oraz informatyki. Ponadto przyda się zainteresowanie współczesnym rynkiem ekonomicznym i gospodarczym, aby zwiększyć swoje szanse na zrozumienie obowiązujących trendów. Jeżeli uważasz, że sylwetka idealnego kandydata doskonale pokrywa się z twoją, to najprawdopodobniej Informatyka i ekonometria to najlepszy z możliwych wyborów!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Krakowie starają się uposażyć swoich studentów w taki komplet przyszłościowych kompetencji, dzięki którym będą mieli ogromną szansę na realizację swoich celów i wszelkich postanowień. Zatem czego się nauczysz jako student Informatyki i ekonometrii, jeśli podejmiesz ją w Krakowie? Będziesz miał okazję w sposób szczegółowy poznać:

 • techniki projektowania obiektowego i sztucznej inteligencji
 • tajniki algebry liniowej
 • tajniki geometrii analitycznej

 

Nauczysz się wykonywania potrzebnych badań operacyjnych, dzięki którym w prawidłowy sposób przeanalizujesz obowiązujące tendencje rynkowe, a także wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne, które wykorzystasz podczas pracy w zespołach informatycznych i ekonometrycznych.

Ile trwają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Informatyka i ekonometria w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat / inżynier
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

Treść akapitu zatytułowanego „praca” to prawdopodobnie najbardziej optymistyczna treść dla każdego, kogo interesują jakiekolwiek studia informatyczne – jak powszechnie wiadomo, specjaliście właśnie z tych dziedzin cieszą się społecznym poważaniem, a ich praca jest doceniana przez pracodawców na całym świecie. Zatem gdzie można pracować po ukończeniu Informatyki i ekonometrii w Krakowie? W międzynarodowych firmach informatycznych na stanowiskach związanych z:

 • programowaniem aplikacji
 • programowaniem baz danych
 • projektowaniem stron internetowych
 • analizowaniem systemów informatycznych
 • konsultowaniem spraw IT
 • i wielu innych

Gdzie studiować na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka i ekonometria w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek informatyka i ekonometria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Zarządzania AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Kraków studia i stopnia

Informatyka i ekonometria Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Kraków studia stacjonarne

Informatyka i ekonometria Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia