Geodezja i kartografia - Poznań

Geodezja i kartografia - Poznań

Geodezja i kartografia - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

geodezja i kartografia

Odkryj geodezję i kartografię w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Geodezja i kartografia - studia Poznań 2023

Studia na kierunku geodezja i kartografia w Poznaniu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku geodezja i kartografia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

W Poznaniu geodezję i kartografię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku geodezja i kartografia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Studia stacjonarne na kierunku geodezja i kartografia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCena za pierwszy rok studiów wynosi około 5400 zł. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej)

czytaj dalej wszystko o Geodezja i kartografia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek GEODEZJA I KARTOGRAFIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Geodezja i kartografia stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Geodezja i kartografia w Poznaniu

W procesie rekrutacji na studia na kierunku geodezja i kartografia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Szczegółowe wymagania obowiązujące studia w Poznaniu zależą od wielu czynników. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest kanon nauk, w skład których wchodzi wybrany przez przyszłego studenta kierunek. W przypadku Geodezji i kartografii przedmiotami wiodącymi będą: geografia, matematyka oraz język obcy nowożytny.

Uczelnie w Poznaniu ustalają własne procedury rekrutacyjne, które mogą zmieniać się w zależności od różnych czynników. Dlatego warto pamiętać, aby tuż przed aplikacją na wymarzone kierunki studiów w Poznaniu, dobrze zapoznać się z ich programem, zawartym na stronie internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Geodezja i kartografia w Poznaniu

 • Geodezja i kartografia w Poznaniu - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Geodezja i kartografia to studia, które gwarantują rzetelne wykształcenie. Znajdują się one w ofercie poznańskich ośrodków akademickich. Osoby, które planują rozpocząć te studia wyższe, muszą bardzo dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni, więc przestrzeganie najważniejszych terminów sprawi, że nic nie będzie dla ciebie zaskoczeniem. Warto pamiętać, że wszystkie terminy są do siebie zbliżone. Swoją przygodę z rekrutacją rozpoczniesz już na przełomie kwietnia oraz maja, ponieważ wtedy już możesz rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki studiów.

  Musisz pamiętać o tym, że nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych przez maturzystów. To, czy dostali się oni na wymarzone studia, okaże się już w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. Dla przyszłych studentów będzie to czas także składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Studia w Poznaniu na kierunku geodezja i kartografia cieszą się dużą popularnością, więc o kwestie formalne warto zadbać odpowiednio wcześniej.

  Jeżeli na wybrane przez siebie studia nie dostałeś się w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji. Odbywają się one na ogół w sierpniu i we wrześniu, więc nie załamuj rąk – studia wciąż czekają na ciebie.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Jeżeli chcesz rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku geodezja i kartografia, powinieneś odpowiednio wcześnie zadbać o złożenie do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że jeżeli spóźnisz się z tym krokiem rekrutacyjnym, zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć najpierw, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć obowiązkowo:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
  • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Opłaty rekrutacyjne obowiązują na wszystkich uczelniach w Polsce. W praktyce oznacza to, że jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji, to będziesz musiał ją uiścić. W zależności od uczelni mogą się one wahać od 85 do 100 zł. Pamiętaj, żeby uiścić ją odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu. Opłaty rekrutacyjne wykonasz za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj także, że część uczelni prywatnych oprócz takiej opłaty, wprowadza także wpisowe – czyli dodatkowe uiszczenie kosztów za zapisanie się na studia.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  Studia na kierunku geodezja i kartografia mają charakter interdyscyplinarny i odnoszą się do wielu dziedzin z pogranicza nauk geograficznych. Wśród przedmiotów, które będą przez ciebie zdawane na maturze, powinny się znaleźć na pewno matematyka oraz geografia. Pamiętaj, że duże znaczenie ma także zdawanie dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego. By uniknąć rozczarowań, swoje przygotowania rozpocznij już dziś.

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Informacje o przeliczniku punktów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Każdy ośrodek akademicki ustala go bowiem indywidualnie. Ważne, żeby przedmioty, które wybierzesz na maturze, były zgodne z wymogami rekrutacyjnymi. Znaczenie ma również poziom, na jakim zdawać będziesz te przedmioty. Masz do wyboru dwa poziomy: podstawowy oraz rozszerzony.

  Olimpiady oraz konkursy +

  Twoja wiedza znacznie wyróżnia się na tle wiadomości innych uczniów szkół średnich? Jeżeli tak, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To bardzo ambitna propozycja, jest jednak o co walczyć – na laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Jeżeli marzysz o tym, by rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku administracja, pomyśl o olimpiadach takich jak:

  • Olimpiada Geograficzna
  • Olimpiada Matematyczna.

  Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli będziesz laureatem lub finalistą olimpiady, to i tak musisz podejść do obowiązkowych egzaminów maturalnych.

Jak wyglądają studia na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Geodezja i kartografia to kierunek przeznaczony dla osób rzetelnych oraz posiadających ponadprzeciętną wyobraźnię przestrzenną – w końcu nauka na tym kierunku oraz przyszła praca zawodowa będzie w głównej mierze polegała na pracy z przyrządami nawigacyjnymi, wymagającymi ponadprzeciętnej orientacji w terenie.

Należy pamiętać o tym, że zawód kartografa to nie tylko przyjemne pogadanki z architektami, ale również praca w terenie, częste odwiedziny na samym placu budowy. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie przez absolwentów Geodezji i kartografii szerokiej wiedzy, której spektrum zatacza koło wokół podstaw wielu innych dziedzin, z pozoru niezwiązanych z kierunkiem kształcenia.

Słowo ‘geodezja’ pochodzi od arystotelowskiego ‘geo’ oznaczającego Ziemię. Owocem prac w tej dziedzinie stały się wszelkiego rodzaju pomiary, różne rodzaje map oraz dokumenty o charakterze prawnym (np. podczas odgraniczania nieruchomości).

Wstępne wymagania stawiane przez uczelnie to podstawowa znajomość i umiejętność posługiwania się zagadnieniami matematycznymi i geograficznymi, które w dalszym toku edukacji zostaną poszerzone i wzbogacone o nowe.

 

1. Czego nauczysz się na studiach

Po zakończeniu studiów absolwent zna podstawowe pojęcia związane z teorią figury Ziemi, potrafi wyjaśnić potrzeby wykonania pomiarów geodezyjnych, umie analizować i oceniać jakość informacji pozyskiwanych metodami geodezyjnymi.

Celem studiów na kierunku geodezja i kartografia jest zdobycie umiejętności pozwalających na wykorzystanie w praktyce podstawowych zagadnień administracyjnych i geodezyjnych. Nabędziesz umiejętności wykorzystywania map wielkoskalowych w charakterze źródła informacji oraz wykorzystania przestrzeni w sporządzaniu dokumentacji w gospodarce przestrzennej.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku geodezja i kartografia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku geodezja i kartografia w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Jak pewnie dobrze wiesz, nie istnieje jeden całkowicie uniwersalny kierunek kształcenia, którego wybór zadowoli każdego z przyszłych studentów. Geodezja i kartografia również nie jest dla każdego. Zatem jakimi cechami powinien dysponować idealny kandydat na te studia? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania i wszystko będzie jasne.

Geografia od zawsze była jednym z twoich ulubionych przedmiotów w szkole? Nauka przedmiotów ścisłych również przychodziła ci z łatwością? Doskonale orientujesz się w otaczającej przestrzeni, a umiejętność znalezienia drogi w nieznanych wcześniej miejscowościach to dla ciebie bułka z masłem? Chciałbyś związać swoją przyszłość z bardzo przyszłościowym i dobrze płatnym kierunkiem studiów? W takim razie wybierz Geodezję i kartografię w Poznaniu!

Czego możesz się spodziewać wybierając studia w Poznaniu na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu? W związku z tym, że kierunek ten należy do kanonu nauk geograficznych, rozpoczynając swoją edukacyjną przygodę będziesz miał okazję powtórzyć i poszerzyć posiadane już wiadomości o kilka całkiem nowych zagadnień.

Aby osiągnąć poziom eksperta w zgłębianej dziedzinie, staniesz przed zadaniem przyswojenia skomplikowanej wiedzy matematycznej, która zapewni ci możliwość wykonywania potrzebnych w pracy zawodowej obliczeń. Nie bez znaczenia pozostanie nauka obsługi profesjonalnych programów statystycznych, do których otrzymasz dostęp jako student Geodezji i kartografii.

Część zajęć będzie prowadzona w formie praktycznych warsztatów w terenie. Każdy ze studentów, pod okiem wyspecjalizowanych praktyków geodezji, będzie miał okazję poznać na własnej skórze, jak wygląda praca w zawodzie. Przy okazji wszyscy zdobędą niezbędną wiedzę o wykonywaniu pomiarów, zapisywaniu ich rezultatów oraz odpowiednim wykorzystaniu jej w praktyce.

Ponadto nauczysz się współpracy grupowej, która w późniejszym czasie przełoży się na zdolność do uczestniczenia w różnorakich projektach z innymi fachowcami z branży, a szeroka wiedza z zakresu prawa, którą również wyniesiesz ze studiów na kierunku Geodezja i kartografia, pozwoli ci działać świadomie.

Ile trwają studia na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Studia na kierunku Geodezja i Kartografia w Poznaniu trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Uczelnie w Poznaniu ustalają czas trwania oferowanych przez siebie kierunków w zależności od ich specyfiki.

W przypadku studiów pierwszego stopnia na kierunku Geodezja i kartografia, czas przeznaczony na ukończenie edukacji będzie wynosił trzy i pół roku, a każdy z absolwentów zostanie nagrodzony dyplomem inżyniera.

Studia na kierunku Geodezja i kartografia można podjąć w ramach studiów stacjonarnych i zaocznych, w zależności od tego, jak chcemy zorganizować nasz czas podczas edukacji.

Geodezja i kartografia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
Jaka praca po studiach na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Jaka praca po studiach na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Wciąż zastanawiasz się, jakie możliwości zawodowe oferuje interesujący cię kierunek studiów? Jeśli w spektrum twoich rozważań na temat przyszłości zawiera się Geodezja i kartografia w Poznaniu, ten akapit powinien dać ci odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Przyszłe życie zawodowe studentów Geodezji i kartografii wygląda dosyć obiecująco. Absolwenci lubiący pracę w terenie znajdą zatrudnienie w międzynarodowych firmach geodezyjnych, gdzie wykażą się doskonałą orientacją w przestrzeni i umiejętnością wykonywania skomplikowanych obliczeń matematycznych.

Dla miłośników biurowej pracy wymagającej analitycznego myślenia i zdolności do sprawnego rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych otworzy się możliwość podjęcia pracy w wydawnictwach kartograficznych, zajmujących się projektowaniem, dystrybucją oraz sprzedażą map.

Międzynarodowe korporacje informatyczne będą ci wdzięczne za zasilenie grona pracujących nad tworzeniem i programowaniem nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych oraz programów nawigacyjnych dla urządzeń przenośnych z różnymi systemami operacyjnymi.

Ukończenie Geodezji i kartografii w Poznaniu to również możliwość podjęcia współpracy z firmami budowlanymi, architektonicznymi oraz szeroko rozumianym górnictwem – wszystkie te zajęcia łączy konieczność obcowania z gruntem oraz wykonywania różnorakich operacji z nim związanych.

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, które staną przed tobą otworem po ukończeniu studiów geograficznych w Poznaniu, będą bardzo obiecujące, a wybranie jakiejkolwiek z nich będzie wiązało się z możliwością rozpoczęcia godnego i dostatniego życia.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Geodezja i kartografia?

Absolwenci kierunku studiów Geodezja i kartografia mają przed sobą wiele możliwości zawodowych. Mogą oni podjąć pracę w firmach geodezyjnych, firmach budowlanych, urzędach, a nawet w wydawnictwach. Jednak najczęściej wybieranymi zawodami jest geodeta i kartograf. Ile zarabiają i na czym polega ich praca?

 

Geodeta

Geodeci mogą pracować w firmach geodezyjnych, budowlanych i architektonicznych. Pracują również w korporacjach, które zajmują się najczęściej pracą nad specjalnymi urządzeniami, które mają na celu nawigować, a także nad programami, które można zainstalować na urządzeniach przenośnych o różnych systemach operacyjnych. Czym konkretnie zajmują się geodeci? Wykonują oni pomiary, opracowują mapy drogowe lub miast np. na podstawie zdjęć lotniczych. Określają również dokładne położenie wybranych punktów na Ziemi oraz wyznaczają kształt ziemi i jej ukształtowanie. Geodeci zajmują się także dokumentacją, mierzeniem i wyznaczaniem działek, na których mogą stanąć nieruchomości. Mediana miesięcznych zarobków geodety to 4910 zł brutto.

 

Kartograf

Kartograf najczęściej znajduje zatrudnienie w wydawnictwach kartograficznych. Do zadań kartografa należy przygotowywanie opisowych i graficznych projektów map lub planów, przygotowywaniem ich do druku oraz opracowywanie makiet nazewniczych map, legend i rozmieszenia znaków. Kartograf może zajmować się np. tworzeniem map świata, samochodowych, aglomeracji miejskiej lub mapy geograficzne danego terenu. Mediana zarobków to 3950 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)

 

*Zarobki mogą się różnić między sobą, na co ma wpływ wiele czynników. Wahania w stawkach mogą zależeć od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie często różni się w zależności od województwa czy miasta. Bardzo często oznacza to, że im większe miasto, tym lepiej płatna praca.

Gdzie studiować na kierunku geodezja i kartografia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku geodezja i kartografia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje 40 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UAM. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5400 zł.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek geodezja i kartografia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Geodezja i kartografia studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu

 

Geodezja i kartografia studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu

 

Geodezja i kartografia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek geodezja i kartografia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Geodezja i kartografia w Poznaniu

Aby podjąć studia geograficzne w Poznaniu, do których należy między innymi Geodezja i kartografia, należy wykazać się doskonałą znajomością geograficznej strony otaczającego nas świata. Dlatego też kandydaci na studia pierwszego stopnia zmierzą się z rozszerzoną maturą między innymi z geografii, aby mieć realne szanse na zasilenie grona studentów.

Biletem wstępu na studia geograficzne na kierunku Geodezja i kartografia na uczelni w Poznaniu bez wątpienia okaże się uzyskanie wysokiego miejsca w konkursach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim. Przyszły maturzysta, który stanie na podium olimpiady geograficznej lub matematycznej zostanie zwolniony z konieczności osiągnięcia doskonałych wyników podczas egzaminu maturalnego, uzyskując automatycznie stuprocentowy wynik.

Geodezję i kartografię w Poznaniu można podjąć w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Pierwsza opcja jest znacznie częściej wybierana przez przyszłych studentów, a zdobywana w ten sposób wiedza jest rozłożona równomiernie w trakcie całego tygodnia.

Studia niestacjonarne umożliwiają podjęcie zobowiązań między innymi zawodowych równolegle ze studiami oraz wiążą się z przyswajaniem programowego materiału w trakcie weekendowych zjazdów, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać ku wkroczeniu na ścieżkę edukacyjną na opisywanym kierunku, jest wzięcie udziału w dobrze wszystkim znanym konkursie świadectw maturalnych.

Kiedy pozytywnie przejdziesz całą procedurę rekrutacyjną, będziesz zobowiązany do dostarczenia pliku dokumentów, w skład których wejdzie świadectwo maturalne wraz z jego kserokopią, rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny oraz fotografia o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

GEODEZJA I KARTOGRAFIA - ważne informacje

geodezja i kartografia studia

studia geograficzne w Poznaniu

studia geograficzne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Geodezja i kartografia w Poznaniu

Jednym z twoich wyborów numer jeden w kwestii przyszłej edukacji jest Geodezja i kartografia, jednak zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie tych studiów, chciałbyś poznać opinię starszych kolegów, mających do czynienia z tą drogą edukacyjną?

 

Honorata, studentka pierwszego roku Geodezji i kartografii w Poznaniu, mówi:

„Przez bardzo długi czas nie mogłam się zdecydować co do kierunku studiów, jaki chciałabym podjąć. Wiedziałam jedno – musi być on związany z geografią oraz zapewniać dobre możliwości zawodowe. A dlaczego Poznań? Jest to moje miasto rodzinne, z którego nie wyobrażam sobie wyjeżdżać.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Geodezja i kartografia Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Geodezja i kartografia Poznań studia stacjonarne

Geodezja i kartografia Poznań studia niestacjonarne

Kierunki geograficzne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Powstańców Wielkopolskich 5, 61-895 Poznań  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Powsta%C5%84c%C3%B3w%20Wielkopolskich%205%2061-895%20Pozna%C5%84%20 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5b54-wsb-poznan.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3, 70-224 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJnbyF40gJqkcRIk5QCQHjzdk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/868cd-wsb-szczecin.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie
 • Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/522e8-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • ul. Brzozowa 5/7, 93-101 Łódź https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFy2teXE1GkcRUVauYZRU7fE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/83312-wsb-studia-lodz.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • ul. Akademicka 2, Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
 • Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d80b0-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie