Studia geograficzne Poznań

Studia geograficzne Poznań

Studia geograficzne Poznań

Największy wybór studiów

geograficznych w Poznaniu

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Poznań | woj. wielkopolskie

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to jedyne miejsce, gdzie można oddać się przyjemności studiowania geografii. Collegium Geographicum nie ma dalekich tradycji naukowych sprzed wojny, wydział założony został w 1984 rok, mimo młodego wieku jest to uczelnia zajmująca szóste miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce kształcących geografów. Czym wyróżnia się stworzony prawie 30 lat temu wydział? W naszym odczuciu - praktycznym podejściem do kształcenia przyszłych geografów. Wskazują na to nowoczesne rozwiązania dydaktyczne, jak i same kierunki studiów.

Dzięki podjęciu studiów na tym Wydziale zdobędziecie wiedzę i umiejętności do jej wykorzystania z zakresu na przykład ekologii miast - jest to kierunek niezwykle przydatny w dzisiejszym świecie, walczącym o pozostałą na ziemi naturę. Również takie specjalności kierunku geografia jak geoanaliza społeczno-ekonomiczna, wskazują na konkretne zastosowanie wiedzy geograficznej w życiu - jest ona niezbędna, by mądrze planować, budować, realizować nowoczesne projekty urbanistyczne. Wykształcenie kierunkowo geografowie/urbaniści są cenionymi na rynku fachowcami w swej dziedzinie.

Sama w sobie geografia od lat traktowana była jako kierunek dla przyszłych nauczycieli szkolnych, dziś zdobyła zupełnie inny status bycia. Studia geograficzne są niesamowitą przygodą poznawania świata. Liczne zajęcia terenowe, wyjazdy, pozwalające badać dane zjawiska, ćwiczenia w laboratoriach oraz kontekst historyczny usankcjonowanej wiedzy geograficznej, wciągają studentów w fascynującą podróż po świecie.

A dzięki mądrym zarządcom Wydziału Nauk Geograficznych i Geologii w Poznaniu, możecie tę podróż, przygodę przekuć w zawodowy sukces w przyszłości. Nauczanie w szkole pozostawmy osobom z powołaniem. Jeśli nie czujesz, że chcesz poświęcić swe życie uczeniu innych, a czujesz chemię do geografii - to nie martw się, startuj na studia w Poznaniu, a z pewnością dasz sobie później radę, nie musząc starać się o zatrudnienie w szkole.Obalamy kolejny mit funkcjonowania geografów. Nieco dalej napiszemy, gdzie możesz szukać zatrudnienia z danym wykształceniem!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia geograficznych w Poznaniu

Nie zdziwcie się - zdajcie dobrze maturę łączącą przedmioty ścisłe z humanistycznymi, by podejść do komisji rekrutacyjnej. Na studiach geograficznych również obowiązuje konkurs świadectw, znany Wam za pewne ze wszystkich pozostałych kierunków. A więc dobrze zdana matura z kilku przedmiotów, zagwarantuje Wam miejsce na wybranych przez Was studiach geograficznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA GEOGRAFICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach geograficznych

Geograf zajmuje się badaniem i poznawaniem geografii, czyli nauki o świecie. Jak można przekuć takie umiejętności w sukces zawodowy i finansowy? Przede wszystkim odpowiadając sobie na pytanie - w której dziedzinie czy też specjalności geografii czuję się najlepiej i czym chciałbym się zająć. Największe szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego i finansowego mają osoby, które się ściśle specjalizują, nie zamykając sobie jednocześnie bramki do innych działań. To trudny wymóg współczesnego systemu pracy.

Absolwenci kierunku geografia znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach państwowych i samorządowych - planując na przykład zagospodarowanie terenu, czy wykonując szczegółowe pomiary przed budową na określonym terenie. Biura prognoz i analiz wciąż się doskonalą i poszukują ludzi do współpracy. Centra zagrożenia kryzysowego również, stąd polecamy uwadze kierunki związane z geografią i bezpieczeństwem. Są to niezwykle cenne kompilacje wiedzy i umiejętności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w świecie. Firmy eksperckie, zajmujące się szczegółowym badaniem i realizowaniem projektów związanych z ochroną środowiska czy udoskonalaniem powstałych już systemów, także są dobrym miejscem, by znaleźć w nich zatrudnienie.

Wszystko zależy od tego, ku czemu Was ciągnie i w czym się wyspecjalizujecie. Dzięki różnorodnym, nowoczesnym i otwierającym możliwości kierunkom geograficznym w Poznaniu, możecie znaleźć naprawdę ciekawą pracę, w której będziecie czuć się dobrze i działać na rzecz dobra ogólnego świata. Polecamy geografię wszystkim fanom przyrody, krajobrazu, a także skomplikowanych fizycznych, chemicznych i matematycznych obliczeń. Geografia jest panną o wielu twarzach, wciąż się zmieniającą, wymagającą nadążania za nią. Dlatego firmy eksperckie tak szybko się zmieniają i wciąż potrzebują wsparcia w postaci wiedzy i umiejętnego jej wykorzystania. Oczywiście, jeśli coś Wam pójdzie nie tak, to zawsze będziecie mogli zrealizować uprawnienia pedagogiczne podczas studiów i podjąć pracę w szkole, nauczając kolejne pokolenie, jak szanować naszą planetę i jak ją poznawać. 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)