ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FILOLOGIA ANGIELSKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kierunek Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zakłada pozyskanie kompetencji językowych oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. To kierunek skierowany do osób pragnących opanować język angielski w stopniu biegłym, jak również poznać także drugi wybrany język, co najmniej na poziomie B1. Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to program kształcenia nastawiony na interakcję, ćwiczenia i seminaria prowadzone w języku angielskim. Zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu, biznesu i turystyki przygotowują studentów do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiadają następujące specjalności:

  • Kulturoznawstwo i literaturoznawstwo,
  • Tłumaczenia.

  Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: wstęp do językoznawstwa, practical English speaking skills, gramatyka opisowa, historia literatury brytyjskiej, business vocabulary, wstęp do komunikacji w biznesie, terminologia handlu i finansów, historia języka angielskiego, historia i kultura obszaru języka angielskiego, gramatyka kontrastywna, integrated skills, historia literatury amerykańskiej, komunikacja ustna w biznesie, tłumaczenia specjalistyczne.

  Język angielski jest materią związaną z wieloma osiągnięciami, ciekawymi wytworami kultury, czy polityką. Na tej podstawie można zakładać, że wysokiej jakości umiejętności językowe otwierają wiele drzwi do kariery zawodowej. I jest to jak najbardziej słuszne założenie. W dobie globalizacji świadomość kulturowa i dobra znajomość języka angielskiego są niezwykle cenione na rynku zawodowym. Co za tym idzie, absolwenci Filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kultury, instytucjach naukowych, instytucjach gospodarczych, dyplomacji, biurach tłumaczeń, branży turystycznej, czy też szkolnictwie.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów anglojęzycznych

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Kulturoznawstwo, literaturoznawstwo i medioznawstwo
  • Specjalizacja tłumaczeniowa

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Medioznawstwo i biznes międzynarodowy
  • Translatoryka
  • Kultura i literatura krajów anglojęzycznych

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Kulturoznawstwo, literaturoznawstwo i medioznawstwo
  • Specjalizacja tłumaczeniowa

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (12)

Aleksandra Ocena odpowiedz

Czy jako dokument rekrutacyjny moje dolaczyc swiadectwo egzaminu wojskowego w/g Stanag 2( Standarization Nato Agreement) ktory jest rowny poziom B1?

Student1rok Ocena odpowiedz

Szczerze mogę polecić uczelnię. Są plusy i minusy jak wszędzie. Natomiast posiadając chęć do nauki i odrobinę determinacji można się wiele nauczyć. Jedynym problemem na filologii jest obecność 2, prawie takich samych przedmiotów, na których omawia się lektury. Czasem trochę ciężko jest rzeczywiście przeczytać wymagane teksty :)

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Monika! W ramach programu Erasmus+ nasi studenci mają możliwość wyjazdu na studia do innych krajów programu na okres od 3 do 12 miesięcy. Wybór jest naprawdę ogromny. Oferujemy również praktyki trwające od 2 do 12 miesięcy. Czy jesteś zainteresowana takim wyjazdem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Monika Ocena odpowiedz

A czy podczas studiowania są organizowane jakieś wymiany studentów z innymi studentami z zagranicy ? W sumie w praktyce języka uczy się najlepiej

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Monika! W dobie globalizacji świadomość kulturowa i znajomość języków obcych ? przede wszystkim języka angielskiego ? są niezwykle cenione na rynku pracy. Kierunek ''Filologia angielska'' gwarantuje zdobycie kompetencji językowych oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. Po ukończeniu studiów będziesz mogła się rozwijać jako lektor w szkole językowej, redaktor portali i prasy anglojęzycznej, organizator i manager wydarzeń kulturowych i wiele, wiele innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Dorota! Językiem wykładowym na studiach o kierunku ''Filologia angielska'' jest zarówno język polski jak i angielski. Oczywiście aby dostać się na studia w języku angielskim trzeba spełnić określone wymagania. Czy jesteś zainteresowana studiowaniem w języku obcym? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Kamilos! Niezmiernie cieszy mnie Twoja opinia o naszej uczelni. Dokładamy wszelkich starań, by nasi studenci wynieśli ze studiów jak najwięcej. Wykładowcy uczelni to również praktycy ? tłumacze, menadżerowie kultury, pracownicy sektora wydawniczego, a wszystkie wykłady i zajęcia mają formę interaktywną. Jaki jest drugi studiowany przez Ciebie kierunek? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Monika Ocena odpowiedz

Rzeczywiście teraz język angielski jest bardzo popularny i dobrze jest go znać. Teraz większość pracodawców wymaga znajomość języka angielskiego na jakimś tam lepszym poziomie. Sama zastanawiam się nad tym kierunkiem, chce doskonalić swój język, no ale co dalej ? Myślicie że będzie po tym praca ?

Dorota Ocena odpowiedz

@Dominika a planujesz uczyć się po angielsku czy zostajesz przy polskim? @Kamilos tacy wykładowcy to prawdziwy skarb, dobrze wiedzieć, że Vistula dysponuje takimi prowadzącymi.

Kamilos Ocena odpowiedz

Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, którzy język angielski znają lepiej niż ja znam polski. Ciekawe wykłady i bardzo interesujące inne formy zajęć gdzie wiedza sama wchodzi do głowy. Jest to mój drugi kierunek studiów realizowany na równi ze studiami inż i sprawia mi ogrom przyjemności.

DoradcaOnlineVistula Ocena odpowiedz

Witaj, Dominika! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Czy jesteś zadowolona z kierunku, który podjęłaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

dominika Ocena odpowiedz

Dzisiaj cały świat mówi po angielsku i brak znajomości tego języka może przekreślić szansę na ciekawą pracę. Dlatego wybrałam studia w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie, aby mieć jak najlepsze umiejętności i jak najlepiej posługiwać się tym językiem