ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303

e-mail: info@vistula.edu.pl;

rekrutacja@vistula.edu.pl

 • FILOLOGIA ANGIELSKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Kierunek Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zakłada pozyskanie kompetencji językowych oraz umiejętności niezbędnych w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. To kierunek skierowany do osób pragnących opanować język angielski w stopniu biegłym, jak również poznać także drugi wybrany język, co najmniej na poziomie B1. Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to program kształcenia nastawiony na interakcję, ćwiczenia i seminaria prowadzone w języku angielskim. Zajęcia uzupełniające z zakresu marketingu, biznesu i turystyki przygotowują studentów do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

  Studia na kierunku Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie posiadają następujące specjalności:

  • Kulturoznawstwo i literaturoznawstwo,
  • Tłumaczenia.

  Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: wstęp do językoznawstwa, practical English speaking skills, gramatyka opisowa, historia literatury brytyjskiej, business vocabulary, wstęp do komunikacji w biznesie, terminologia handlu i finansów, historia języka angielskiego, historia i kultura obszaru języka angielskiego, gramatyka kontrastywna, integrated skills, historia literatury amerykańskiej, komunikacja ustna w biznesie, tłumaczenia specjalistyczne.

  Język angielski jest materią związaną z wieloma osiągnięciami, ciekawymi wytworami kultury, czy polityką. Na tej podstawie można zakładać, że wysokiej jakości umiejętności językowe otwierają wiele drzwi do kariery zawodowej. I jest to jak najbardziej słuszne założenie. W dobie globalizacji świadomość kulturowa i dobra znajomość języka angielskiego są niezwykle cenione na rynku zawodowym. Co za tym idzie, absolwenci Filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, instytucjach kultury, instytucjach naukowych, instytucjach gospodarczych, dyplomacji, biurach tłumaczeń, branży turystycznej, czy też szkolnictwie.

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (4)

Dorota Ocena

@Dominika a planujesz uczyć się po angielsku czy zostajesz przy polskim? @Kamilos tacy wykładowcy to prawdziwy skarb, dobrze wiedzieć, że Vistula dysponuje takimi prowadzącymi.

Kamilos Ocena

Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, którzy język angielski znają lepiej niż ja znam polski. Ciekawe wykłady i bardzo interesujące inne formy zajęć gdzie wiedza sama wchodzi do głowy. Jest to mój drugi kierunek studiów realizowany na równi ze studiami inż i sprawia mi ogrom przyjemności.

DoradcaOnlineVistula Ocena

Witaj, Dominika! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Czy jesteś zadowolona z kierunku, który podjęłaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

dominika Ocena

Dzisiaj cały świat mówi po angielsku i brak znajomości tego języka może przekreślić szansę na ciekawą pracę. Dlatego wybrałam studia w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie, aby mieć jak najlepsze umiejętności i jak najlepiej posługiwać się tym językiem


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: