• PRAWO

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni to szeroka wiedza z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa, uzupełniona o teorię i filozofię prawa oraz doktryny polityczno- prawne i inne nauki społeczne, na czele z ekonomią. Studenci poznają zasady funkcjonowania gospodarki rynkowej, a co najciekawsze uczestniczą w rozprawach sądowych w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych. W toku nauki aranżowane są sprawy sądowe w zrekonstruowanej sali sądowej znajdującej się na terenie Uczelni. Studenci wcielają się w poszczególne role - sędziego, oskarżyciela, powoda, pozwanego, kuratora i uczestniczą w inscenizowanych procesach sądowych.

  Studia na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni nie dzielą się na specjalności, a w programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: prawo konstytucyjne, prawo rodzinne i spadkowe, postępowanie karne, etyka prawnicza, powszechna historia prawa, prawo morskie, retoryka i erytrystyka dla prawników. A co po studiach? Absolwenci Prawa w WSAiB znajdą zatrudnienie w wymiarze sprawiedliwości, kancelariach prawnych, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach, organizacjach samorządowych.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Specjalności

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Zakres sądowy
  • Zakres obsługi biznesu
  • Zakres podatkowy

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Zakres sądowy
  • Zakres obsługi biznesu
  • Zakres podatkowy

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

Janek Ocena odpowiedz

Jesli ktoś się zastanawia, czy studiować tutaj, to mogę powiedzieć , że warto. Naprawde jest ok, organizacja, infrastruktura, lokalizacja, wykladowcy- mega

Adrian Ocena odpowiedz

Uczelnia oferuje programy studiów, które są aktualne i dostosowane do potrzeb współczesnego rynku pracy, do tego zaangażowanie wykładowców robi spore wrażenie

Olek Ocena odpowiedz

Szkoła naprawde świetna, także jeśli komuś zalezy na naprawde dobrym wyształceniu, to warto studiować tutaj

Kuba Ocena odpowiedz

Moja opinia: wsaib to jedna z najlepszych uczelni w regionie. Zresztą potwierdzają to różne rankingi, więc nie ma co się rozpisywać :)))

Maciek Ocena odpowiedz

Poziom zajęć oceniam jako przyzwoity - chociaż nie da się ukryć, że przeważnie zależy od danej grupy. Nie ma żadnego problemu z dostępem do wykładowców - poświęcają studentom wiele czasu i chętnie rozwiewają wszelkie wątpliwości. Czuje się zobowiązana, aby podzielić się jeszcze jednym ważnym aspektem, mianowicie kilka słów o szansach na rynku pracy z dyplomem tejże uczelni w mojej prywatnej i subiektywnej ocenie - nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem sezonowej pracy w wakacje (i to nie na zmywaku ;)), po drugim roku również mile się zaskoczyłam gdy wysyłając CV do kancelarii również był odzew. Co bardziej rozgarnięci studenci na moim roku mają fajną pracę, bądź uczęszczają na różne praktyki w kancelariach w trakcie roku akademickiego. W tym punkcie pojawia się jeszcze jedna zaleta - plan zajęć: nie mamy okienek, zajęcia są tak poukładane, że spokojnie można łączyć je z pracą lub innymi obowiązkami (tak samo jest w WSB ale już nie na UG czy AM a szkoda). Prawo jest specyficznym kierunkiem (na każdej uczelni) - jest mało kolokwiów, wiedza studentów nie jest systematycznie sprawdzana, co powoduje, że co niektóre osoby zaczynają narzekać, że poziom jest mizerny itp itd. Jednak gdy z biegiem miesięcy na horyzoncie powoli pojawia się widmo sesji trzeba porządnie i na długie godziny zasiąść do książek. Wówczas wyżej wspomniane osoby - odzwyczajone zupełnie od nauki - nie są wstanie opanować całego materiału, po czym nie zdają albo mają kiepskie oceny - co tylko potęguje ich narzekanie na różnych forach internetowych. Osobiście nie zauważyłam aby osoby z wysoką średnią były niezadowolone z ogólnego poziomu zajęć. Kolejnym plusem są stypendia (gdyż są naprawdę wysokie ;))

gość Ocena odpowiedz

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni to dla mnie numer jeden. Studiowanie Prawa na tej uczelni to ciekawe doświadczenie i fajna przygoda, bo w ramach zajęć można dowiedzieć się jak będzie wyglądała przyszła praca. Polecam