• PRAWO

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni to szeroka wiedza z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa, uzupełniona o teorię i filozofię prawa oraz doktryny polityczno- prawne i inne nauki społeczne, na czele z ekonomią. Studenci poznają zasady funkcjonowania gospodarki rynkowej, a co najciekawsze uczestniczą w rozprawach sądowych w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych. W toku nauki aranżowane są sprawy sądowe w zrekonstruowanej sali sądowej znajdującej się na terenie Uczelni. Studenci wcielają się w poszczególne role - sędziego, oskarżyciela, powoda, pozwanego, kuratora i uczestniczą w inscenizowanych procesach sądowych.

  Studia na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni nie dzielą się na specjalności, a w programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: prawo konstytucyjne, prawo rodzinne i spadkowe, postępowanie karne, etyka prawnicza, powszechna historia prawa, prawo morskie, retoryka i erytrystyka dla prawników. A co po studiach? Absolwenci Prawa w WSAiB znajdą zatrudnienie w wymiarze sprawiedliwości, kancelariach prawnych, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach, organizacjach samorządowych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia jednolite magisterskie stacjonarne

  • Zakres sądowy
  • Zakres obsługi biznesu

  Studia jednolite magisterskie niestacjonarne

  • Zakres sądowy
  • Zakres obsługi biznesu

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Kuba Ocena odpowiedz

Moja opinia: wsaib to jedna z najlepszych uczelni w regionie. Zresztą potwierdzają to różne rankingi, więc nie ma co się rozpisywać :)))

Maciek Ocena odpowiedz

Poziom zajęć oceniam jako przyzwoity - chociaż nie da się ukryć, że przeważnie zależy od danej grupy. Nie ma żadnego problemu z dostępem do wykładowców - poświęcają studentom wiele czasu i chętnie rozwiewają wszelkie wątpliwości. Czuje się zobowiązana, aby podzielić się jeszcze jednym ważnym aspektem, mianowicie kilka słów o szansach na rynku pracy z dyplomem tejże uczelni w mojej prywatnej i subiektywnej ocenie - nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem sezonowej pracy w wakacje (i to nie na zmywaku ;)), po drugim roku również mile się zaskoczyłam gdy wysyłając CV do kancelarii również był odzew. Co bardziej rozgarnięci studenci na moim roku mają fajną pracę, bądź uczęszczają na różne praktyki w kancelariach w trakcie roku akademickiego. W tym punkcie pojawia się jeszcze jedna zaleta - plan zajęć: nie mamy okienek, zajęcia są tak poukładane, że spokojnie można łączyć je z pracą lub innymi obowiązkami (tak samo jest w WSB ale już nie na UG czy AM a szkoda). Prawo jest specyficznym kierunkiem (na każdej uczelni) - jest mało kolokwiów, wiedza studentów nie jest systematycznie sprawdzana, co powoduje, że co niektóre osoby zaczynają narzekać, że poziom jest mizerny itp itd. Jednak gdy z biegiem miesięcy na horyzoncie powoli pojawia się widmo sesji trzeba porządnie i na długie godziny zasiąść do książek. Wówczas wyżej wspomniane osoby - odzwyczajone zupełnie od nauki - nie są wstanie opanować całego materiału, po czym nie zdają albo mają kiepskie oceny - co tylko potęguje ich narzekanie na różnych forach internetowych. Osobiście nie zauważyłam aby osoby z wysoką średnią były niezadowolone z ogólnego poziomu zajęć. Kolejnym plusem są stypendia (gdyż są naprawdę wysokie ;))

gość Ocena odpowiedz

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni to dla mnie numer jeden. Studiowanie Prawa na tej uczelni to ciekawe doświadczenie i fajna przygoda, bo w ramach zajęć można dowiedzieć się jak będzie wyglądała przyszła praca. Polecam