Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

 • ADMINISTROWANIE SIECIAMI KOMPUTEROWYMI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania, użytkowania i administrowania sieciami komputerowymi. W ramach zajęć słuchacz zapozna się z  nowoczesnymi zagadnieniami dotyczącymi sieci komputerowych. W nowym programie uwzględniliśmy potrzeby rynku pracy, jak również sugestie naszych studentów i słuchaczy – dlatego też w programie znalazły się zajęcia dotyczące podstaw działania sieci komputerowych, administrowania systemami Linux i Windows Serwer i podstawy bezpieczeństwa systemów sieciowych. Na naszej uczelni od ponad 10 lat działa Akademia Sieciowa CISCO WSPA – postanowiliśmy część zajęć prowadzonych na specjalistycznych kursach CISCO włączyć do programu studiów podyplomowych (kurs Introduction to Networks i Routing & Switching Essentials). Dzięki temu słuchacz ma możliwość równoczesnego przygotowania się do egzaminu zawodowego CCENT (http://www.cisco.com/c/en/us/training-events/training-certifications/certifications/entry/ccent.html), który jest częścią certyfikatu CCNA.

  W WSPA można w późniejszym terminie kontynuować zajęcia na kursach Scaling Networks i Connecting Networks. Oprócz dyplomu ukończenia studiów podyplomowych słuchacz otrzyma też certyfikat ukończenia szkoleń CISCO.

  Dowiedz się więcej

 • AKADEMIA MENEDŻERA SPRZEDAŻY - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Akademia Menadżera Sprzedaży – automatyzacja procesów sprzedaży daje każdemu przedsiębiorstwu możliwość skupienia się na działalności operacyjnej i większego zaangażowania w potrzeby klienta. Wiele działań przebiega automatycznie, co pozwala handlowcom w pełni skupić się na realizowaniu oczekiwań klientów.

  Z roku na rok sprzedaż usług czy produktów staje się coraz trudniejsza. Na rynku coraz więcej konkurencyjnych firm a klienci stają się coraz bardziej “odporni” na dotychczasowe techniki sprzedaży.

  Dlatego też opracowaliśmy program odpowiadający na bieżace wyzwania rynku ale jednocześnie spójny z wartościami etyczynmi i nastawiony na drugiego człowieka.
  Program ten obala mity i dostarcza sprawdzoną wiedzę, merytoryczną w każdym możliwym calu, a jednocześnie daje „przestrzeń” do trwałych efektów.

  Uczestnicy studiów podyplomowych krok po kroku przechodzą przez wszystkie etapy sprzedaży. Począwszy od wytypowania profilu klienta, przez negocjacje i zamykanie skończywszy na dosprzedaży.
  Poznają nowe techniki, narzędzia i zdobywają unikatowe kompetencje które przekładają się od razu na wyniki w sprzedaży.
  Wszystko po to aby móc maksymalnie zautomatyzować proces sprzedaży

  Program nie tylko dostarcza wiedzę i narzędzia, ale wspiera wytworzenie skutecznych nawyków w sprzedaży i komunikacji które każdy może wykorzystywać w codziennym funkcjonowaniu.

  Dowiedz się więcej

 • CERTYFIKOWANY KIEROWNIK PROJEKTU - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Celem studiów jest dostarczenie wiedzy na temat najnowszych standardów zarządzania w oparciu o sprawdzone standardy międzynarodowe PRINCE2® i AgilePM™. Podczas zajęć będzie możliwość zweryfikowania teorii z zarządzania projektami w praktyce, w ramach gry symulacyjnej.

  Dowiedz się więcej

 • CYBER DETEKTYW - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Nowoczesny kierunek studiów dla osób chcących zapoznać się z zawodem detektywa, rozwijać się w zakresie cyber detektywistyki, a także poszerzać swoją wiedzę na temat cyber wywiadu w sieci oraz technik detektywistycznych. We współczesnym świecie informacja odgrywa znaczącą rolę. Jak zaznaczają analitycy z zakresu ekonomii i finansów, staje się ona niemal powszechną, uniwersalną walutą globalnego rynku. W dobie technologii cyfrowych jej przepływ jest warunkiem trwałego rozwoju. Jednocześnie umiejętność szybkiego oraz skutecznego pozyskiwania informacji jest determinantą sukcesu w różnych dziedzinach – pozwoli na zdobycie przewagi nad konkurencją, zapobiegnie kryzysom w firmie oraz będzie kluczowym aspektem w sprawach sądowych.

  Zajęcia na kierunku Cyber Detektyw są realizowane w nowoczesnym formacie z naciskiem na praktyczną składową zdobywania wiedzy – 60% wszystkich zajęć stanowi część praktyczna w oparciu o 40% przystępnie podanej teorii. Swoją tematyką studia obejmują wiedzę wprowadzającą do zawodu detektywa, pokazują jak funkcjonują agencje detektywistyczne, przedstawiają metody wywiadu fizycznego i informatycznego (m.in. metody OSINT, Google hacking, webcam hacking, wireless hacking), obsługę i konfigurację urządzeń monitorujących (kamery, systemy GPS, keyloggery sprzętowe czy programowe) oraz pomagają w zdobywaniu praktycznych umiejętności zarządzania systemami operacyjnymi. Dodatkowo w ramach zajęć studenci dowiedzą się o metodach inwigilacji i jej przeciwdziałaniu w XXI wieku oraz nauczą się skutecznie wykrywać podsłuchy różnego rodzaju. Każdy uczestnik zapozna się z analizatorem widma czy też dowie się co to jest termowizja i gdzie można ją zastosować.

  Dowiedz się więcej

 • DIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Dietetyka jest obecnie jednym z najbardziej rozwijających się kierunków. Stale rośnie liczba osób zainteresowanych tematyką zdrowia, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy studia podyplomowe o kierunku DIETETYKA.

  Jeżeli uważasz, że Twoja wiedza po przebytych studiach jest zbyt ogólna i brakuje Ci odwagi, aby zacząć pracować samodzielnie w zawodzie lub jeśli po prostu interesujesz się zdrowym, racjonalnym odżywianiem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę w temacie dietetyki – to ten kierunek jest dla Ciebie.

  Program studiów obejmuje tematykę dietetyki klinicznej, żywienia zbiorowego, psychodietetykę jak również zagadnienia z marketingu i reklamy, pod kątem prowadzenia własnej działalności. Program studiów jest tak pełny konkretnej wiedzy, że znajdziesz tu wszystko to co powinieneś wiedzieć decydując się na pracę w zawodzie dietetyka.

  Zajęcia poprowadzi wyspecjalizowana kadra wykładowców – praktyków, którzy na co dzień pracują z pacjentami w prywatnych gabinetach, szpitalach i przychodniach. Dzięki temu na naszych studiach, przekazywane informacje to nie sucha teoria z książek, lecz wiedza poparta ich wieloletnim doświadczeniem w pracy.

  Nasze studia podyplomowe na kierunku dietetyka, wyróżnia też to, że trwają one 3 semestry i obejmują 222 godziny, a zajęcia prowadzone są w podwójnej formie: wykłady i ćwiczenia. 

  Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do samodzielnej pracy na stanowisku dietetyka lub intendenta w placówkach żywienia zbiorowego. Zdobędziesz u nas praktyczną wiedzę, którą wykorzystasz na co dzień w swojej pracy.

  Dowiedz się więcej

 • INFORMATYKA ŚLEDCZA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Informatyka śledcza

  Opis kierunku

  Studia podyplomowe z zakresu Informatyki śledczej realizowane są w partnerstwie z Biurem Ekspertyz Sądowych w Lublinie.

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z obszaru informatyki śledczej oraz bezpieczeństwa informatycznego. Coraz większa ilość zagrożeń z jakimi stykają się użytkownicy komputerów oraz coraz większa ilość przestępstw popełnianych w cyberprzestrzeni z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń informatycznych, powodują wzrost zapotrzebowana na specjalistów ukierunkowanych na zabezpieczanie, zbieranie i analizę danych z urządzeń i sieci.

  Zajęcia prowadzą eksperci, będący praktykami w swoich dziedzinach. Pracownicy laboratoriów odzyskiwania danych, analiz monitoringów, eksperci od analizy urządzeń mobilnych w tym zajmujący się zakładaniem i wyszukiwaniem podsłuchów elektronicznych. Większość wykładowców pełni dodatkowo funkcje biegłych sądowych, przygotowując opinie dla wymiaru sprawiedliwości oraz prezentując je w sądzie. Aspekty prawne przedstawią sędzia i prokurator, najlepiej obrazując z dwóch punktów widzenia problemy z jakimi informatycy śledczy spotykają się na sali sądowej.

  Absolwenci tej specjalizacji znajdą zatrudnienie we wszelkiego rodzaju firmach i instytucjach na stanowisku specjalisty ds. bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej, specjalisty ds. bezpieczeństwa informacji, specjalisty ds. informatyki śledczej. Wiedza z zakresu studiów pozwala na znalezienie zatrudnienia w strukturach policji i służb jako ekspert od informatyki śledczej. Zapotrzebowanie na umiejętności absolwentów kierunku występuje zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej.

  Dowiedz się więcej

 • INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z obszaru ochrony danych osobowych. Absolwenci uzyskują wiedzę i umiejętności związane z procesami przetwarzania danych osobowych w podmiotach z sektora prywatnego oraz sektora administracji publicznej. Absolwent studiów posiada usystematyzowaną wiedzą o całościowej problematyce funkcjonowania systemu ochrony danych osobowych na gruncie prawa polskiego i europejskiego, a także praktycznymi umiejętnościami w zakresie przetwarzania danych osobowych.

  Studia Podyplomowe Ochrona danych osobowych pozwalają zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną konieczną na stanowiskach związanych z przetwarzaniem danych osobowych (w sektorze prywatnym oraz w administracji publicznej), a w szczególności administratorów bezpieczeństwa informacji, inspektorów danych osobowych oraz pracowników odpowiedzialnych za udostępnianie danych.

  Zajęcia prowadzą eksperci, będący praktykami w swoich dziedzinach. Wykładowcy pełnią funkcje Inspektora Ochrony Danych (Data Protection Officer DPO), posiadają bogate doświadczenie w wykonywaniu audytów oraz wdrożeń w obszarze ochrony danych osobowych . Aspekty prawne prezentuje radca prawny specjalizujący się w problematyce ochrony danych osobowych oraz doktor prawa specjalizujący się w obszarze ochrony danych dotyczących administracji publicznej.

  Dowiedz się więcej

 • KADRY I PŁACE W PRAWIE I PRAKTYCE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Celem studiów jest przekazanie specjalistycznej wiedzy połączonej z praktycznymi umiejętnościami z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych, prowadzenia dokumentacji kadrowej, płacowej, podatkowej i ZUS. Program obejmuje pełny zakres wiadomości niezbędnych do wykonywania funkcji kadrowych, kadrowo-placowych, rozliczeniowych. Studia zorganizowane są w przeważającej liczbie godzin w formie warsztatowej (40% teoria, 60% praktyka).

  Dowiedz się więcej

 • KSZTAŁCENIE ZDALNE W EDUKACJI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Wraz z rozwojem technologii, zmienia się oblicze edukacji. Jesteśmy obecnie świadkami pojawiania się w naszym kraju nowej metody nauczania: e-learningu. Taka sytuacja wymaga nowych kompetencji od kadry pedagogicznej. Nauczyciel prowadzący kursy zdalne musi odnaleźć się w nowej roli doradcy edukacyjnego, który utworzy uczącą się wirtualną społeczność, zmotywuje studentów do samodzielnej pracy i będzie dostępny w trybie on-line niemal każdego dnia. Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne na temat kształcenia zdalnego. Studenci zapoznają się z narzędziami i metodami technologii informacyjnej, nauczą się projektować platformy edukacyjne, zagłębią się w aspekty prawne dotyczące zarządzania treścią, a także przygotują się pod względem psychologicznym do prowadzenia zajęć na odległość.

  Dowiedz się więcej

 • LOGISTYKA I CŁO W ZARZĄDZANIU MIĘDZYNARODOWYM OBROTEM TOWAROWYM - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia podyplomowe na kierunku mają na celu przekazanie słuchaczom kompleksowej i usystematyzowanej wiedzy umożliwiającej planowanie i realizację obsługi transportowo – spedycyjnej i logistyczno – celnej transakcji z zakresu międzynarodowego obrotu towarowego. W szczególności dotyczy to problematyki szeroko rozumianego międzynarodowego i wspólnotowego prawa celnego, logistycznych rozwiązań kształtowania łańcucha dostaw oraz regulacji prawnych i praktycznych dotyczących transportu i spedycji.

  Studenci mają możliwość zapoznania się najnowszymi rozwiązaniami i planowanymi przedsięwzięciami dotyczącymi organizacji i zarządzania międzynarodowym przepływem towarów. Wiedza ta będzie przekazywana przez uznane w Polsce autorytety naukowe oraz praktyków – menadżerów firm operujących w przestrzeni międzynarodowej.

  Zajęcia dotyczące prawa celnego poprowadzi prof. dr hab. Wiesław Czyżowicz – profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, Przewodniczący Rady Konsultacyjnej Służby Celnej, przedstawiciel Polski w Światowej Organizacji Ceł (WCO), b. szef polskiej Służby Celnej i b. wiceminister finansów. Prowadzącym zajęcia z zakresu celno – podatkowego jest jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej i europejskiej nauki w tym obszarze prof. zw. dr hab. Artur Kuś, Dyrektor Instytutu Europeistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wyzwania stojące przed współczesnym zarządzaniem logistycznym zaprezentuje prof. Zbigniew Pastuszak – Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie, znakomity teoretyk i praktyk zarządzania i logistyki, uznany w tym zakresie autorytet w europejskim i polskim środowisku naukowym. Zajęcia prowadzić będą również pracownicy Ministerstwa Finansów, organów celnych, teoretycy i praktycy biznesu, menadżerowie firm stosujących nowoczesne rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania.

  Absolwent Studiów Podyplomowych to osoba przygotowana zarówno pod względem merytorycznym i praktycznym do pracy w przedsiębiorstwach transportowo – spedycyjno -logistyczno – celnych prowadzących operacje w przestrzeni międzynarodowej oraz obsługujących i nadzorujących realizację przywozu i wywozu towarów ze wspólnego obszaru celnego. Zdobyta wiedza i pozyskane umiejętności w trakcie studiów umożliwiają absolwentom podjęcie pracy w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych, urzędach celnych, firmach konsultingowych.

  Dowiedz się więcej

 • MENEDŻER ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Zmieniające się warunki funkcjonowania administracji publicznej stawiają nowe wyzwania, wymagają ciągłego doskonalenia jakości usług oraz podnoszenia kompetencji osób, które je świadczą. Rozwiązania stosowane dotychczas w biznesie coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze publicznym. Celem studiów jest dostarczenie najnowszej wiedzy z zakresu funkcjonowania administracji publicznej oraz nabycie praktycznych umiejętności służących do efektywnego zarządzania.

  Dowiedz się więcej

 • PODATKI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu podatków oraz przygotowanie do egzaminu państwowego na doradcę podatkowego.

  Dla kogo

  Studia przeznaczone są dla pracowników zatrudnionych w instytucjach skarbowych oraz pionach finansowo-księgowych firm, a także dla osób, które pragną zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

  Dowiedz się więcej

 • PRAWO CYFROWE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Celem studiów jest przekazanie prawnikom, menadżerom, inspektorom ochrony danych, właścicielom sklepów internetowych i wszystkim tym, którzy bezpośrednio lub pośrednio pracują w oparciu o prawo cyfrowe praktycznej wiedzy dotyczącej funkcjonowania, wdrażania oraz wykorzystywania aspektów związanych z eCommerce, umowami z zakresu IT, czy prawa ochrony danych.

  Czas na praktykę, z życia wzięte case studies oraz wnioski z popełnianych błędów. Definicje sprowadzamy do minimum.

  Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez Internetu, danych osobowych, wirtualnych walut i e-handlu. Stajemy właśnie u progu nowej ery, w której znajomość tych zagadnień jest niezwykle istotna w każdej sferze działania prawnika i zarządzających firmami. 

  Dowiedz się więcej

 • PRAWO PRACY I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Z uwagi na kierunki przekształceń systemu ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce, a co za tym idzie zmiany przepisów w zakresie prawa pracy, jak i ubezpieczeń społecznych oraz pojawiające się w praktyce wątpliwości w zakresie ich prawidłowej interpretacji – wykładni wymagającej ciągłej aktualizacji i uzupełniania wiedzy stworzony został kierunek: prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

  Kierunek umożliwia przygotowanie profesjonalnych pracowników działu kadr i płac oraz pracowników zatrudnionych na innych stanowiskach, na których wymagana jest znajomość i prawidłowe zastosowanie w praktyce przepisów z dziedziny prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także pracodawców prowadzących własną działalność gospodarczą. Kierunek skierowany jest także do pracowników wykazujących aktywną postawę przy realizacji tych zadań tj. na bieżąco zaznajamiających się ze zmianami w przepisach ich obowiązującej wykładni oraz orzecznictwie prawnym, kreatywnych w realizacji zadań w związku ze zmianami stanu prawnego, odpowiedzialnie realizujących powierzone zadania oraz świadomych konsekwencji wynikających z naruszenia obowiązujących przepisów prawnych, potrafiących łączyć realizację zadań biznesowych z bezpieczeństwem prawnym.

  Celem przedmiotowego kierunku jest zaznajomienie słuchaczy z kluczowymi przepisami prawa pracy i systemu ubezpieczeń społecznych, ich obowiązującą wykładnią oraz prawidłowym zastosowaniem w praktyce, jak również ukazanie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych jako dyscypliny użytecznej praktycznie. Mocną stroną studiów jest zespół doświadczonych wykładowców, specjalistów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych o rozległej praktyce zawodowej, którzy swoją wiedzę stosują na co dzień w wieloletniej praktyce. Zorientowanych na realizację zadań z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Dowiedz się więcej

 • PRAWO SOCJALNE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia podyplomowe z zakresu prawa socjalnego są adresowane do osób zatrudnionych lub zamierzających podjąć zatrudnienie w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej lub niepublicznych organizacjach społecznych, organizacjach pozarządowych współpracujących z jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej, w szczególności do osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z załatwianiem indywidualnych spraw rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych z zakresu pomocy społecznej sensu largo, ujętej na potrzeby niniejszych studiów określeniem pomoc socjalna (w tym m. in. przyznawaniem świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, dodatku wychowawczego (500+), świadczeń w pieczy zastępczej). Zajęcia prowadzą eksperci, będący praktykami w swoich dziedzinach, prawnicy pełniący obsługę prawną jednostek pomocy społecznej, wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem.

  Dowiedz się więcej

 • PROFESJONALNY COACHING - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia podyplomowe prowadzone wspólnie z Europejskim Instytutem Psychologii Biznesu. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z polskim prawem oraz certyfikat Europejskiego Instytutu Psychologii Biznesu.

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia coachingu. 

  Dowiedz się więcej

 • PROJEKTOWANIE WNĘTRZ - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Jako absolwent będziesz przygotowany do twórczej pracy w dziedzinie projektowania wnętrz! Zdobędziesz wiedzę z zakresu historii sztuk pięknych, ale przede wszystkim z praktyki projektowania wnętrz, architektury i budownictwa oraz projektowania komputerowego. Jako absolwent będziesz znał przepisy prawa budowlanego, prawa autorskiego i etyki zawodowej. Poznasz zasady ekonomiki, organizacji procesu inwestycyjnego i projektowego w Polsce. Ponadto zdobędziesz wiedzę ogólną i szczegółową stanowiącą podstawę wyuczonego zawodu, uzyskując umiejętności twórczego myślenia, rozwiązywania napotkanych problemów oraz prowadzenia własnego przedsięwzięcia w sposób sprawny i dobrze zorganizowany.

  Dowiedz się więcej

 • RACHUNKOWOŚĆ BUDŻETOWA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej i zarazem praktycznej wiedzy niezbędnej do wykonywania pracy w działach finansowo – księgowych jednostek sektora finansów publicznych. Świadectwo ukończenia studiów nadaje uprawnienia do pełnienia funkcji głównego księgowego w jednostkach sektora finansów publicznych zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1240).

  Dowiedz się więcej

 • RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Absolwent studiów Podyplomowych „Rachunkowość i Finanse” to osoba posiadająca wiedzę teoretyczną, znajomość empirycznych przykładów oraz praktyczne umiejętności dotyczące specjalistycznego języka w dziedzinie finansów i rachunkowości. Ponadto rozumie znaczenie rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej w funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych.

  Uczestnik studiów podyplomowych zapoznając się z poszczególnymi modułami zorientowanymi na praktyczną wiedzę i umiejętności potrafi posługiwać się biegle fachowym językiem rachunkowości, jako językiem współczesnego biznesu, a także dostrzega i doskonale interpretuje powiązania przyczynowo-skutkowe występujące pomiędzy przedsiębiorstwem a gospodarka rynkową.

  Dzięki zajęciom prowadzonym w sposób oryginalny i dostosowany do indywidualnych predyspozycji grupy, absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w rożnych instytucjach finansowych. Może podejmować także prace w charakterze członka zarządu przedsiębiorstwa czy dyrektora finansowego. Pozyskana wiedza i umiejętności staną się bezcennie również przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej i jej ewidencjonowaniu.

  Dowiedz się więcej

 • SYSTEMY BAZ DANYCH - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania, eksploatacji i udostępniania baz danych w sieciach rozległych. Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni różnych specjalności, posiadających umiejętności obsługi komputera, pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

  Dowiedz się więcej

 • TRANSPORT - SPEDYCJA - LOGISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Prowadzenie działalności gospodarczej w transporcie drogowym wymaga posiadania niezbędnej wiedzy związanej z organizacją i zarządzaniem firmą transportową. We współczesnych realiach gospodarczych konieczne jest elastyczne reagowanie zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Do prowadzenia nowoczesnej firmy transportowej niezbędne jest posiadanie kwalifikacji, często potwierdzonych certyfikatami, koncesjami i uprawnieniami wydawanymi przez właściwe organy państwowe i instytucje szkoleniowe. Powoduje to konieczność permanentnego szkolenia i zdobywania wiedzy specjalistycznej o ograniczonej dostępności.

  Celem studiów jest dostarczenie ich uczestnikom specjalistycznej wiedzy m.in. z zakresu: problematyki prawnej prowadzenia i organizacji firmy transportu drogowego, konwencji i umów międzynarodowych dotyczących przewozów osób i rzeczy, znajomości przepisów polskich i międzynarodowych regulujących dostęp do zawodu przewoźnika oraz technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych aspektów prowadzenia działalności w sferze transportu, spedycji i logistyki krajowej i międzynarodowej.

  Dowiedz się więcej

 • TRENER BIZNESU - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia prowadzone wspólnie z Europejskim Instytutem Psychologii Biznesu. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z polskim prawem oraz certyfikat Europejskiego Instytutu Psychologii Biznesu.

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia szkoleń. Program jest tak skonstruowany, aby uczestnicy w pierwszym etapie mogli poznać i udoskonalić swój warsztat trenerski, a następnie podczas spotkań tematycznych zdobyli umiejętności przygotowania i prowadzenia szkoleń z zakresu coachingu, negocjacji i komunikacji interpersonalnej oraz psychologii sprzedaży.

  Dowiedz się więcej

 • UDOSTĘPNIANIE INSTYTUCJI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Uczestnicy studiów będą mieli okazję poznać specyfikę poszczególnych niepełnosprawności, a także możliwości dostosowania różnego rodzaju instytucji użyteczności publicznej w tym również instytucji kultury i sztuki do potrzeb odmiennej recepcji sensorycznej. Studenci będą mogli również przekonać się, że poprzez wprowadzenie programów edukacyjnych możliwe jest zrealizowanie idei szerokiego dostępu do kultury i sztuki poprzez likwidację barier architektonicznych, poznawczych i mentalnych, umożliwiając aktywny udział w odbiorze sztuki osobom z dysfunkcjami wzroku, słuchu i ruchu,  także niepełnosprawnym intelektualnie, z Zespołem Aspergera i autyzmem.

  Dowiedz się więcej

 • WYCENA NIERUCHOMOŚCI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Celem studiów jest nauczenie słuchaczy nowego, odpowiedniego do współczesnych wyzwań, patrzenia na sprawy gospodarki nieruchomościami oraz wyrobienie u słuchaczy umiejętności określania wartości nieruchomości do różnych celów.

  Słuchacze otrzymają wiedzę z zakresu różnych dziedzin mających wpływ na gospodarkę nieruchomościami. Zaprezentowany będzie aparat pojęciowy i szereg praktycznych instrumentów związanych z określaniem wartości nieruchomości. Praktyczna specjalistyczna wiedza dotycząca wyceny nieruchomości osadzona będzie w szerszym kontekście wiedzy.  Słuchacz studiów podyplomowych zdobędzie specjalistyczną wiedzę i umiejętności o charakterze prawnym, technicznym i ekonomicznym, niezbędne do zdania przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną egzaminu umożliwiającego uzyskanie uprawnień zawodowych i wykonywanie zawodu rzeczoznawcy majątkowego.     

  Zdobyta wiedza kształtuje i poszerza kwalifikacje zawodowe osób zajmujących się gospodarką nieruchomościami, stwarza szansę zapoznania się z wieloma zagadnieniami związanymi pośrednio z wyceną nieruchomości.

  Dowiedz się więcej

 • ZAMÓWIENIA PUBLICZNE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych pragnących zdobyć lub pogłębić wiedzę i kompetencje w zakresie stosowania przepisów ogólnych ustawy Prawo Zamówień Publicznych, procedur i postępowań o udzielanie zamówień zgodnych z ustawą PZP oraz środków ochrony prawnej stosowanych w ustawie PZP, oraz wszystkich zatrudnionych przy obsłudze zamówień publicznych.

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Studia przygotowują do podjęcia pracy w służbie BHP.

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE I MARKETING - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacją w warunkach gospodarki rynkowej.

  Dla kogo

  Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych szkół, o specjalnościach innych niż Zarządzanie i marketing – kadry kierowniczej różnych szczebli organizacji oraz osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE OCHRONĄ ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Zarząd Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej – STOMOZ w maju 2007 roku przyznał certyfikat dla programu kształcenia na kierunku studiów podyplomowych Zarządzanie ochroną zdrowia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

  Studia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania publicznymi i prywatnymi podmiotami opieki zdrowotnej.

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry kierowniczej do samodzielnego zarządzania placówkami oświatami. Świadectwo ukończenia studiów nadaje kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą i uprawnia do zajmowania stanowisk kierowniczych we wszystkich typach szkół i innych placówkach oświatowo-wychowawczych oraz organach prowadzących i nadzorujących działalność oświatową w myśl Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. z 2009r. Nr 184, poz. 1436).

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE SPRZEDAŻĄ - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia mają na celu podniesienie wiedzy, umiejętności , kompetencji i przygotowanie do pełnienia funkcji kierowniczych w Działach handlowych. Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi i realizują następujące obszary:

  • Psychologia procesów sprzedaży
  • Efektywne relacje z Klientami
  • Skuteczne zespoły handlowe
  • Komunikacja marketingowa
  • Finansowe aspekty zarządzania sprzedażą

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  tudia mają na celu dostarczenie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnych metod zarządzania zasobami ludzkimi.

  Dla kogo

  Studia przeznaczone są dla kadry kierowniczej i właścicieli firm, pracowników pionów personalno-kadrowych, doradców personalnych oraz osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)