• ARCHEOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia w Instytucie Archeologii to nie tylko zdobywanie wiedzy i doświadczenia, ale także wielka przygoda, która odbywa się na ścieżkach, czasami żmudnego, ale zawsze ciekawego rozwiązywania zagadek przeszłości. Przyszli absolwenci mogą się uczyć od naukowców o międzynarodowym doświadczeniu.

  Badania naukowe są skoncentrowane na pradziejach i okresie średniowiecznym w Polsce i Europie, Archeologii Basenu Morza Śródziemnego oraz sposobach skutecznej i nowoczesnej ochrony Dziedzictwa Archeologicznego. W programach studiów wykorzystano bardzo szeroko doświadczenia różnych dyscyplin, m.in. historii, antropologii, geologii, geografii oraz nauk ścisłych. Zakres swej specjalizacji można kształtować zgodnie z zainteresowaniami w trakcie studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia.

  Atuty kierunku

  Absolwenci archeologii to najczęściej osoby kreatywne o szerokim zakresie umiejętności i zainteresowań. Już w trakcie studiów uczą się pracy w zespole, kierowania projektami naukowymi oraz stosowania nowoczesnych metod w rozwiązywaniu problemów przeszłości (m.in. genetyki, geofizyki, geografii czy chemii). Archeologia to przede wszystkim „otwarty” kierunek studiów, który daje możliwość uprawiania nauki na wiele różnych sposobów i pozwala na prowadzenie badań praktycznie na całym świecie.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Archeologia pradziejowa i średniowieczna
  • Archeologia orientalna i antyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Dziedzictwo archeologiczne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Archeologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Matematyka
  • Język obcy nowożytny
  • Dowolny przedmiot

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Archeologia jest ocena na dyplomie.

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: