POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Wrocławski

WYDZIAŁ NAUK HISTORYCZNYCH I PEDAGOGICZNYCH UWR

Kierunki studiów: archeologia, dziedzictwo kultury materialnej - ochrona, promocja, gospodarowanie, etnologia i antropologia kulturowa, european cultures, historia, historia sztuki, historia w przestrzeni publicznej, kulturoznawstwo, militarioznawstwo, muzykologia, pedagogika, psychologia, pedagogika specjalna, interdyscyplinarne studia europejskie, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

WYDZIAŁ NAUK HISTORYCZNYCH

Kierunki studiów: archeologia, historia, studia skandynawsko-bałtyckie, wojskoznawstwo, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją Studia: stacjonarne
Sprawdź

JACY JESTEŚMY

 

Wydział Archeologii to jedna z najstarszych jednostek uniwersyteckich. Od samego początku związane z nim były wybitne postacie tej dyscypliny. Do 2019 roku studia na kierunku archeologia oferował Wydział Historii w ramach Instytutu. W 2019 roku jednostka zyskała jednak pełną niezależność. Obecnie oferuje studia licencjackie i magisterskie oraz studia podyplomowe na kierunku archeologia. Dzięki specjalizacjom studenci mogą wybrać najbardziej interesująca ich tematykę:

  • Archeologia Pradziejowa i Średniowieczna,
  • Archeologia Orientalna i antyczna,
  • Dziedzictwo Archeologiczne.?

Niekwestionowanym atutem jest praktyczny wymiar nauki. Wydział prowadzi badania terenowe w Wielkopolsce oraz poza nią. Studenci mogą uczestniczyć także w objazdach naukowych. Ponadto Wydział współpracuje z sektorem publicznym i biznesowym przy dużych inwestycjach wymagających wykonania badań terenowych. Właśnie ze względu na doświadczenie absolwentów w pracach terenowych, są oni doceniani na rynku pracy i bez większych trudności znajdują zatrudnienie. Szczególnie poszukiwani są przez ekspedycje archeologiczne, które prowadzą w Europie i poza nią.

W trakcie studiów Wydział umożliwia zdobycie oraz podnoszenie kwalifikacji dzięki dodatkowym kursom oraz praktykom i stażom. Nieoceniona jest także możliwość studiowania oraz praktykowania na europejskich uniwersytetach. Dzięki umowom partnerskim oraz programowi Erasmus studenci mogą spędzić od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy w innym ośrodku akademickim, kształcąc się w swoim kierunku.

Siedziba Wydziału Archeologii znajduje się na Kampusie Morasko, Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań. Morasko to nowoczesny kampus UAM położony w sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych. Kampus jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami Poznania, a w niedalekiej przyszłości powstanie akademik. Sam budynek wydziału (Collegium Historicum) jest nowoczesny i komfortowy. Sale wykładowe oraz ćwiczeniowe są wyposażone w sprzęt multimedialny.

Więcej o wydziale dowiesz się odwiedzając stronę: archeo.amu.edu.pl

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)