WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄeksoc uł współpracaERASMUS

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ mogą korzystać z dobrodziejstw programu Erasmus Plus poprzez realizowanie wyjazdów stypendialnych do uczelni 28 krajów Unii Europejskiej, a także krajów EFTA/EOG (tj. Islandii, Liechtensteinu, Norwegii) i państw kandydujących do UE (Turcji i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii). Wyjazdy są możliwe do zrealizowania dzięki podpisywanym od lat umowom o współpracy z uczelniami z całej Europy.

Studia zagraniczne w ramach programu Erasmus Plus to pomysł na życie i szansa na studia za granicą dla wszystkich studentów EkSocu. Stawką jest przyznane miejsce wyjazdowe do jednej z wielu uczelni, z którą współpracuje Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny. To niepowtarzalna okazja by żyć i studiować daleko od domu, być beneficjentem programu znanego na całym świecie i uczynić z tego atut w swoim CV.

Erasmus Plus daje korzyści wszystkim stronom porozumienia- pomaga podnosić jakość kształcenia w krajach uczestniczących w programie poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami, wymianę doświadczeń, wizyty monitorujące koordynatorów programu, wspiera też szeroko ujętą mobilność studentów poprzez odbycie studiów bądź zawodowych praktyk za granicą.

Dodatkowe informacje dotyczące wyjazdów w ramach Programu Erasmus Plus znajdują się na stronach internetowych Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego oraz oficjalnej stronie Erasmus plus.

 


MOBILITY DIRECT

Uniwersytet Łódzki jest jedyną uczelnią w Polsce realizującą jednosemestralną wymianę studentów pomiędzy uczelniami partnerskimi z krajów spoza Unii Europejskiej w ramach programu zawartych umów bilateralnych.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych wschodnich partnerów, m.in. z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Każdego roku Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ przyjmuje ponad 100 studentów zza wschodniej granicy na jeden semestr nauki. Studenci EkSocu również mogą skorzystać z możliwości jednosemestralnej wymiany.

Dodatkowe informacje dotyczące wyjazdów w ramach programu znajdują się na stronach internetowych Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego.

 

INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL

Znakiem rozpoznawczym Wydziału są szkoły letnie współorganizowane z uczelniami partnerskimi z Brazylii, Ekwadoru, Meksyku, Nepalu, Rosji czy Ukrainy.

Szkoły letnie mają dwie odsłony:

1. Studenci Wydziału mają możliwość wyjazdu na szkoły letnie m.in. do takich uczelni jak: Uniwersytet FMU w Sao Paulo, UISEK w Quito, Uniwersytet w Tuluce, Uniwersytet w Ivanowie oraz

2. Na przełomie czerwca i lipca organizowana jest Łódzka Szkołą Letnia w ramach której Wydział gości studentów i wykładowców z uczelni partnerskich.

International Summer School ma formę seminariów naukowych i spotkań integracyjnych. W ramach seminariów omawiane są problemy ekonomiczne, społeczne, a także zagadnienia związane z ekologią i rozwojem zrównoważonym.

Więcej informacji o szkołach letnich znajduje sią na https://www.eksoc.uni.lodz.pl/umiedzynarodowienie/summer-school/o-programie/#nav.

 


PODWÓJNY DYPLOM Z UNIVERSITY OF HUDDERSFIELD

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest jedynym wydziałem Uniwersytetu Łódzkiego oferującym możliwość uzyskania podwójnego dyplomu licencjata poprzez zrealizowanie trzeciego roku studiów I stopnia oraz napisanie pracy dyplomowej na Uniwersytecie w Huddersfield w Anglii. Tym samym można uzyskać tytuł licencjata w UŁ i stopnia BA (Honours) Uniwersytetu Huddersfield, a zatem dwa dyplomy.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (31)

anonim Ocena odpowiedz

Bardzo ciekawy wydział.

Radek z Pruszkowa Ocena odpowiedz

To wspaniały Wydział. Dzięki niemu jestem dziś mgr ekonomii ! I realizuje teraz marzenia zawodowe

Kamil Ocena odpowiedz

Polecam ten wydział każdemu, kto jest ambitny i chce coś w życiu osiągnąć. Jest sporo kół naukowych, w których można rozwijać swoje zainteresowania. Profesorowie, doktorzy i prowadzący zajęcia są zawsze dobrze przygotowani do zajęć, odnoszą się z szacunkiem do studentów, są wyrozumiali. Komunikacja z prowadzącymi i z dziekanatem przebiega bezproblemowo. Podczas pandemii wydział z organizacją studiów również poradził sobię bardzo dobrze. Z każdą osobą prowadzącą zajęcia nie było problemów z komunikacją, zajęcia odbywały się o czasie, na wysłane wiadomości zawsze otrzymywałem odpowiedź. Polecam :)

k Ocena odpowiedz

?

Wiktoria Ocena odpowiedz

Socjologia zawsze była moim numerem jeden, dlatego też cieszę się, że studiując na Uniwersytecie Łódzkim nie można się nudzić, tylko rozwijać, rozwijać i jeszcze raz rozwijać.

maciek Ocena odpowiedz

Wiele osób na pewno mogłoby się pogubić w temacie rynku finansowego; alokacje kapitału, barometr koniunktury...trochę tego jest. Ale właśnie dlatego, że nie jest to specjalnie prosta sprawa, jest ona tak ciekawa i fascynująca. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim wprowadzają w interesujący świat, który mnie naprawdę bardzo pochłonął i nie wyobrażam sobie studiowania na innym kierunku.

monika Ocena odpowiedz

Rewitalizacja miast to świetny pomysł na studia, zwłaszcza w takim mieście jak Łódź, które nabiera kolorów i w którym, mówiąc ogólnie, rewitalizacja to bardzo ważne słowo. Jestem zachwycona tym kierunkiem, bo już niedługo będę mogła dołączyć do tego procesu i upiększać swoje miasto.?

Julka Ocena odpowiedz

Praca socjalna to nie jest łatwy kierunek i nie każdy posiada predyspozycje, aby studiować, a potem pracować w zawodzie. Podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim studenci otrzymują wszystko, by stać się profesjonalistą, specjalistą w swojej dziedzinie i wykonywać ten niełatwy, ale jakże ważny i potrzebny zawód.

Artur Ocena odpowiedz

Dla mnie najważniejsze jest to, aby wiedzę przekazywali praktycy, mający doświadczenie w dyscyplinie, w której się poruszają i w którą wprowadzają studentów. Właśnie tak wygląda to na Uniwersytecie Łódzkim. Studenci mają pewność, że są świetnie przygotowani do rozpoczęcia drogi zawodowej.

mariusz Ocena odpowiedz

Logistyka to coraz ważniejsza dyscyplina. A skoro staje się coraz ważniejsza, to należy stać się specjalistą, by poradzić sobie na rynku, który będzie stawał się coraz bardziej wymagający.

martyna Ocena odpowiedz

Na Uniwersytecie Łódzkim zdobywa się wiedzę, dzięki której zawsze będzie się krok do przodu w swoim obszarze zawodowym. To powinno być najlepszą rekomendacją tej uczelni.

tomek Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Łódzkim mają wiele zalet, ale najważniejsza dla mnie jest taka, że łączą w sobie różne zagadnienia i dyscypliny, przez co zdobywana przeze mnie wiedza jest znacznie bogatsza. Jako absolwent opuszczę uczelnię z większą pewnością siebie i większą szansą na dobrą i ciekawą pracę.

Robert Ocena odpowiedz

Gospodarka przestrzenna coraz mocniej dochodzi do głosu i ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że rozwój miasta i regionu zależy od wielu aspektów. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim odkrywają przed studentami wszystkie problemy i zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną.

Maciek Ocena odpowiedz

Wybrałem studia na Uniwersytecie Łódzkim, bo tylko na tej uczelni znalazłem kierunek Finanse międzynarodowe. Wiem, że wiedza, którą tutaj zdobędę będzie stanowić moją przewagę na rynku pracy.

Justyna Ocena odpowiedz

Każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na tym, aby jego miasto się rozwijało; rozwijało się poprawnie, dbając o wiele aspektów związanych z mieszkańcami, gospodarką i środowiskiem. Posiadając wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Łódzkim będę wiedziała w którą stronę taki rozwój powinien iść.

Tomek Ocena odpowiedz

Ekonomia to bardzo złożona nauka, dlatego żeby poradzić sobie na tych studiach należy interesować się różnymi dziedzinami; od socjologii po politykę. Dlatego wybrałem studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim bo w przyszłości chciałbym realnie istnieć w polskiej gospodarce.

Wojtek Ocena odpowiedz

Umiejętności, które nabywa się studiując Bankowość i finanse cyfrowe na Uniwersytecie Łódzkim niedługo staną się fundamentem pracy w obszarze finansów; będą, po prostu, niezbędne. Dlatego polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcą zrobić krok w przyszłość i dzięki swojej wiedzy wyjść przed szereg.

Igor Ocena odpowiedz

Analityka gospodarcza to kierunek idealny dla tych, którzy chcieliby zaistnieć na rynku finansowym. Nie jest to łatwa sprawa, ale od czego jest wykształcenie i możliwość porozmawiania z tymi, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Nigdy nie zawiodłem się na tych studiach, nigdy nie zawiodłem się na tej uczelni, zatem każdemu polecam Uniwersytet Łódzki.

Anna Ocena odpowiedz

Mat co Ty bredzisz? Wydzial super. Lepszy niz SGH !

Radek.W Ocena odpowiedz

Super uczelnia i wydzial. Polecam! Pozdrawiam profesora Tadeusza Janusza !

Up Ocena odpowiedz

Polecam

Adam Ocena odpowiedz

Serdecznie polecam! Po tym wydziale można dostać bardzo dobrze płatną pracę :)

Miśka Ocena odpowiedz

Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno

Miśka Ocena odpowiedz

Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno

Paulina Ocena odpowiedz

Bardzo różnorodne kierunki. Można się rozwinąć. Jest sporo dobrych profesorow i doktorów

studentka Ocena odpowiedz

bardzo wysoki poziom, super wykładowcy , znajomości na całe życie

ab Ocena odpowiedz

wysoki poziom nauczania, bardzo dobrzy wykładowcy

Olka Ocena odpowiedz

Bardzo wysoki poziom

Mat Ocena odpowiedz

okropnie niski poziom nauczania, nikomu się niczego nie chce

rich bitch Ocena odpowiedz

Świetny wydział, doskonała inwestycja w udaną karierę i przyszłość.

absolwent Ocena odpowiedz

najlepszy wydział UŁ, najlepsi ludzie i kontakty na całe życie