Kierunek Bankowość i finanse cyfrowe powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie finansów (w szczególności z obszaru instytucji finansowych), posiadających jednocześnie rozwinięte kompetencje cyfrowe. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji, absolwenci kierunku, mając gruntowną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu finansów, jednocześnie będą w stanie rozumieć technologię cyfrową i znać możliwości jej zastosowania w biznesie.
Studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe prowadzone są we współpracy z Partnerami Merytorycznymi: mBank SA i Accenture Sp. z o.o. – wiodącymi podmiotami w sektorze bankowym i konsultingu (z obszaru biznesu i technologii). Studia pierwszego stopnia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe mają profil praktyczny – dominują zajęcia kształcące praktyczne umiejętności, prowadzone przez osoby z doświadczeniem zawodowym.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Bankowość i finanse brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Dla absolwentów studiów licencjackich (równorzędnych) i magisterskich (równorzędnych) posiadających dyplom ukończenia kierunku studiów należącego do obszaru nauk społecznych i/lub ścisłych.
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń konkurs dyplomów, przy czym ustala się następujące mnożniki ocen z dyplomu:
Absolwent EKONOMETRII I ANALITYKI DANYCH jest dobrze przygotowany do pracy we wszystkich podmiotach gospodarczych i instytucjach na takich stanowiskach, na których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, statystycznych, ekonometrycznych i informatycznych. Może z powodzeniem pełnić funkcję samodzielnego analityka w małej firmie lub pracować jako członek większego zespołu analitycznego (np. w dużej firmie komercyjnej, urzędzie publicznym lub firmie konsultingowej). Jest przygotowany do gromadzenia i przetwarzania danych dostępnych w systemach informatycznych firmy, bądź w źródłach zewnętrznych, dokonuje ich analiz i tworzy raporty. Dzięki studiom na kierunku EKONOMETRIA I ANALITYKA DANYCH absolwent nabywa umiejętności pracy w zespole oraz komunikowania się z bliższym i dalszym otoczeniem. Wykazuje pogłębione zainteresowanie problemami ekonomiczno-społecznymi dowolnego szczebla gospodarki (od mikro- do makroekonomicznych) i ma poczucie odpowiedzialności za działania własne oraz zespołów, w których pracuje.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ekonometria i analityka danych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Bachelor in Economics is an undergraduate program taught fully in English at the Faculty of Economics and Sociology at the University of Lodz. The program gives students thorough knowledge of economics, allowing them to understand the mechanisms behind contemporary economies and to gain skills necessary to solve problems that can be encountered in everyday business practice. Knowledge and skills gained by students draw on scholarship from a broad range of social sciences: economics - which constitutes the core of the program - and several related disciplines, such as finance, management, law, sociology.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ekonomia studia w języku angielskim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Ekonomia studia w języku angielskim jest złożenie wymaganych dokumentów.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Finanse i biznes międzynarodowy brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Finanse i biznes międzynarodowy jest złożenie wymaganych dokumentów.
Kierunek FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ prowadzony jest przez Instytut Finansów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Kształci specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości, zasad funkcjonowania instytucji finansowych, analiz zjawisk ekonomiczno-finansowych. Studenci pozyskują wiedzę oraz umiejętności z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw, instrumentów i rynków finansowych, rachunkowości podmiotów gospodarczych, realizacji operacji bankowych, strategii podatkowych, finansowych aspektów restrukturyzacji gospodarki, organizacji i finansowania instytucji publicznych i niedochodowych, źródeł finansowania jednostek samorządu terytorialnego, procesów integracji w sektorze finansowym, ubezpieczeń majątkowych i życiowych.
Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę o profilach proponowanych na kierunku FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ jest duże i będzie rosło w miarę umacniania się mechanizmów gospodarki rynkowej. Zawarte w programie studiów przedmioty i specjalności dają szansę na zdobycie praktycznych umiejętności oraz wykreowanie postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy. W odpowiedzi na rosnący popyt w poszczególnych sferach finansów, na kierunku tworzone są nowe specjalności, starannie dopasowane do oczekiwań rynku.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka ekonomiczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Studia pierwszego stopnia na kierunku INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI pozwalają na uzyskanie gruntownej wiedzy z zakresu ekonomicznych, finansowych, prawnych i przestrzennych uwarunkowań decyzji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości, pozwalają na zrozumienie mechanizmów funkcjonowania rynków nieruchomości, wzajemnych zależności pomiędzy rynkami nieruchomości a ich otoczeniem ekonomicznym, finansowym, prawnym i instytucjonalnym oraz zrozumienie zasad kształtowania wartości przestrzeni.
Studia drugiego stopnia na kierunku INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI pozwalają na uzyskanie poszerzonej wiedzy z zakresu prawnych, ekonomicznych i przestrzennych uwarunkowań podejmowania decyzji inwestycyjnych z uwzględnieniem specyfiki procesów deweloperskich. Absolwenci potrafią rozpoznać i analizować procesy zachodzące na rynkach nieruchomości, wyjaśnić ich przyczyny, mechanizm zmian, skalę i konsekwencje. Absolwenci kierunku posiadają umiejętności niezbędne dla przygotowania analiz rynku nieruchomości dla potrzeb: podejmowania decyzji inwestycyjnych przez deweloperów i inwestorów, wyceny, zarządzania, obrotu i szeroko rozumianego doradztwa na rynku nieruchomości.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inwestycje i nieruchomości brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inwestycje i nieruchomości jest złożenie wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń konkurs dyplomów.
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Logistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Dla absolwentów studiów (licencjackich/inżynierskich/magisterskich) wszystkich kierunków.
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń konkurs dyplomów
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Polityka społeczna danych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Praca socjalna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Dla absolwentów studiów (licencjackich/inżynierskich/magisterskich) wszystkich kierunków.
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń konkurs dyplomów.
Rewitalizacja i odnowa miast staje się coraz poważniejszym wyzwaniem współczesnych społeczeństw. Procesy te wymagają kompleksowych, zintegrowanych i wielkoskalowych działań w sferze społecznej, gospodarczej, technicznej i przestrzennej. Jeżeli efekty takich działań mają być trwałe, ci którzy je wprowadzają muszą posiadać wiedzę i umiejętności o interdyscyplinarnym charakterze. Takiej wiedzy i umiejętności nie oferują dotychczasowe programy nauczania. Kierunek Rewitalizacja miast jest unikatowym wyjściem naprzeciw potrzebom rynku pracy i nowych wyzwań przed jakimi stają władze samorządowe miast Polski. Powstające obecnie programy rewitalizacji powinny być kompleksowe, skoordynowane, nastawione na rozwiązywanie faktycznych problemów technicznych, społecznych, edukacyjno-wychowawczych, przestrzennych, gospodarczych jak również ogólnie urbanistycznych, do których dotychczas ograniczano zdziałania rewitalizacyjne. Realizowane powinny być przez kompetentnych specjalistów i wskazywać działania wykonalne w określonym horyzoncie czasowym.
Studia II stopnia |
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek Rewitalizacja miast musi posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z obszarów: technicznego, społecznego, ścisłego lub przyrodniczego.
Podstawą przyjęcia będzie ocena z całości studiów potwierdzona wpisem na dyplomie.
Studia II stopnia |
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Socjologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Dla absolwentów studiów (licencjackich/inżynierskich/magisterskich) wszystkich kierunków.
Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń konkurs dyplomów.
Organizacja? Dramat.. plany pojawiały się bardzo późno i nanoszone były dodatkowe zmiany na nich na ostatnią chwilę. Prace oddane na ostatni dzwonek( zdawane w czerwcu) bez możliwości poprawki we wrześniu, ostatniego września bez żadnej dyskusji bo po prostu tak profesorowi się podobało mam poprawić wszystko jeszcze raz choć zaliczyłem sesje ale programu komputerowego nie bo nie chciał sprawdzać bo inni nie zaliczyli sesji to grupa musi w całości od nowa ,żenada jakie mamy potraktowanie studenta na tej uczelni student nie ma żadnych praw ścierka od podłogi jest bardziej szanowana jak student gdzie jest dziekan czy nic nie widzi jak można tak dołować ludzi ta uczelnia powinna być dokładnie przestudiowana przez dobre media oczywiście studenci się nie wypowiedza bo się boją ale dziennikarze maja swoje sposoby gorąco polecam ciekawy temat dużo brudu
Organizacja? Dramat.. plany pojawiały się bardzo późno i nanoszone były dodatkowe zmiany na nich na ostatnią chwilę. Poprawki organizowane studentom ZAOCZNYM zdarzały się często w tygodniu, rozumiem że jak ktoś nie zaliczył czegoś to jego problem, ale skoro już wybrany jest taki tryb studiów to powinno się to w pierwszej kolejności uwzględnić, niestety nie każdy miał tą łatwość wziąć wolne w pracy.. :) Większości prowadzących jakby nic się nie chciało, to nawet nie była próba przekazania nam wiedzy tylko męczarnia, mam wrażenie że dla obu stron. Dużą część materiału trzeba było przyswajać samemu i to zrozumiałe przy akurat studiach niestacjonarnych. Jednak nie rozumiem kompletnie po co nam wykłady w sytuacjach gdzie wiedza jest na slajdach, czytanych bez jakichkolwiek emocji, brak zainteresowania ze strony prowadzących by nam zawarte na nich informacje dobrze przekazać. Są oczywiście i plusy, na niektóre ćwiczenia, np z ekonomii czy informatyki aż chciało się chodzić, trzeba było się przyłożyć ale po prowadzących również było widać duże zaangażowanie w wykonywaną pracę. Wydział ogólnie bardzo ładny, zadbany, można tu także poznać dużo sympatycznych osób. Wady jednak w moim przypadku przesądziły o rezygnacji, drugi raz gdybym myślała nad studiami i bardziej zastanowiłabym się nad wydziałem zarządzania gdzie słyszałam dużo wiele lepszych opinii o studiowanym przeze mnie kierunku.
Organizacja to tragedia. Załatwić coś w dziekanacie lub u wykładowców to tylko i wyłącznie łaska i nie łaska. Plany zajęć pojawiają się trzy dni przed zajęciami z okienkami po 2-3h (byłem na jednym z głównych kierunków wydziału). Student stoi tu na drugim miejscu, zaraz po pracownikach wydziału. Poziom nauczania jest nierówny, są przedmioty gdzie naprawdę dużo się dowiedziałem i były dla mnie pożyteczne, ale mogę je policzyć na palcach jednej ręki. Większość to po prostu czytanie z prezentacji (którą i tak dostawaliśmy na maila) a potem test abcd na który i tak się nie uczyło bo niemal każdy ściągał i strzelał. Były przedmioty, na których byłem dosłownie raz na wykładzie, widziałem że wykładowca czyta z prezentacji jednostajnym głosem tekst więc nie przychodziłem więcej bo i po co skoro ten sam efekt dostanę czytając wikipedię. Widać było, że to przykry obowiązek a nie chęć przekazania wiedzy. Następnie często nie przeczytałem na temat tych wykładów ani słowa (skoro nawet wykładowca uważa że to aż tak nudne żeby przekazywać to w ten sposób, to ja tym bardziiej), a potem szedłem na egzamin i dostawałem 4 bo coś tam wiedziałem, coś tam strzeliłem a coś tam ktoś podpowiedział. Większość mojej wiedzy wyniosłem z tych kilku przedmiotów, jednak to za mało żebym mógł ocenić poziom jako dobry. Poza tym dużo wykładowców zachowuje się jak święte krowy, odwołanie konsultacji, na których miała być poprawa 10 minut po ich rozpoczęciu? Żadne zaskoczenie. Nie przychodzenie na pierwsze 3 zajęcia w roku ze względu na urlop / inne obowiązki służbowe, a następnie obowiązkowe odrabianie tych zajęć w jakiś dzień o 18? No zdażyło się. Więcej niż raz. Wyrzucenie z zajęć za brak poprawnej odpowiedzi / brak kalkulatora na zajęciach, a następnie wpisanie nieobecności i obowiązek odrabiania zajęć na konsultacjach (bez obecności nie można było podejść do egzaminu)? Mi się nie zdażyło bo zawsze wiedziałem i miałem kalkulator, ale osobom w mojej grupie tak. Promotor nie przyjmuje wersji elektronicznej pracy i trzeba mu ją zanosić za każdym razem drukowaną? Promotorowi tak wygodniej więc nie ma gadania, a za te około 560 kartek druku (policzyłem) to płać sam. Pomijając już ekologię. Przykładów mógłbym wymieniać jeszcze więcej. Żeby nie było, że wylewam tu swoje żale, zaliczyłem wszystko, nie powtarzałem roku chociaż zdarzył mi się jeden warunek. Po prostu widzę jak funkcjonuje ten wydział i chciałem przed tym przestrzec innych, żeby swój wybór podejmowali świadomie. Jeżeli komuś nie przeszkadzają trudności organizacyjne, traktowanie z góry, mocno przeciętny poziom i dziwne akcje, to w porządku, bo wydział ma też parę swoich zalet np można poznać dużą ilość ciekawych ludzi ze względu na wielkość wydziału i paradoksalnie właśnie przez dziwne sytuacje i trudności organizacyjne, bo trzeba często komunikować się z innymi, którzy mieli podobny problem, przez co chcąc nie chcąc poznaje się sporo osób. Wydział jest też całkiem ładny i funkcjonalny, są ławki, sporo automatów, darmowa woda w kubeczkach, pufy do siedzenia, bufety mają jedzenie na dobrym, bufetowym poziomie za małe pieniądze. Do minusów zaliczyłbym też brak miejsc parkingowych na wydziale i wokół wydziału (chociaż nie jest to już wina samej uczelni, nie wyczarują więcej miejsca). Często jedyną opcją jest parkomat ulicę, dwie ulice dalej (chyba że przyjeżdża się na 8 na zajęcia, wtedy są jeszcze miejsca na parkingu). Osobną sprawą jest to, że na parkingu często zdarzają się porysowania samochodów, zastawianie ich że nie da się wyjechać itp, ale nie będę się już zgłębiał w ten temat. Dziwi mnie spora ilość tak do bólu poprawnych komentarzy na temat uczelni, często brzmiących jak slogany reklamowe a nie opinia użytkownika, no ale komentarz może zostawić każdy bez logowania, więc chyba wiadomo skąd pochodzi część opinii. Sam zastanawiam się czy wybrałbym drugi raz uczelnię, jeśli już to tylko ze wzglęu na ludzi, których tam poznałem.
?
Socjologia zawsze była moim numerem jeden, dlatego też cieszę się, że studiując na Uniwersytecie Łódzkim nie można się nudzić, tylko rozwijać, rozwijać i jeszcze raz rozwijać.
Wiele osób na pewno mogłoby się pogubić w temacie rynku finansowego; alokacje kapitału, barometr koniunktury...trochę tego jest. Ale właśnie dlatego, że nie jest to specjalnie prosta sprawa, jest ona tak ciekawa i fascynująca. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim wprowadzają w interesujący świat, który mnie naprawdę bardzo pochłonął i nie wyobrażam sobie studiowania na innym kierunku.
Rewitalizacja miast to świetny pomysł na studia, zwłaszcza w takim mieście jak Łódź, które nabiera kolorów i w którym, mówiąc ogólnie, rewitalizacja to bardzo ważne słowo. Jestem zachwycona tym kierunkiem, bo już niedługo będę mogła dołączyć do tego procesu i upiększać swoje miasto.?
Praca socjalna to nie jest łatwy kierunek i nie każdy posiada predyspozycje, aby studiować, a potem pracować w zawodzie. Podczas studiów na Uniwersytecie Łódzkim studenci otrzymują wszystko, by stać się profesjonalistą, specjalistą w swojej dziedzinie i wykonywać ten niełatwy, ale jakże ważny i potrzebny zawód.
Dla mnie najważniejsze jest to, aby wiedzę przekazywali praktycy, mający doświadczenie w dyscyplinie, w której się poruszają i w którą wprowadzają studentów. Właśnie tak wygląda to na Uniwersytecie Łódzkim. Studenci mają pewność, że są świetnie przygotowani do rozpoczęcia drogi zawodowej.
Logistyka to coraz ważniejsza dyscyplina. A skoro staje się coraz ważniejsza, to należy stać się specjalistą, by poradzić sobie na rynku, który będzie stawał się coraz bardziej wymagający.
Na Uniwersytecie Łódzkim zdobywa się wiedzę, dzięki której zawsze będzie się krok do przodu w swoim obszarze zawodowym. To powinno być najlepszą rekomendacją tej uczelni.
Studia na Uniwersytecie Łódzkim mają wiele zalet, ale najważniejsza dla mnie jest taka, że łączą w sobie różne zagadnienia i dyscypliny, przez co zdobywana przeze mnie wiedza jest znacznie bogatsza. Jako absolwent opuszczę uczelnię z większą pewnością siebie i większą szansą na dobrą i ciekawą pracę.
Gospodarka przestrzenna coraz mocniej dochodzi do głosu i ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że rozwój miasta i regionu zależy od wielu aspektów. Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim odkrywają przed studentami wszystkie problemy i zagadnienia związane z gospodarką przestrzenną.
Wybrałem studia na Uniwersytecie Łódzkim, bo tylko na tej uczelni znalazłem kierunek Finanse międzynarodowe. Wiem, że wiedza, którą tutaj zdobędę będzie stanowić moją przewagę na rynku pracy.
Każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na tym, aby jego miasto się rozwijało; rozwijało się poprawnie, dbając o wiele aspektów związanych z mieszkańcami, gospodarką i środowiskiem. Posiadając wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Łódzkim będę wiedziała w którą stronę taki rozwój powinien iść.
Ekonomia to bardzo złożona nauka, dlatego żeby poradzić sobie na tych studiach należy interesować się różnymi dziedzinami; od socjologii po politykę. Dlatego wybrałem studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim bo w przyszłości chciałbym realnie istnieć w polskiej gospodarce.
Umiejętności, które nabywa się studiując Bankowość i finanse cyfrowe na Uniwersytecie Łódzkim niedługo staną się fundamentem pracy w obszarze finansów; będą, po prostu, niezbędne. Dlatego polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcą zrobić krok w przyszłość i dzięki swojej wiedzy wyjść przed szereg.
Analityka gospodarcza to kierunek idealny dla tych, którzy chcieliby zaistnieć na rynku finansowym. Nie jest to łatwa sprawa, ale od czego jest wykształcenie i możliwość porozmawiania z tymi, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Nigdy nie zawiodłem się na tych studiach, nigdy nie zawiodłem się na tej uczelni, zatem każdemu polecam Uniwersytet Łódzki.
Mat co Ty bredzisz? Wydzial super. Lepszy niz SGH !
Super uczelnia i wydzial. Polecam! Pozdrawiam profesora Tadeusza Janusza !
Polecam
Serdecznie polecam! Po tym wydziale można dostać bardzo dobrze płatną pracę :)
Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno
Szeroki zakres kierunków, dużo przedmiotów interdyscyplinarnych.. .tylko co z tego jak pod względem organizacyjnym jest straszny bałagan !! plan zajęć pojawia się na ostatnią chwilę, po czym zmienia się jeszcze ze dwa razy, wykładowcy nie przychodzą na zajęcia czy dyżury bez wcześniejszego uprzedzenia. Z salami też niekiedy bywa problem, bo np. dla dużej grupy przypisują jakąś małą salkę,a zamiana na ostatnią chwile nie wchodzi w grę... Drugi raz bym tego wydziału nie wybrała na pewno
Bardzo różnorodne kierunki. Można się rozwinąć. Jest sporo dobrych profesorow i doktorów
bardzo wysoki poziom, super wykładowcy , znajomości na całe życie
wysoki poziom nauczania, bardzo dobrzy wykładowcy
Bardzo wysoki poziom
okropnie niski poziom nauczania, nikomu się niczego nie chce
Świetny wydział, doskonała inwestycja w udaną karierę i przyszłość.
najlepszy wydział UŁ, najlepsi ludzie i kontakty na całe życie
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: