Informacje o Wydziale

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego jest miejscem dla ludzi poszukujących nowych rozwiązań technicznych, nastawionych na analizę zjawisk przyrody, poznających technologie informatyczne i mobilne.
Oferuje studia  dające możliwość zdobycia kompleksowego wykształcenia z dziedziny fizyki, informatyki oraz nauk matematyczno-przyrodniczych na różnych poziomach, w tym inżynierskim. 
Społeczność studentów, nauczycieli akademickich, badaczy i ekspertów wspólnie poszukuje innowacyjnych pomysłów i angażuje się w ich realizację. Największą inspiracją są prace realizowane przez studentów, którzy tworzą gry i aplikacje na urządzenia mobilne, przeprowadzają eksperymenty oraz pokazy w nowoczesnych laboratoriach fizycznych i  pracowniach informatycznych. 
Wydział stwarza studentom  wiele możliwości rozwoju naukowego oraz odkrywania zastosowań nowych technologii. Posiada nowocześnie wyposażone pracownie oraz sale komputerowe. Na studenta czeka szereg możliwości realizacji swoich własnych prac, projektów i eksperymentów.  Zarówno w  trakcie zajęć oraz w ramach kół naukowych istnieje możliwość testowania i tworzenia oprogramowania informatycznego,  a przy użyciu drukarki 3D powstają prototypy robotów czy nawet gotowych obiektów użytkowych. Młodzi ludzie pod opieką wykfalifikowanych ekspertów i specjalistów podejmują kolejne wyzwania przy konstruowaniu urządzeń, tworzenia materiałów  i narzędzi nanometrycznych.
Pokazy i zajęcia przyciągają innych studentów, ale także uczniów szkół średnich, czy nawet młodszych uczestników.  Społeczność akademicka aktywnie włącza się w popularyzowanie nauki, uczestniczy  w piknikach naukowych, konferencjach i wydarzeniach dotyczących nowych technologii.

Programy studiów przygotowane są  w oparciu o doświadczenia,  autentyczne projekty wdrożeniowe, rozbudowany system praktyk i staży w firmach i organizacjach oświatowo – naukowych.  Zajęcia oraz projekty prowadzone są ze współudziałem licznych ekspertów oraz praktyków biznesu, którzy zapewniają stały dostęp do najnowszej wiedzy i technologii informatycznych. 
Studia prowadzone są w języku polskim, a jeden z kierunków w języku angielskim. Studenci stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Informatyka posiadają możliwość otrzymania dyplomów dwóch uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego i Centria University of Applied Sciences w Finlandii.
Kompetencje i umiejętności nabyte w trakcie studiów pozwalają naszym absolwentom w świadomy sposób planować swoją karierę zawodową, dając możliwości młodym ludziom na podejmowanie pracy w branżach technicznych, zarówno w trakcie studiów, jak po ich zakończeniu.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

Absolwent Ocena odpowiedz

Dobra uczelnia.

Adam Ocena odpowiedz

Przyjazna atmosfera na uczeni indywidualny tok studiów.

Anonim Ocena odpowiedz

Ten kierunek uczy myślenia krytycznego

Student Ocena odpowiedz

Wykłady są niezwykle ciekawe

Fizyk Ocena odpowiedz

Dobry kierunek

Studentka Ocena odpowiedz

Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.

Hubert Ocena odpowiedz

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena odpowiedz

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena odpowiedz

polecam ten wydział

Gałson Ocena odpowiedz

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)