Sukcesy Absolwentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

Natalia Wolniak - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej na kierunku Informatyka Stosowana. W 2015 roku uzyskała tytuł inżyniera pisząc pracę dyplomową na temat automatyzacji testów.
Już w trakcie studiów  rozpoczęła swoją karierę zawodową poprzez praktyki w firmie IBM w ramach studenckich praktyk zdalnych w środowisku Multipurpose Cloud Center MS2-500. Brała udział w wielu stażach oraz projektach rozwojowych, m.in.w firmie Modica Ltd. w roli testera manualnego, automatycznego jak i error managera. Aktualnie pracuje w firmie Intive, dalej rozwijając swoją karierę jako tester oprogramowania.
W wolnym czasie rysuje oraz poszerza swoje wiedzę z zakresu Machine Learning"

Kamil Lolo – trener IT oraz lider zespołu programistów, informatyk wspierający rozwój i nauczanie programowania informatycznego, z zamiłowania specjalista ds. wdrażania metody DevOps. 
W latach 2009-2014 studiował informatykę na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe związane są z tworzeniem gier komputerowych, które stały się przedmiotem  napisanej pracy inżynierskiej.
Od trzeciego roku studiów pracuje jako programista. Tworzy systemy bankowe, rozbudowuje aplikację enterpise w Javie oraz rozwija system produkcyjnie. Od 2016  stał się liderem zespołu programistów, wspiera ich w codziennej pracy oraz czuwa nad ich rozwojem. 
Od czasów studiów związany z Łodzią i regionem łódzkim.  Miłośnik gór i górskich wędrówek, uczestnik biegu Runmageddon  Ponad 10 lat ćwiczy chińskie Kung Fu. Zafascynowany sportami ekstremalnymi. Przekonany do motta „Bądź pomocą i inspiracją dla innych”.

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Opinie (8)

Anonim Ocena odpowiedz

Ten kierunek uczy myślenia krytycznego

Student Ocena odpowiedz

Wykłady są niezwykle ciekawe

Fizyk Ocena odpowiedz

Dobry kierunek

Studentka Ocena odpowiedz

Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.

Hubert Ocena odpowiedz

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena odpowiedz

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena odpowiedz

polecam ten wydział

Gałson Ocena odpowiedz

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: