Sukcesy Absolwentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

Natalia Wolniak - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej na kierunku Informatyka Stosowana. W 2015 roku uzyskała tytuł inżyniera pisząc pracę dyplomową na temat automatyzacji testów.
Już w trakcie studiów  rozpoczęła swoją karierę zawodową poprzez praktyki w firmie IBM w ramach studenckich praktyk zdalnych w środowisku Multipurpose Cloud Center MS2-500. Brała udział w wielu stażach oraz projektach rozwojowych, m.in.w firmie Modica Ltd. w roli testera manualnego, automatycznego jak i error managera. Aktualnie pracuje w firmie Intive, dalej rozwijając swoją karierę jako tester oprogramowania.
W wolnym czasie rysuje oraz poszerza swoje wiedzę z zakresu Machine Learning"

Kamil Lolo – trener IT oraz lider zespołu programistów, informatyk wspierający rozwój i nauczanie programowania informatycznego, z zamiłowania specjalista ds. wdrażania metody DevOps. 
W latach 2009-2014 studiował informatykę na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania naukowe związane są z tworzeniem gier komputerowych, które stały się przedmiotem  napisanej pracy inżynierskiej.
Od trzeciego roku studiów pracuje jako programista. Tworzy systemy bankowe, rozbudowuje aplikację enterpise w Javie oraz rozwija system produkcyjnie. Od 2016  stał się liderem zespołu programistów, wspiera ich w codziennej pracy oraz czuwa nad ich rozwojem. 
Od czasów studiów związany z Łodzią i regionem łódzkim.  Miłośnik gór i górskich wędrówek, uczestnik biegu Runmageddon  Ponad 10 lat ćwiczy chińskie Kung Fu. Zafascynowany sportami ekstremalnymi. Przekonany do motta „Bądź pomocą i inspiracją dla innych”.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

Absolwent Ocena odpowiedz

Dobra uczelnia.

Adam Ocena odpowiedz

Przyjazna atmosfera na uczeni indywidualny tok studiów.

Anonim Ocena odpowiedz

Ten kierunek uczy myślenia krytycznego

Student Ocena odpowiedz

Wykłady są niezwykle ciekawe

Fizyk Ocena odpowiedz

Dobry kierunek

Studentka Ocena odpowiedz

Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.

Hubert Ocena odpowiedz

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena odpowiedz

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena odpowiedz

polecam ten wydział

Gałson Ocena odpowiedz

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)