• FIZYKA Stopień: I II III REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Fizyka
  Studia na kierunku fizyka wprowadzają w podstawowe arkana wiedzy o budowie otaczającego nas świata materii i promieniowania. Zarówno w profilu ogólnoakademickim jak i w praktycznym, kształtują umiejętności przydatne na szybko zmieniającym się, nowoczesnym rynku pracy. Dostarczają solidnej podbudowy matematycznej, a także umiejętności stosowania różnorodnych metod komputerowych. Wprowadzają w zasady pracy laboratoryjnej. Rozwijają umiejętność analizy i badania konkretnych problemów na podstawie wiedzy o prawach przyrody. Pozwalają specjalizować się w dziedzinach, które potrzebują wykwalifikowanych pracowników – w szkolnictwie, fizyce medycznej, nanotechnologii. Kompetencje naszych absolwentów cenione są przez pracodawców, nawet w dziedzinach tak z pozoru odległych od obszaru zainteresowań fizyki, jak konsulting. Po ukończeniu studiów magisterskich z fizyki znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia nie jest trudne.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Fizyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia
  • Język obcy
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia, geografia

   

  Dowiedz się więcej  Studia II stopnia

   

  Podstawa kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizyka jest złożenie wymaganych dokumentów; w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.

  Dowiedz się więcej

 • INFORMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Informatyka
  Studia inżynierskie. Studia oparte są na starannie dobranej wiedzy matematyczno-fizycznej, przekazują niezbędne umiejętności i wiedzę w stosowaniu i rozwijaniu wymagających aplikacji i systemów informatycznych. Oprócz kanonu wiedzy informatycznej (programowanie, sieci komputerowe, bazy danych, inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa), kierunek wzbogacony jest o przygotowanie z dziedziny elektroniki i miernictwa. Dodatkowo studenci nabywają kwalifikacje twórców oprogramowania, twórców aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, administratorów i serwisantów średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych ze znajomością elektroniki cyfrowej, systemów wbudowanych i sterowania komputerowego.
  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia
  • Język obcy
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia

   

  Dowiedz się więcej  Studia II stopnia

   

  Podstawa kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka złożenie wymaganych dokumentów; w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.
   

 • NANOTECHNOLOGY Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Nanotechnology
  Nanotechnology combines the knowledge from physics, chemistry, materials science and biology into a highly interdisciplinary, cutting-edge science with immensely high potential of applications. The alumni of the course Nanotechnology are desired by rapidly developing industry implementing nanotechnology-based solutions. Their profound knowledge of chemistry and physics also allows them to undertake experimental/laboratory work within these fields, while computer science skills make them attractive employees for IT branch. They can also continue their education at MSc studies level.
  The highlight of the course Nanotechnology offered by University of Lodz (in English as the only study language) is the optimal balance of practical approach to nanomaterials and solid theoretical background allowing to understand and shape the nanoworld. It provides a wide outlook on various aspects of nanoworld, covering the range from fundamental physics and chemistry to economic aspects of nanotechnology. The course schedule includes numerous laboratory courses where the students are guided step by step how to create their own nanomaterials. Moreover, they develop mastery of characterizing the nanostructures with various modern experimental techniques, gaining the experience in laboratory work under the supervision of experts. The inclusion of intensive programming course as well as other computer science-related courses opens the way to using the advanced computational tools for design and modeling of nanostructures.
  Opis studiów w języku polskim: Informatory rekrutacyjne UŁ - Nanotechnology 
  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia
   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Nanotechnology brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia, geografia
   

   

 • POPULARYZACJA I NAUCZANIE FIZYKI Stopień: I REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Popularyzacja i nauczanie fizyki
  Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne z takich dziedzin, jak fizyka, matematyka i informatyka oraz dydaktyka, psychologia i pedagogika, a wszystko to w ciekawych i praktycznych kontekstach. Studia uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwiązywania złożonych problemów, prowadzenia badań i analizowania ich wyników tak w zakresie badania zjawisk fizycznych jak i badania przebiegów i efektów działań popularyzacyjnych oraz edukacyjnych. Ponadto kształtują umiejętności w zakresie wystąpień publicznych i prezentowania zagadnień nauki w sposób przystępny i zrozumiały. Duża część zajęć realizowanych w formie projektów popularyzatorskich i edukacyjnych oraz praktyk ukształtuje w studentach wartościowe i uniwersalne umiejętności. Pozwoli także absolwentom legitymować się udokumentowanym doświadczeniem zawodowym w popularyzowaniu i nauczaniu fizyki zdobytym już w czasie trwania studiów.
  Warunki rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   
  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, chemia, biologia, fizyka
  • Język obcy
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia, geografia, biologia

  Dowiedz się więcej

Opinie (4)

Hubert Ocena

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena

polecam ten wydział

Gałson Ocena

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


DOKTORANCKIE