FIZYKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów fizyka
Studia na kierunku FIZYKA dostarczają fundamentalnej wiedzy o budowie otaczającego nas świata i prawach nim rządzących. Kształtują umiejętności przydatne na szybko zmieniającym się nowoczesnym rynku pracy. Rozwijają w szczególności umiejętność analizy i badania konkretnych problemów na podstawie wiedzy o prawach przyrody.
Pozwalają specjalizować się w dziedzinach, które potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników: fizyce medycznej, ochronie radiologicznej, nanotechnologii, metrologii. Kompetencje absolwentów kierunku są cenione przez licznych pracodawców, nie tylko ściśle związanych z fizyka, ale również reprezentujących branżę IT czy bankowość.
Studiowanie kierunku FIZYKA daje uniwersalne przygotowanie w zakresie nauk fizycznych i dziedzin pokrewnych, w tym przede wszystkim solidne przygotowanie matematyczne. Studenci nabywają umiejętności przeprowadzania eksperymentów, analizy danych, konstruowania modeli teoretycznych, jak również stosowania różnorodnych metod komputerowych oraz zaawansowanych technik obliczeniowych.
Kształcenie na kierunku fizyka oraz oferta tematów prac dyplomowych są ściśle powiązane z działalnością naukową kadry Wydziału, a studenci uczestniczą w badaniach prowadzonych przez pracowników na zasadzie „mistrz-uczeń”, mając możliwość korzystania z infrastruktury badawczej będącej w posiadaniu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.
Zwiń
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
STUDIA I STOPNIA
Wymagane przedmioty:
1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, język obcy nowożytny.
Przedmioty dodatkowe:
2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub równoważnych wszystkich kierunków. Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia stacjonarne:
bezpłatne (limit: 40)
Źródło: Strony internetowe uczelni (05.06.2024)
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
INFORMATYKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów informatyka
Studia I stopnia
Dyplom inżyniera stawia absolwenta w korzystnej sytuacji przy poszukiwaniu zatrudnienia. Plan studiów oraz programy poszczególnych przedmiotów ułożone zostały w ten sposób, aby absolwent nabył wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie minimum programowego, ale także znacznie ją pogłębił w ramach oferowanych programów zajęć opcjonalnych, ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne. System punktacji ECTS, możliwość korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta.
Studia II stopnia:
Studia II stopnia dostarczają pogłębionej wiedzy i kształtują umiejętności w zakresie zastosowań informatyki, w tym procesów tworzenia, utrzymania i rozwijania oprogramowania i systemów informatycznych, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką w kontakcie ze specjalistami branżowymi. Studia te kształcą specjalistów operujących merytoryczną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami jakie są niezbędne obecnie w dynamicznie rozwijającej się branży technologii informatycznych.
Możliwość wyboru specjalności, korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta. Absolwent studiów otrzymuje tytuł magistra informatyki.
Zwiń
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
Studia I stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
STUDIA I STOPNIA
Wymagane przedmioty:
1 przedmiot do wyboru z: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, język obcy nowożytny.
Przedmioty dodatkowe:
2 przedmioty do wyboru z: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub równoważnych wszystkich kierunków. Na podstawie złożenie wymaganych dokumentów, a w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie. Wyboru specjalności Computer Science (Informatyka ogólna) kandydaci dokonują podczas rekrutacji. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia stacjonarne:
bezpłatne (limit: 250)
Studia niestacjonarne:
6000
Źródło: Strony internetowe uczelni (05.06.2024)
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni klikając powyższy link "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dobra uczelnia.
Przyjazna atmosfera na uczeni indywidualny tok studiów.
Ten kierunek uczy myślenia krytycznego
Wykłady są niezwykle ciekawe
Dobry kierunek
Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.
Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.
Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)
polecam ten wydział
Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)