• FIZYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów fizyka

  Studia na kierunku FIZYKA dostarczają fundamentalnej wiedzy o budowie otaczającego nas świata i prawach nim rządzących. Kształtują umiejętności przydatne na szybko zmieniającym się nowoczesnym rynku pracy. Rozwijają w szczególności umiejętność analizy i badania konkretnych problemów na podstawie wiedzy o prawach przyrody.

  Pozwalają specjalizować się w dziedzinach, które potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników: fizyce medycznej, ochronie radiologicznej, nanotechnologii, metrologii. Kompetencje absolwentów kierunku są cenione przez licznych pracodawców, nie tylko ściśle związanych z fizyka, ale również reprezentujących branżę IT czy bankowość.

  Studiowanie kierunku FIZYKA daje uniwersalne przygotowanie w zakresie nauk fizycznych i dziedzin pokrewnych, w tym przede wszystkim solidne przygotowanie matematyczne. Studenci nabywają umiejętności przeprowadzania eksperymentów, analizy danych, konstruowania modeli teoretycznych, jak również stosowania różnorodnych metod komputerowych oraz zaawansowanych technik obliczeniowych.

  Kształcenie na kierunku fizyka oraz oferta tematów prac dyplomowych są ściśle powiązane z działalnością naukową kadry Wydziału, a studenci uczestniczą w badaniach prowadzonych przez pracowników na zasadzie „mistrz-uczeń”, mając możliwość korzystania z infrastruktury badawczej będącej w posiadaniu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Ścieżki kształcenia Progi punktowe

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Fizyka
  • Astrofizyka
  • Nanotechnologia
  • Fizyka medyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Fizyka
  • Fizyka medyczna

  STUDIA I STOPNIA

  Wymagane przedmioty:
  1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, język obcy nowożytny.

  Przedmioty dodatkowe:
  2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  Sprawdź
  przeliczniki punktów Uniwersytet Łódzki

  STUDIA II STOPNIA

  Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub równoważnych wszystkich kierunków. Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  Wybierz rok

  Ładuję dane

  Sprawdź
  progi punktowe Uniwersytet Łódzki

 • INFORMATYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3,5 roku 2 lata 3,5 roku 2 lata
  tytuł zawodowy: inżynier magister inżynier magister

  Studia w Łodzi - Uniwersytet Łódzki - kierunek studiów informatyka

  Studia I stopnia

  Studia inżynierskie. Studia inżynierskie oparte są na starannie dobranej wiedzy matematyczno-fizycznej, przekazują niezbędne umiejętności i wiedzę w stosowaniu i rozwijaniu wymagających aplikacji i systemów informatycznych.
  Oprócz kanonu wiedzy informatycznej (programowanie, sieci komputerowe, bazy danych, inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa), wzbogaconej o przygotowanie z dziedziny elektroniki i miernictwa, studenci nabywają kwalifikacje twórców oprogramowania, twórców aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, administratorów i serwisantów średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych ze znajomością: elektroniki cyfrowej, systemów wbudowanych i sterowania komputerowego.

  Dyplom inżyniera stawia absolwenta w korzystnej sytuacji przy poszukiwaniu zatrudnienia. Plan studiów oraz programy poszczególnych przedmiotów ułożone zostały w ten sposób, aby absolwent nabył wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie minimum programowego, ale także znacznie ją pogłębił w ramach oferowanych programów zajęć opcjonalnych, ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne. System punktacji ECTS, możliwość korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta.

  Studia II stopnia:

  Studia II stopnia dostarczają pogłębionej wiedzy i kształtują umiejętności w zakresie zastosowań informatyki, w tym procesów tworzenia, utrzymania i rozwijania oprogramowania i systemów informatycznych, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką w kontakcie ze specjalistami branżowymi. Studia te kształcą specjalistów operujących merytoryczną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami jakie są niezbędne obecnie w dynamicznie rozwijającej się branży technologii informatycznych.

  Możliwość wyboru specjalności, korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta. Absolwent studiów otrzymuje tytuł magistra informatyki.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Specjalności Progi punktowe

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Systemy i aplikacje mobilne
  • Algorytmy i programowanie
  • Bazy danych i aplikacje internetowe
  • Administracja sieciami i systemami informatycznymi

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Systemy mobilne
  • Sztuczna inteligencja
  • Informatyka kwantowa

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Systemy i aplikacje mobilne
  • Algorytmy i programowanie
  • Bazy danych i aplikacje internetowe
  • Administracja sieciami i systemami informatycznymi

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Systemy mobilne
  • Sztuczna inteligencja
  • Informatyka kwantowa

  STUDIA I STOPNIA

  Wymagane przedmioty:
  1 przedmiot do wyboru z: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, język obcy nowożytny.

  Przedmioty dodatkowe:
  2 przedmioty do wyboru z: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  Sprawdź
  przeliczniki punktów Uniwersytet Łódzki

  STUDIA II STOPNIA

  Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub równoważnych wszystkich kierunków. Na podstawie złożenie wymaganych dokumentów, a w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie. Wyboru specjalności Computer Science (Informatyka ogólna) kandydaci dokonują podczas rekrutacji. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  Wybierz rok

  Ładuję dane

  Sprawdź
  progi punktowe Uniwersytet Łódzki

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

Absolwent Ocena odpowiedz

Dobra uczelnia.

Adam Ocena odpowiedz

Przyjazna atmosfera na uczeni indywidualny tok studiów.

Anonim Ocena odpowiedz

Ten kierunek uczy myślenia krytycznego

Student Ocena odpowiedz

Wykłady są niezwykle ciekawe

Fizyk Ocena odpowiedz

Dobry kierunek

Studentka Ocena odpowiedz

Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.

Hubert Ocena odpowiedz

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena odpowiedz

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena odpowiedz

polecam ten wydział

Gałson Ocena odpowiedz

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)