• FIZYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Fizyka

  Studia na kierunku FIZYKA dostarczają fundamentalnej wiedzy o budowie otaczającego nas świata i prawach nim rządzących. Kształtują umiejętności przydatne na szybko zmieniającym się nowoczesnym rynku pracy. Rozwijają w szczególności umiejętność analizy i badania konkretnych problemów na podstawie wiedzy o prawach przyrody.

  Pozwalają specjalizować się w dziedzinach, które potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników: fizyce medycznej, ochronie radiologicznej, nanotechnologii, metrologii. Kompetencje absolwentów kierunku są cenione przez licznych pracodawców, nie tylko ściśle związanych z fizyka, ale również reprezentujących branżę IT czy bankowość.

  Studiowanie kierunku FIZYKA daje uniwersalne przygotowanie w zakresie nauk fizycznych i dziedzin pokrewnych, w tym przede wszystkim solidne przygotowanie matematyczne. Studenci nabywają umiejętności przeprowadzania eksperymentów, analizy danych, konstruowania modeli teoretycznych, jak również stosowania różnorodnych metod komputerowych oraz zaawansowanych technik obliczeniowych.

  Kształcenie na kierunku fizyka oraz oferta tematów prac dyplomowych są ściśle powiązane z działalnością naukową kadry Wydziału, a studenci uczestniczą w badaniach prowadzonych przez pracowników na zasadzie „mistrz-uczeń”, mając możliwość korzystania z infrastruktury badawczej będącej w posiadaniu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Fizyka
  • Astrofizyka
  • Nanotechnologia
  • Fizyka medyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Fizyka
  • Fizyka medyczna

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Fizyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia
  • Język obcy
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka, chemia, biologia, geografia

   

  Dowiedz się więcej  Studia II stopnia

   

  Podstawa kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizyka jest złożenie wymaganych dokumentów; w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.

  Dowiedz się więcej

 • INFORMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Łódź - kierunek Informatyka
  Studia I stopnia
  Studia inżynierskie. Studia inżynierskie oparte są na starannie dobranej wiedzy matematyczno-fizycznej, przekazują niezbędne umiejętności i wiedzę w stosowaniu i rozwijaniu wymagających aplikacji i systemów informatycznych. Oprócz kanonu wiedzy informatycznej (programowanie, sieci komputerowe, bazy danych, inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa), wzbogaconej o przygotowanie z dziedziny elektroniki i miernictwa, studenci nabywają kwalifikacje twórców oprogramowania, twórców aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, administratorów i serwisantów średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych ze znajomością: elektroniki cyfrowej, systemów wbudowanych i sterowania komputerowego.

  Dyplom inżyniera stawia absolwenta w korzystnej sytuacji przy poszukiwaniu zatrudnienia. Plan studiów oraz programy poszczególnych przedmiotów ułożone zostały w ten sposób, aby absolwent nabył wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie minimum programowego, ale także znacznie ją pogłębił w ramach oferowanych programów zajęć opcjonalnych, ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne. System punktacji ECTS, możliwość korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta.

  Praktyki zawodowe zaznajamiają studentów z wymogami współcześnie działających firm i wskazują możliwości poszukiwania późniejszego zatrudnienia.

  Studia II stopnia:

  Studia II stopnia dostarczają pogłębionej wiedzy i kształtują umiejętności w zakresie zastosowań informatyki, w tym procesów tworzenia, utrzymania i rozwijania oprogramowania i systemów informatycznych, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką w kontakcie ze specjalistami branżowymi. Studia te kształcą specjalistów operujących merytoryczną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami jakie są niezbędne obecnie w dynamicznie rozwijającej się branży technologii informatycznych.

  Możliwość wyboru specjalności, korzystania z programu ERASMUS oraz znaczna liczba godzin opcjonalnych w całym toku studiów służą rozwojowi indywidualnych zainteresowań i umiejętności każdego absolwenta. Absolwent studiów otrzymuje tytuł magistra informatyki.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Systemy i aplikacje mobilne
  • Algorytmy i programowanie
  • Bazy danych i aplikacje internetowe
  • Administracja sieciami i systemami informatycznymi

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Informatyka stosowana

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Systemy i aplikacje mobilne
  • Algorytmy i programowanie
  • Bazy danych i aplikacje internetowe
  • Administracja sieciami i systemami informatycznymi

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Informatyka stosowana

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia
  • Język obcy
  • Dwa przedmioty do wyboru spośród: informatyka, matematyka, fizyka i astronomia, fizyka, chemia

   

  Dowiedz się więcej  Studia II stopnia

   

  Podstawa kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka złożenie wymaganych dokumentów; w przypadku zbyt dużej liczby kandydatów będzie brana pod uwagę ocena na dyplomie.
   

Opinie (5)

Studentka Ocena

Profesorowie nie są w stanie przekazać wiedzy której w późniejszym czasie wymagają.

Hubert Ocena

Jeśli Fizyka to całe twoje życie, świetnie odnajdziesz się zgłębiając ją na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Kotecki Ocena

Opinia po pierwszym roku studiów: wydział jest naprawdę świetny. :-) Podoba mi się zarówno atmosfera panująca na uczelni jak i to, że przedmioty, których się tu uczymy są ciekawe (moje ulubione: Algebra liniowa z geometrią analityczną, architektura systemów komputerowych i chyba programowanie) oraz zdobyta wiedza przeplata się między przedmiotami. Poziom studiów jest wysoki - prowadzący wymagają znajomości obszernego materiału, często dość zaawansowanych pojęć w danej tematyce, jednak wszystkie przedmioty są możliwe do zdania przy odpowiedniej motywacji i czasie poświęconym na naukę. Jest wielu prowadzących/wykładowców, których można polubić za to, że świetnie i skutecznie potrafią przekazywać wiedzę, mając jednocześnie wysokie wymagania do materiału. Oto kilka nazwisk, które zdecydowanie polecam: xxx. Oczywiście, jest jeszcze wielu naprawdę dobrych nauczycieli, których nie wymieniłem oraz takich z którymi nie miałem zajęć, jednak słyszałem same dobre rzeczy od kolegów. Jedynym słowem - naprawdę polecam ten wydział, studiowanie tutaj to zaszczyt. ;-) Wiele osób narzeka, że budynek nie wygląda nowocześnie, jednak dla mnie, porównując z niektórymi łódzkimi wydziałami (mechaniczny, nauk o wychowaniu, geografii) jest naprawdę przyjemny. ;-) Rzeczy których mi jeszcze brakuje na wydziale: 1. Studenckich kół naukowych. 2. Komputerów z wolnym dostępem (na korytarzu dla każdego, z używanym na uczelni oprogramowaniem) - aby można było w razie potrzeby szybko edytować plik oraz (przy dłuższej przerwie między zajęciami) wykorzystać wolny czas i stworzyć coś dobrego. :-)

uczony Ocena

polecam ten wydział

Gałson Ocena

Polecam, na kierunku informatyka czasami jest sporo roboty ale i wykładowcy i studenci tworzą fajną atmosferę ;)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: