ul. Jagiellońska 4 

85-067 Bydgoszcz

tel. 799 351 160

e-mail: sekretariat@wsnoz.pl

ul. Jagiellońska 4 

85-067 Bydgoszcz

tel. 799 351 160

e-mail: sekretariat@wsnoz.pl

 • FIZJOTERAPIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Fizjoterapia jest działem współczesnej medycyny, a jej podstawowym zadaniem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Wywodzi się z uprawianego od najdawniejszych czasów przyrodolecznictwa i określa te metody, które zostały dowiedzione naukowo i na tej podstawie znacznie rozwinięte. Fizjoterapia może być samodzielną metodą leczenia lub stanowić uzupełnienie farmakoterapii i leczenia operacyjnego oraz podstawę rehabilitacji i profilaktyki. A w której uczelni kształci się fizjoterapeutów? W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

  Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy stanowi przygotowanie zawodowe, zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej w skutek różnych chorób albo urazów, wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowywania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

maciej k Ocena odpowiedz

Nie ukrywam, że nad wyborem uczelni zastanawiałem się bardzo długo. Zdecydowałem się jednak na WSNoZ po tym, jak zostałem oprowadzony po pracowniach. Podczas studiowania ważna jest dla mnie przyjacielska atmosfera i taką właśnie zapewnili mi wykładowcy i pracownicy uczelni. Do tego poznałem przyjaciół na długie lata.

kasiek Ocena odpowiedz

Na Fizjoterapię we WSNoZ przenosiłam z innej uczelni. Moja koleżanka studiowała tu i zachęcała do zmiany. Ani razu nie żałowałam tej decyzji i mogę szczerze polecić studiowanie na WSNoZ. : D

Gosia Z. Ocena odpowiedz

Bardzo polecam! Jestem absolwentką, studia kończyłam dwa lata temu, aktualnie studiuję podyplomowo. Czas spędzony na WSNOZ wspominam bardzo ciepło. :) Super wykładowcy, którzy znają się na swojej dziedzinie, bardzo dobre pracownie i rodzinna atmosfera. Jeśli chcecie studiować fizjoterapię na poziomie, w komfortowych warunkach, to jeszcze raz gorąco polecam. :)