Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
BADANIA KLINICZNE: ZARZĄDZANIE, MONITORING I EKSPERTYZA MEDYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Zwiń
EXECUTIVE MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION W OCHRONIE ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Zwiń
KODER MEDYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Celem studiów podyplomowych „Koder medyczny” jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry, która w prawidłowy i profesjonalny sposób będzie zajmowała się gromadzeniem informacji medycznej pozwalającej na zgodne z regulacjami prawnymi uzyskanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej.
Studia oferują pozyskanie wiedzy między innymi z zakresu sprawozdawania, kodowania i rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej, prowadzenia dokumentacji medycznej, prowadzenia kolejki i harmonogramu przyjęć, zarządzania podmiotem leczniczym, gospodarki lekami, nadzorowania właściwego wykonywania umów zawartych z NFZ.
Zwiń
OBESITOLOGIA - POSTĘPOWANIE W NADWADZE I OTYŁOŚCI - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Zakres tematyczny
W zakres zagadnień wchodzą m.in. metody diagnostyki i oceny nadwagi i otyłości farmakoterapia, planowanie jadłospisów, poradnictwo dietetyczne, psychologiczne uwarunkowania nadwagi i otyłości, chirurgia bariatryczna i opieka dietetyczna nad pacjentem.
Forma i program
Zajęcia odbywają się w weekendy. Unikatowy program obejmuje 330 godzin w tym: 250 godzin wykładów, 45 godzin zajęć seminaryjnych oraz 35 godzin ćwiczeń.
Kadra dydaktyczna składa się z lekarzy, dietetyków, farmaceutów i psychologów.
Studia skierowane są do absolwentów studiów magisterskich, przedstawicieli zawodów medycznych.
Zwiń
PSYCHOONKOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE⋮ |
Rekrutacja |
Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych w szczególności do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, personelu medycznego.
Głównym przedmiotowym założeniem studiów podyplomowych Psychoonkologia realizowanych w ramach Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jest przekazanie uczestnikom specjalistycznej teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu wsparcia, diagnozy i pomocy psychoonkologicznej osobom chorym onkologicznie, osobom po chorobie nowotworowej oraz ich rodzinom i otoczeniu.
Studia mają charakter praktyczny, dlatego główny nacisk położono na: umiejętności analizy wielowymiarowego funkcjonowania osoby i jej rodziny w sytuacji choroby, zidentyfikowanie zasobów wpierających proces leczenia, opis doświadczeń osoby w procesie choroby i zdrowienia oraz interpretację uzyskanego materiału empirycznego.
W ramach studiów będą realizowane warsztaty superwizyjne, pozwalające na pogłębienie swoich kompetencji w budowaniu relacji z pacjentem oraz praktyki kliniczne, dające szansę na doskonalenie warsztatu diagnostyczno-interwencyjnego.
Zwiń
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.