ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,

00-927 Warszawa

tel. 22 55 20 428; 22 55 20 696

fax.22 55 21 101

e-mail: dziekan.polon(at)uw.edu.pl

http://www.polon.uw.edu.pl

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,

00-927 Warszawa

tel. 22 55 20 428; 22 55 20 696

fax.22 55 21 101

e-mail: dziekan.polon(at)uw.edu.pl

http://www.polon.uw.edu.pl

wydział polonistyki uw

Informacje o Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z największych w kraju ośrodków rozwijających studia polonistyczne, slawistyczne, hellenistyczne, kulturoznawcze, latynistyczne i bałtystyczne w zakresie nauk o literaturze, kulturze i języku. 
Wśród pracowników Wydziału są wybitni naukowcy, reprezentujący wiele dziedzin współczesnej humanistyki. Wykładowcy Wydziału Polonistyki UW uczestniczą w międzynarodowym życiu naukowym, współpracują z największymi wydawnictwami w kraju, są autorami słowników i podręczników, a także ekspertami w audycjach telewizyjnych i w programach radiowych.
Na polonistyce warszawskiej bardzo prężnie działają organizacje studenckie: samorząd studencki, Teatr Polonistyki UW im. Eligiusza Szymanisa, a także liczne koła naukowe. Przy Wydziale funkcjonuje także studencki portal Niewinni-czarodzieje.pl, który umożliwia studentom publikację tekstów i realizację praktyk zawodowych.
Wydział Polonistyki UW jest wyposażony w udogodnienia techniczne, umożliwiające podjęcie studiów osobom niepełnosprawnym.
Studia na Wydziale Polonistyki łączą szacunek do tradycji z przygotowaniem do wyzwań, które stawia współczesny świat. To wspaniała przygoda intelektualna, umożliwiająca poszerzenie horyzontów humanistycznych i zdobycie orientacji w kierunkach, w jakich rozwija się współczesna nauka. To także okazja do znalezienia się w elitarnym gronie absolwentów jednej z najlepszych uczeni w kraju.
Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 428
Dane teleadresowe pod linkiem:

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Opinie (7)

wojtek Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Warszawskim to najlepszy pomysł na świetne wykształcenie

kasia Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Uniwersytet Warszawski zachęca bardzo dużym wyborem kierunków i specjalności. Tutaj każdy znajdzie dziedzinę dla siebie i odnajdzie swoje miejsce.

Moscicka W odpowiedzi do: kasia odpowiedz

cześć Kasia,tu Maja.Nie słyszałaś może o studiach polonistycznych bo chciałam się wybrać na te studia.Maja

Malwina Ocena odpowiedz

Zawsze interesowała mnie kultura antyczna i chciałam rozwijać się w tych zainteresowaniach. Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie były niemal oczywistym wyborem, podobnie jak Uniwersytet Warszawski, bo to jedna z najlepszych uczelni w naszym kraju.

dagmara Ocena odpowiedz

Dobra uczelnia to taka, która daje studentom możliwość kształcenia się w różnych dziedzinach, nawet tych, które wydają się być niszowe. Zatem, Uniwersytet Warszawski to bardzo dobra uczelnia

vicky Ocena odpowiedz

fajny filmik :)

uw 4ever Ocena odpowiedz

mój wydział na zawsze. Polecam

POKAŻ WIĘCEJ

NIESTACJONARNE


Studia II stopnia: