Studenckie Koło Naukowe Chemików UMK.

Studenckich Kół Naukowych jest bardzo wiele. Ale tylko w jednym czuć chemię między studentami. To Studenckie Koło Naukowe Chemików toruńskiego UMK.

Chemia kołem się toczy, czyli trochę historii.

Studenckie Koło Naukowe Chemików zostało założone w 1946 roku, a zatem jest najstarszym kołem naukowym działającym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Zrzesza ludzi głodnych wiedzy oraz posiadających niepohamowany apetyt na dzielenie się nią z innymi.

Początki chemicznej społeczności w toruńskiej uczelni były zwyczajne. Niewielka grupa osób, pod przewodnictwem jej założyciela, prof. dr hab. Antoniego Basińskiego, pragnęła połączyć w jedną całość najważniejsze wyznawane przez siebie wartości: pasję do pogłębiania wiedzy i przyjaźń. Z czasem, garstka osób zafascynowanych nauką przerodziła się w prężnie funkcjonujące stowarzyszenie.

Mijały lata, zmieniały się władze wydziałowe, a nawet otaczająca rzeczywistość, a przez Koło przewijały się kolejne pokolenia studentów. Niezależnie od wszystkiego, zapał młodych naukowców pozostał niezmienny. Dla wielu z nich okazał się miejscem rozwijania umiejętności, zawiązywania przyjaźni, a nierzadko również odskocznią od codziennych problemów.

Koło Naukowe działa!

Jeśli ktoś uważa, że chemia jest nudna oznacza to, że nigdy nie spotkał członków Studenckiego Koła Naukowego Chemików. Studenci prowadzą aktywną działalność nie tylko w murach uczelni, pokazując, że chemia jest pasjonującą i zaskakującą dziedziną, ale również dobrą zabawą. Co pewien czas członkowie Koła organizują spotkania z nauką, warsztaty, pokazy. Prezentują efektowne doświadczenia, eksperymenty, wciągając w świat swojej pasji ludzi w każdym wieku. Ponadto, biorą pod skrzydła młodych chemików, pomagając im w przygotowaniach do konkursów i olimpiad.

W jaki sposób skontaktować się z Kołem? Co zrobić, aby poznać je bliżej? Można zadzwonić, napisać maila, jak również odwiedzić profil w popularnym medium społecznościowym. Co zrozumiałe, można również do niego dołączyć, podejmując najpierw naukę na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Opinie (1)

Anna Ocena odpowiedz

Super miasto, świetna atmosfera, mili prowadzący :)