• KIERUNEK LEKARSKI (medycyna)

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 6 lat 6 lat
  tytuł zawodowy: lekarz lekarz
  Studia w Szczecinie - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - kierunek studiów lekarski
  OPIS: Dzięki studiowaniu medycyny nauczysz się praktycznych umiejętności wykorzystywanych podczas diagnozowania i leczenia pacjentów. Zdobędziesz specjalistyczne wykształcenie. Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł zawodowy lekarza, który umożliwi dalszą pracę w świecie medycyny.
  PRZYSZŁOŚĆ: Jesteś lekarzem/lekarką. Posiadasz wiedzę na temat wszystkich dziedzin medycyny, jak również wąską specjalizację. Możesz podjąć pracę w publicznych i niepublicznych podmiotach i instytucjach naukowo-badawczych. Znasz naukowe podstawy sztuki lekarskiej oraz potrafsz je zastosować w praktyce. Umiesz rozpoznać problem i wdrożyć efektywny proces leczenia. Wiesz jak porozumiewać się z pacjentem, jego rodziną oraz zespołem lekarskim. Znasz zasady profilaktyki oraz promujesz działania prozdrowotne.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarski (medycyna) brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: lekarz dentysta lekarz dentysta
  Studia w Szczecinie - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - kierunek studiów lekarsko-dentystyczny
  OPIS: Zdobyta podczas studiów wiedza, umiejętności i kompetencje umożliwiają Tobie prowadzenie profesjonalnej opieki stomatologicznej w zakresie profilaktyki, leczenia, promocji zdrowia i edukacji prozdrowotnej, zawsze w trosce o dobro pacjenta.
  PRZYSZŁOŚĆ: Jesteś lekarzem-dentystą/lekarką-dentystką. Zajmujesz się profilaktyką i leczeniem chorób w zakresie jamy ustnej. Możesz pracować w publicznych placówkach bądź w prywatnym gabinecie w zakresie ogólnej stomatologii lub określonej specjalizacji, np. stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki czy periodontologii.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Wojtek Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Najlepszy kierunek lekarski, a uczelnia zajmuje 1 miejsce w kraju pod względem efektywności naukowej. Jeśli chcesz być dobrym lekarzem to tylko po PUM

Martyna W odpowiedzi do: Wojtek odpowiedz

A czy matura wyłącznie z biologii na poziomie rozszerzonym wystarczy do procesu rekrutacji na lekarski? Czy nadal jest wymóg zdawania biolki i chemii?