• CYBERBEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ZASOBÓW INFORMACYJNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Korzyści płynące z podjęcia studiów

  Co zyskasz studiując na kierunku Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych?

  • zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony zasobów informacyjnych,
  • poznasz praktyków z branży,
  • poznasz najnowsze rozwiązania wykorzystywane w praktyce,
  • wykształcisz niezbędne umiejętności.

  Cyberbezpieczeństwo jest kluczowym zagadnieniem we współczesnym cyfrowym świecie. Rozwój technologii mobilnych, stosowanie polityki BYOD, zwiększenie znaczenia systemów e-commerce powoduje intensywny wzrost zagrożeń, które wymagają nowego podejścia do ochrony informacji. Brak zapewnienia odpowiednich działań może poważnie zagrozić dalszemu rozwojowi i bezpieczeństwu organizacji. Zaistniała sytuacja wymusza funkcjonowanie odpowiednio przygotowanej kadry odpowiedzialnej za politykę bezpieczeństwa w instytucji, która na bieżąco będzie analizować aspekty bezpieczeństwa informatycznego i dostosowywać rozwiązania adekwatne do nowych wymagań. Przyszli administratorzy powinni być zaznajomieni z zagrożeniami systemów informatycznych w kontekście poufności, integralności i dostępności informacji oraz z możliwościami konfiguracyjnymi infrastruktury sprzętowo-programowej mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa instytucji.

  Cel studiów

  Celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa, a także doskonalenie umiejętności związanych z prowadzeniem polityki informacji oraz dezinformacji w środowisku elektronicznym.

  Słuchacze zaznajomią się z zagrożeniami systemów informatycznych w kontekście poufności, integralności i dostępności informacji oraz z możliwościami konfiguracyjnymi infrastruktury sprzętowo-programowej mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa instytucji.

  Absolwent po ukończeniu studiów będzie w stanie sprawnie identyfikować zagrożenia bezpieczeństwa systemów informacyjnych,  wskazać najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony bezpieczeństwa informacji, a także projektować i wdrażać systemy bezpieczeństwa informacji. Zdobędzie umiejętności pozwalające na analizę przyczyn i przebiegu procesów, a także zjawisk społecznych, które umożliwią formułowanie własnych opinii. Wykorzysta również wiedzę teoretyczną do opisu i analizy przyczyn i przebiegu procesów związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • STUDIA MENEDŻERSKIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Korzyści płynące z podjęcia studiów

  Uczestnicy studiów uzyskują wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania różnymi funkcjami organizacji. W czasie studiów zostaną rozwinięte kompetencje menedżerskie, które ułatwią podejmowanie trafnych decyzji oraz podniosą skuteczność i efektywność działań w różnych obszarach w organizacji. Uczestnicy w czasie studiów rozwijają także umiejętności prezentacji i wystąpień publicznych. Dzięki wszechstronnemu przygotowaniu, absolwenci będą mogli rozwijać kariery zawodowe w różnych typach organizacji. Są oni przygotowani do pracy w charakterze specjalisty organizacji i zarządzania oraz menedżera różnych szczebli zarządzania w przedsiębiorstwach, w instytucjach samorządowych i organizacjach pozarządowych, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

  Zajęcia prowadzone są przez wykładowców mających duże doświadczenie biznesowe i akademickie. Wykorzystanie w czasie zajęć case study, dyskusji, projektów indywidualnych i zespołowych wspomaga networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami i przygotowuje ich do realizacji przyszłych zadań.

  Cel kształcenia

  Celem studiów jest rozwijanie kompetencji niezbędnej do prawidłowego realizowania zadań w obszarze zarządzania funkcjami organizacji. Uczestnicy zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności z zakresu zarządzania na różnych szczeblach. Zapoznają się z nowoczesnymi metodami, technikami i narzędziami z zakresu zarządzania strategicznego, zarządzania marketingowego, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania finansami oraz zarządzania projektami i procesami.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • ZARZĄDZANIE W SPORCIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Współczesny sport to jeden z najbardziej zmiennych i dynamicznie rozwijających się rynków zarówno w krajowej, jak i światowej gospodarce. Umiejętność rozpoznawania oraz efektywnego reagowania na występujące w sporcie czynniki pozwala odnieść sukces zarówno sportowy, jak i gospodarczy w związku z prowadzoną działalnością w sporcie.

  Studia podyplomowe z zakresu Zarządzania w sporcie dają możliwość zdobycia umiejętności pozwalających na pracę jako: manager sportowy, kierownik drużyny, specjalista do spraw marketingu sportowego, rzecznik prasowy, ekspert/doradca w zakresie wdrażania innowacji w sporcie, członek władz w związkach sportowych, a także dyrektor/koordynator zarządzający takimi podmiotami jak akademia sportowa czy siłownia oraz klub fitness. Ponadto pozwalają również uzyskać wiedzę niezbędną do pracy w działach jednostek samorządu terytorialnego odpowiadających za sport, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w różnych obszarach sportu.

  Dowiedz się więcej

   

  Wyświetl więcejZwiń

 • ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Korzyści płynące z podjęcia studiów

  Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi uzyskują teoretyczne i praktyczne przygotowanie do tworzenia i wdrażania w organizacjach optymalnej polityki personalnej. Studia umożliwiają pozyskanie nowoczesnej i jednocześnie kluczowej wiedzy na temat metod doboru pracowników, szkoleń, zarządzania motywacją, psychologicznych aspektów funkcjonowania ludzi w organizacjach oraz prawnych uwarunkowań zarządzania ludźmi.

  Studia zwracają również uwagę na kluczowe zagadnienia we współczesnych organizacjach takie jak płaszczyzna aksjonormatywna i odpowiedzialność społeczna.  Słuchacze wzmacniają również swoje kompetencje interpersonalne w obszarze budowania zespołu, rozwiązywania konfliktów i negocjacji. Absolwenci przygotowani zostają do podjęcia pracy na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych wszystkich rodzajów organizacji.

  Cel studiów

  Głównym założeniem studiów jest przekazanie Słuchaczom aktualnej wiedzy oraz rozwijanie umiejętności, które są  niezbędne w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Studia obejmują zajęcia umożliwiające Słuchaczom doskonalenie kompetencji miękkich oraz zaznajomienie się z szerszym kontekstem zarządzania zasobami ludzkimi obejmującym jego wymiar strategiczny, organizacyjny, technologiczny oraz psychologiczny.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (7)

Bezpiecznik Ocena odpowiedz

Super wydział i uczelnia! Polecam bezpieczeństwo wewnętrzne.

Lena Ocena odpowiedz

Poszłam na kierunek zarządzanie, bo chciałam robić coś związanego z marketingiem, a tutaj jest specjalizacja Nowoczesny Marketing- którą polecam :-D

Katarzyna Ocena odpowiedz

Polecam Finanse i Rachunkowość, nie ma problemu z praktykami. Często jest możliwość odbyć też staż w banku. Więc jeżeli ktoś widzi tam swoją przyszłość powinien się zdecydować :-)

Emil Ocena odpowiedz

Wszystko zależy od chęci, dla kogoś komu się nie chce i będzie tylko zdawał żeby zdać to wiadomo, że żaden kierunek studiów nie będzie dla niego odpowiedni. ja jestem bardzo zadowolony z Logistyki na WZ

Krzysiek Ocena odpowiedz

Polecam Logistykę dla niezdecydowanych :)

Maciek Ocena odpowiedz

Jestem na Logistyce, spoko kierunek jeżeli chcesz wiązać z nim przyszłość, jak robisz studia tylko żeby mieć papierek radziłbym raczej coś innego, Logistyka nie jest takim prostym kierunkiem .

Martyna Ocena odpowiedz

Przyjechałam specjalnie do Rzeszowa na Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, bo spodobała mi się specjalizacja, którą można wybrać- bezpieczeństwo lotnicze. Na chwilę obecną nic mnie nie zdziwiło, mam nadzieję, że uczelnia jeszcze miło mnie zaskoczy