POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY UWM

Kierunki studiów: filologia polska, filozofia, historia, logopedia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, analiza i kreowanie trendów, lingwistyka w biznesie, interdyscyplinarne studia strategiczne, filologia angielska, filologia angielska w zakresie nauczania języka, filologia germańska, filologia rosyjska Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

INSTYTUT FILOLOGII ANGIELSKIEJ

Kierunki studiów: filologia angielska Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

JACY JESTEŚMY


Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jako pierwszy wyodrębnił Wydział Anglistyki oraz kierunek anglistyka ze wspólnego filologicznego pnia.

Wydział Anglistyki kształci na studiach licencjackich, magisterskich oraz oferuje studia podyplomowe. Oferuje takie kierunki studiów, jak: filologia angielska, niderlandzka i angielsko-chińska; English Studies: Literature and Culture oraz English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies. Wydział Anglistyki proponuje studentom bogaty wybór specjalizacji licencjackich, np. ogólnoakademicką, nauczycielską, celtycką, tłumaczeniową, południowoafrykańską czy teatrologiczną.

To jedyny w kraju Wydział Anglistyki. Kierunki kształcenia oraz oferowane specjalizacje zapewniają studentom znajomość języka angielskiego, ale też innych języków obcych, jak np. afrikaans, walijski, irlandzki, fryzyjski czy niderlandzki. W trakcie studiów uczą się nie tylko posługiwania językiem, ale wykorzystania go w pracy zawodowej. Ogromną wagę na studiach I i II stopnia w trybie stacjonarnym oraz zaocznym przywiązuje się do osiągnięcia przez studentów kompetencji językowych bliskich rodzimej.

Atutem wydziału jest współpraca z wieloma uczelniami oraz jednostkami naukowymi w Europie i na całym świecie. Współpracuje z m. in. University of Florida, University of Kansas, Michigan State University, University of London, Uniwersytet Helsiński czy Uniwersytet Wiedeński.

Dzięki zawartym porozumieniem studenci mogą uczestniczyć w wymianach akademickich, ale też międzynarodowych projektach.

Wydział Anglistyki mieści się przy al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań.

Szukasz dodatkowych informacji? Polecamy stronę wydziału: wa.amu.edu.pl

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Hadzia Ocena odpowiedz

studiowałam tam w czasie pandemii i za robienie egzaminów ustnych podczas zajęć zdalnych i uwalanie w ten sposób studentów ten "uniwersytet" powinien mieć normalnie założona sprawę sądową. Nie wspominając o Tomaszu Sz. który powiedział mi "nie przygotowała się Pani" podczas gdy każdego dnia wakacji poświęciłam po kilkanaście godzin dziennie do poprawki, prawdopodobnie więcej niż ten wykładowca całe życie.

B Ocena odpowiedz

niczego cie tu nie naucza, sorry

Lov. Ocena odpowiedz

Raczej niski poziom przygotowania poczas zajęć, wykładowcy zajęć praktycznych są niekompetentni, a 1/3 wszystkich wykładowców wymawia źle co drugie słowo, a na egzaminach wymagają nie wiadomo czego. Nie ma w ogóle nacisku na naukę słownictwa. Pojedynczy wykładowcy mają jednak dobry stosunek do studenta.

T. Ocena odpowiedz

Filologia angielska świetna, rzetelne przygotowanie do dalszej pracy