POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

WYDZIAŁ POLITECHNICZNY

Kierunki studiów: budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria technologii medycznych Studia: niestacjonarne, stacjonarne
Sprawdź

Politechnika Rzeszowska

WYDZIAŁ ELEKTROTECHNIKI I INFORMATYKI

Kierunki studiów: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, informatyka, elektromobilność Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

O WYDZIALE


 

Liczysz na dobre wykształcenie? Wybierz Wydział Matematyki i Informatyki UAM!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to uczelnia składająca się z 20 wydziałów. Jednym z nich jest Wydział Matematyki i Informatyki.

Wydział jako ośrodek badawczo- dydaktyczny.

Wydział Matematyki i Informatyki UAM należy do grona najważniejszych i najlepszych ośrodków badawczo- dydaktycznych, którego działalność przyczynia się do rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Do głównych dziedzin badań w obszarze matematyki należą: teoria liczb, teoria równań różniczkowych, topologia, algebra, logika, statystyka matematyczna, czy matematyka dyskretna. W przestrzeni badań z zakresu informatyki funkcjonują między innymi: sztuczna inteligencja, teoria algorytmów, bezpieczeństwo informatyczne.

Wydział prowadzi aktywne życie naukowe, czego przykładem są organizowane warsztaty i wykłady. Raz w roku odbywają się wykłady im. Władysława Orlicza, Wojtka Pulikowskiego oraz Rejewskiego, Różyckiego i Zygalskiego, przybliżające osiągnięcia wybitnych matematyków i kryptologów, natomiast raz w miesiącu organizowane są otwarte wykłady środowiskowe z wielowymiarowych metod statystycznych. Ponadto wraz z każdą edycją Konkursu im. Edyty Szymańskiej odbywają się uroczyste wykłady laureatek.

Wydział jako centrum kształcenia.

Wydział Matematyki i Informatyki najszerszemu gronu kojarzy się z interesującą ofertą dydaktyczną, na którą składają się cztery kierunki. Są to: Matematyka (prowadzona na studiach I i II stopnia), Informatyka (prowadzona na studiach I i II stopnia), Nauczanie matematyki i informatyki (prowadzone na studiach I i II stopnia), Analiza i przetwarzanie danych (prowadzone na studiach II stopnia). Warte odnotowania jest, że Nauczanie matematyki i informatyki, a więc kierunek kształcący przyszłych nauczycieli, otrzymał certyfikat akredytacyjny w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Studia z Przyszłością" oraz Laur Innowacji za wdrożenie najbardziej innowacyjnych i unikalnych rozwiązań w zakresie procesu dydaktycznego.

Poszerzaniu horyzontów, rozwijaniu umiejętności i zainteresowań służą nie tylko zawarte w harmonogramach zajęcia. Studenci wydziału otrzymują możliwość uczestnictwa w prężnie działających kołach naukowych – Kole Naukowym Matematyków oraz StuDMat. Celem działania Koła Naukowego Matematyków jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy matematycznej poza zakres materiału obowiązującego na studiach. StuDMat natomiast prowadzi działalność na wielu płaszczyznach. W ramach jego aktywności studenci poznają konwencjonalne i niekonwencjonalne metody nauczania, a także zgłębiają temat pomocy dydaktycznych.

Co zrozumiałe, zadaniem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest przekazywanie wiedzy, prowadzenie badań i propagowanie nauki, ale działalność ta kierowana jest nie tylko do studentów, pracowników i naukowców. Każdego roku wydział poznańskiej uczelni uczestniczy w Poznańskim Festiwalu Nauki, Nocy Naukowców, organizuje comiesięczne wykłady o nazwie „Po indeks z Pitagorasem” oraz konkursy dla zainteresowanej naukami matematycznymi i informatycznymi młodzieży. Ponadto, od kwietnia 2021 roku wydział prowadzi jeszcze szerzej zakrojoną działalność. Każdy zainteresowany nauką może posłuchać podcastów o matematyce i informatyce, które dostępne są na stronie internetowej uniwersytetu.

Infrastruktura.

Siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki mieści się w budynku Collegium Mathematicum na Kampusie Morasko. Posiada nowocześnie wyposażone pomieszczenia dydaktyczne, pracownie, laboratoria i bogate zasoby biblioteczne, jednak na szczególną uwagę zasługuje LEGO® Education Innovation Studio, czyli stanowiące oddzielne pomieszczenie studio innowacji, wyposażone wyłącznie w koncepcje edukacyjne LEGO® Education. To miejsce wyjątkowe, dające nauczycielom, uczniom i studentom inspirujące doświadczenie edukacyjne wspierające pracę zespołową, komunikację oraz rozwijające kreatywność.

 

Siedziba Wydziału znajduje się na Kampusie Morasko, Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań.

Na stronie wydziału: wmi.amu.edu.pl, znajdziesz dodatkowe informacje.

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Student Ocena odpowiedz

Bdb

KArolina Ocena odpowiedz

jak chcesz się nauczyć to się nauczysz

student Ocena odpowiedz

generalnie jest ok