Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Chemia techniczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia jednolite magisterskie |
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia te stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na fachową kadrę zarządzającą, posiadającą kompetencje niezbędne do profesjonalnego pełnienia funkcji urzędniczych, menadżerskich, doradczych i eksperckich w administracji i instytucjach publicznych oraz w organizacjach publicznych, niepublicznych i społecznych współdziałających z administracją publiczną.
W programie studiów znajdują się m.in. przedmioty: Język urzędowy w administracji, Publiczne prawo bankowe, Finanse jednostek samorządu terytorialnego, Prawo ubezpieczeń gospodarczych, Prawo międzynarodowe publiczne i stosunki międzynarodowe.
Szczegółowy program studiów znajduje się pod adresem: www.pulawy.umcs.pl w zakładce Dla Studentów/Programy studiów
Studia I stopnia |
Profesjonalna kadra dydaktyczna pomoże ci zgłębić wiedzę z zakresu nauk o kulturze fizycznej, podstaw nauk medycznych, ale również pedagogiki i psychologii, etyki, a nawet w niezbędnym wymiarze (i z możliwością samodzielnego profilowania pod kątem planowanej przyszłości zawodowej) prawa i ekonomii.
Inne atuty
Będziesz miał możliwość zdobyć doświadczenie, odbywając praktyki Klubie Sportowym Wisła Puławy, Klubie Sportowym Azoty Puławy S.A. bądź w szkołach podstawowych oraz ponadgimnazjalnych w Puławach. Dodatkowo po ukończeniu studiów będziesz mógł się wykazać znajomością wybranego języka obcego na poziomie B2, co umożliwi ci podjęcie pracy także za granicą.
Zdobyte na tym kierunku kwalifikacje pozwolą ci w przyszłości osiągnąć zawodowy sukces!
Co możesz robić po studiach?
Ukończenie kierunku przygotuje cię do:
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia stacjonarne na kierunku Wychowanie fizyczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Rekrutacja na studia I stopnia niestacjonarne odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.
Ważne! Z uwagi na charakter studiów warunkiem ich podjęcia jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.
Moja opinia odnosi się do kierunku fizjoterapii. Część wykładowców zdaje się mieć pierwszy kontakt z nauczaniem, co niestety przekłada się na poziom nauczania. Absurdem jest obecność obowiązkowa na wszystkich zajęciach. Plan zajęć wygląda w taki sposób że niejednokrotnie zajęcia prowadzone są przez dwanaście godzin w ciągu dnia i tak kilka dni pod rząd. Niestety nawet nie to jest największym problemem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie jednokrotnie zajęcia (obowiązkowe!) trwające po kilka godzin wyglądały w następujący sposób: Najpierw oczekiwanie na wykładowce (nawet kilka godzin), a po jego przyjściu sprawdzenie listy, poprowadzenie zajęć polegających na czytaniu prezentacji i koniec. Więcej nauczysz się czytając dowolną książkę w danym temacie. Bywa, że wykładowca pojawia się na 2 z 5 zajęć, oczywiście nikogo nie powiadamiając - więc czekasz i tracisz czas. Zdarzały się sytuacje tak absurdalne, że wykładowca na 2 wykładach przerabia ten sam temat podając przy tym inne dane... Między wykładowcami nie ma żadnego kontaktu i porozumienia, więc dochodzi do tego, że jeden temat jest przerabiany na kilku różnych przedmiotach a inny nie poruszany wcale ponieważ "to powinniście mieć na przedmiocie x" Kontakt z wykładowcami jest utrudniony, nie istnieje coś takiego jak dyżury profesorów. Podsumowując: Brak czasu na jakiekolwiek zajęcia poza szkolne (jak praca) gdyż na uczelni trzeba spędzać większość dnia. Wykłady są prowadzone w sposób słaby. Zaplecze techniczne praktycznie nie istnieje. Jeśli chodzi o rozwój osobisty to czas spędzony w tej szkole zaliczyłabym jako regresje. Na koniec muszę zauważyć że są wyjątki jeśli chodzi o wykładowców, którzy rzetelnie przygotowują się i prowadzą zajęcia, jednak można zliczyć ich na palcach jednej ręki. Nie polecam.
Pierwszym zarzutem do tej uczelni jest biblioteka, w której nie ma książek nadających się do jakiejkolwiek edukacji na kierunku fizjoterapii. Następnym jest plan, chodzi się od poniedziałku do piątki od rana do nocy ( np zajęcia w piątek do 21) mając przy tym po 4-6 godziny okienek, jak ktoś nie wierzy plan jest na stronie uczelni. Zajęcia w szpitalu Puławskim to jakaś parodia, grupa 12 osób przychodzi na zajęcia, a prowadzący nie wie jaki przedmiot prowadzi. Na wykładowców czeka się pod drzwiami na oddziale szpitalnym czasami nawet po 2 godziny. Dodajmy do tego obowiązkowe wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Jest masa niepotrzebnych godzin i przedmiotów fakultatywnych na które trzeba uczęszczać, bo tak. Na zajęcia w-f'u trzeba chodzić do szkoły (chyba podstawówka), bo na uczelni nie ma warunków. Kolejny przykład- zajęcia w Nałęczowie bus pod uczelnie podjeżdża o 7.30 studenci jadą do Nałęczowa czekają na prowadzącego 1,5 h po czym mają iść na basen i sprawdzić co dzieje się z tętnem w saunie przez 4 godziny. Poza tym wszyscy zdają, wszyscy, dlatego poziom jest żenująco niski. Jednym dobrze prowadzonym przedmiotem jest fizykoterapia. Jednakże odradzam studiowanie w Puławach na kierunku fizjoterapii.
Studiując Fizjoterapię na UMCS wiem, że zdobywam najwyższe umiejętności, bo program kształcenia został opracowany we współpracy z doświadczonymi praktykami.
Studia na UMCS to prestiż, powód do dumy, ale także wysiłek związany z obowiązkowością, nauką, poważnym podejściem do rozwijania umiejętności. To świetna uczelnia. Jedna z najlepszych w Polsce.
Niestety, Wydział Zamiejscowy w Puławach nie oferuje życia studenckiego na odpowiednim poziomie. Biblioteka nie jest połączona z centralą w Lublinie (ewidencja papierowa), brak kół naukowych do tego konieczność czasochłonnych dojazdów do Lublina które zostały utrudnione przez zamknięcie linii kolejowej (tylko na zajęcia są bezpłatne busy) jeśli jest coś ważnego do zrealizowania. Wykładowców zwłaszcza z UMCS oceniam bardzo dobrze pod względem prowadzenia zajęć oraz przekazywanych treści. Bardzo wysoki poziom nauczania z wyjątkiem języków obcych (narzucony język angielski m.in). Jeśli ktoś chce tylko się uczyć to co jest mu potrzebne to polecam zwłaszcza chemię techniczną, ale jednak jeśli ktoś chce mieć lepsze życie studenckie to polecam inne uczelnie lub najlepiej Lublin.
Studia I stopnia:
Jednolite:
Studia I stopnia:
Jednolite: