uczelnie poznań uniwersytet w Poznaniu

Informacje o Wydziale Neofilologii UAM

Wydział Neofilologii to jeden z 21 wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który wyodrębnił się w 1988 roku z ówczesnego Wydziału Filologicznego i obecnie jest jedną z największych jednostek uniwersyteckich typu neofilologicznego w Polsce, kształcącą studentów w kierunkach zaliczanych do nauk filologicznych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, a także podyplomowych. Wydział posiada międzynarodową renomę, o czym świadczą certyfikaty, m.in. European Master’s in Translation (EMT) czy Certyfikat Jakości Kształcenia przyznany przez Polską Komisję Akredytacyjną. Umiędzynarodowieniu badań prowadzonych na Wydziale sprzyja ich specyfika, dotycząca języków, literatur i kultur państw, narodów i wspólnot etnicznych. 


Od stycznia 2020 roku Wydział składa się z 8 jednostek (Instytut Etnolingwistyki, Instytut Filologii Germańskiej, Instytut Filologii Romańskiej, Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej, Instytut Lingwistyki Stosowanej, Instytut Orientalistyki, Katedra Metodologii Lingwistyki i Katedra Skandynawistyki).
Władze dziekańskie Wydziału Neofilologii mają swoją siedzibę w budynku Collegium Novum przy al. Niepodległości 4.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (12)

mary Ocena odpowiedz

na filologię hiszpańska trzeba znać podstawy języka czy wszystego nauczą tam od zera?

Vita Ocena odpowiedz

Jakie macie opinii o filologii rosyjskiej z filologią angilską I stopnia?

Klaudia Ocena odpowiedz

Jakie macie opinie o II stopniu fil hiszpanskiej?

Student Ocena odpowiedz

Jest okej, ale czuję się trochę jak w szkole. Szkolne ławki, zadania domowe, pisanie na tablicy. Wiadomo, trzeba się uczyć, szczególnie jeśli się bardzo tego chce. Szału nie ma też, jeśli chodzi o praktykę. Bardzo dużo teorii, w sumie zbytnio nie potrzebnej (chyba, że ktoś chce zostać na uczelni i tu pracować). Życiowo - nie bardzo. Ale za to wykładowcy naprawdę w porządku, nie robią żadnych problemów i są wyrozumiali. Da się przeżyć :)

Oxi Ocena odpowiedz

Mega polecam, kompetentni wykladowcy, na etnolingwistyce duzo praktycznych zajec, można naprawdę dobrze nauczyć się języków :)

absolventka Ocena odpowiedz

Studiowałam na dwóch wydziałach - WNS i WN. Wszędzie się trzeba uczyć, czasem za dużo teorii, która się chyba do niczego nie przyda. Ale jak ktoś chce nauczyć się języka, to Neofilologia daje radę. Ja pracę potem dostałam bez problemu.

Olgazm Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Germa zawsze na propsie. Wynorają Cię jak nie wiem, ale po licencjacie będziesz mówic ;)

000000 W odpowiedzi do: Olgazm odpowiedz

Zdanie napisane przez te osobe pokazuje,kto konczy dzisiaj studia."Osobo"wroc do liceum na lekcje j.polskiego.

!!! Ocena odpowiedz

Studia są super! Wykładowcy kompetentni, zajęcia ciekawe!

goodin Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Mnie na romańskiej się bardzo podobało. Zajęcia z nativami już od początku kształcenia powodują, że od razu wskakujesz na jakiś level tego języka oczywiście przy nakładzie pracy własnej. Kompetentna kadra, ogólnie oceniam bardzo dobrze!

Ruslana W odpowiedzi do: goodin odpowiedz

Pani studiowała na filologii włoskiej?

Lana W odpowiedzi do: goodin odpowiedz

Przepraszam, już zrozumiałam)