Politechnika Białostocka

Zamiejscowy Wydział Leśny w Hajnówce PB

ZWLPB w Hajnówce

Sekretariat

ul. J. Piłsudskiego 1A

17-200 Hajnówka

tel. 85/682-95-00

zwl.sekretariat@pb.edu.pl

ZWLPB w Hajnówce

Sekretariat

ul. J. Piłsudskiego 1A

17-200 Hajnówka

tel. 85/682-95-00

zwl.sekretariat@pb.edu.pl

 • LEŚNICTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Na tym kierunku zdobędziesz szeroką wiedzę (biologiczną, technologiczną i ekonomiczną) potrzebną do zrozumienia zjawisk przyrodniczych zachodzących w środowisku leśnym, a także umiejętności z zakresu zarządzania: projektowania, organizowania i prowadzenia gospodarstw leśnych, hodowli i ochrony lasu, gospodarki łowieckiej, pozyskania i transportu drewna, wykonywania i doskonalenia prac leśnych, inwentaryzacji zasobów leśnych oraz dokonywania ekonomicznych analiz wyników działalności gospodarczej w leśnictwie. Po ukończeniu studiów I stopnia możesz podjąć dalsze kształcenie na studiach magisterskich na innych uczelniach lub pracę w różnych gałęziach gospodarki związanej z leśnictwem, jednostkach Lasów Państwowych, gospodarstwach leśnych lasów komunalnych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach zajmujących się ochroną przyrody i środowiska, administracji samorządowej.

  PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

  • praca w jednostkach zajmujących się ochroną przyrody i środowiska: Lasach Państwowych, administracji parków narodowych i krajobrazowych, itp.
  • zatrudnienie w gałęziach gospodarki związanej z leśnictwem m.in. zakłady usług stosowanych w gospodarce leśnej, zakłady zadrzewiania, lasy doświadczalne lub leśne zakłady naukowo-badawcze
  • urzędnik w jednostkach administracji publicznej

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Leśnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język polski
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, chemia, biologia, geografia
  • Matematyka
  • Język obcy

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Leśnictwo jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie oraz średnica ocen ze studiów.

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (2)

Apsolwent Ocena

Wydział jest denny niski poziom nauczania w nadleśnictwach tego dyplomu nie szanują nie biorą wcale pod uwagę ba nawet wyśmiewany w czasie starania się o pracę został stworzony tylko dla tych którzy muszą się dokształcić bo by im groziło zwolnienie z pracy w nadleśnictwach czyli ,,nie wypadli z siodła" wciąż są obecnie tylko brane pod uwagę dyplomy takich uczelni jak SGGW, uniwerku przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie a opinia pod spodem wygląda na jak by była napisana przez pracownika tej uczelni no cóż jest powiedzenie ,,każdy sprzedawca swe parchy chwali'' dobrze że mam chociaż dyplom mgr SGGW to pozwoliło mi należność prace w zawodzie po po samym tylko dyplomie ZWL to raczej by graniczyło z cudem dobra rada dla potencjalnych studentów tego wydziału omijajcie go szerokim łukiem chyba ze macie znajomości rodzinkę protekcje,kumoterstwo i kolesiostwo to możecie sobie na to pozwolić i iść na ten wydział a ci co nie mają rodzinki itp niech nie kierują tam swych kroków bo będą tego żałować po latach ze je zmarnowali je dla nic wartego papierka pozdrawiam i życzę mądrej decyzyjny co do wybrania uczelni i wydziału

Student Ocena

Wydział bardzo dobrze kształci przyszłych leśników. Obecnie poziom nauczania dużo wyższy niż kilka lat wcześniej. Nie bez powodu otworzono studia II stopnia w ZWL PB w Hajnówce.


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: