• FIZJOTERAPIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat
  tytuł zawodowy: magister
  Studia w Krakowie - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - kierunek studiów fizjoterapia

  Absolwenci osiągają kompetencje niezbędne do: kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności, utraconej lub obniżonej wydolności, nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych, poprawnego funkcjonowania w zespołach rehabilitacyjnych, kierowania zespołem fizjoterapeutycznym oraz organizacji i zarządzania placówkami oferującymi usługi fizjoterapeutyczne.

  Uczelnia kształci fizjoterapeutów, którzy uzyskują kompetencje niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz  kwalifikacje z zakresu programowania i kontrolowania efektywności zabiegów  fizjoterapeutycznych w dysfunkcjach narządu ruchu oraz narządów wewnętrznych,  w schorzeniach u osób w różnym wieku.

  Absolwenci osiągają kompetencje niezbędne do prowadzenia badań i włączania się w pracę zespołów badawczych. Studia kończą się obroną pracy magisterskiej, absolwenci uzyskują tytuł magistra fizjoterapii. Absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów trzeciego stopnia –  studiów doktoranckich.

  Po uzyskaniu praw wykonywania zawodu absolwenci mogą podjąć pracę we wszystkich placówkach służby zdrowia, ośrodkach sportowych i instytucjach dla osób niepełnosprawnych.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • KOSMETOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister
  Studia w Krakowie - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - kierunek studiów kosmetologia
  Studia I stopnia
  Absolwent na podstawie zdobytej wiedzy i umiejętności zna recepturę kosmetyczną i technologie produkcji kosmetyków, umie dobrać preparaty do indywidualnych potrzeb skóry klienta oraz potrafi planować i poprawnie wykonywać zabiegi w zakresie kosmetologii.
  Plan studiów daje także możliwość wyboru specjalności Holistyczna pielęgnacja ciała lub Wellness & SPA z zarządzaniem, co daje absolwentom dobrą pozycję na rynku pracy i czyni ich ofertę bardzo interesującą dla potencjalnego pracodawcy. Absolwent odnajdzie się we współpracy z lekarzami medycyny estetycznej, dermatologii, alergologii oraz lekarzami chirurgii plastycznej w zakresie pielęgnacji oraz leczenia skóry.
  Absolwent jest przygotowany do pracy w różnych placówkach takich jak: gabinety i salony kosmetyczne, ośrodki odnowy biologicznej, centra Wellness & SPA, gabinety dermatologiczne oraz medycyny estetycznej, firmy produkujące wyroby kosmetyczne czy sieci dystrybucji kosmetyków.
  Studia II stopnia
  Absolwent zdobywa umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii. Jest przygotowany do planowania i wykonywania zabiegów kosmetycznych w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem.
  Potrafi odczytywać skład kosmetyku i ustalić jego zastosowania. Uczelnia kształci kosmetologów posiadających kompetencje niezbędne do prowadzenia badań i włączania się w pracę zespołów badawczych. Absolwent jest gotowy do pracy z lekarzem dermatologiem, a także do współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, kierowania zespołem kosmetologów oraz nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych.
  Doskonale porusza się w środowisku branży kosmetologicznej. Absolwent uzyskuje przygotowanie do zorganizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego o pełnym zakresie świadczonych usług. Ponadto nabiera praktycznych umiejętności skutecznego wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz jej doskonalenia.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Nabór na studia stacjonarne odbywać się będzie na podstawie średniej ważonej ocen (do dwóch miejsc po przecinku) uzyskanej w trakcie studiów licencjackich na kierunku Kosmetologia.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • TERAPIA ZAJĘCIOWA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister
  Studia w Krakowie - Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie - kierunek studiów terapia zajęciowa
  Studia I stopnia
  Studenci są kształceni zgodnie z standardami ustalonymi przez Światową Federację Terapeutów Zajęciowych (WFOT) i Europejską Sieć Terapii Zajęciowej w Szkolnictwie Wyższym (ENOTHE). Absolwenci uzyskują kompetencje niezbędne do prowadzenia procesu terapii zajęciowej zgodnie z założeniami terapii skoncentrowanej na osobie (ang. client centred practice) oraz opartej na badaniach naukowych (EBP). Program studiów przygotowuje również do pracy w multidyscyplinarnym zespole terapeutycznym.

  Plan studiów daje także możliwość wyboru licznych atrakcyjnych przedmiotów, które mogą rozwijać zainteresowania zawodowe studentów. W trakcie studiów I stopnia studenci mają możliwość dokumentowania rozwoju kompetencji w zakresie studiowanego kierunku, przygotowania się  do świadomego, opartego na refleksji uczenia się oraz rozwijanie świadomości posiadanych kompetencji i przygotowania do kształcenia ustawicznego (portfolio). Zajęcia na studiach I stopnia są prowadzone w formie warsztatowej oraz z wykorzystywanie metod dydaktycznych opartych na metodzie problem based learning i elementach metod coachingowych.

  Studia II stopnia

  Absolwenci uzyskują kompetencje niezbędne do diagnostyki pacjenta oraz planowania procesu terapii zajęciowej, dokumentowania przebiegu prowadzonej terapii, prowadzenia badań naukowych w zakresie terapii zajęciowej, umiejętności pracy w zespole interdyscyplinarnym, kierowania zespołem terapeutycznym oraz zarządzania placówkami oferującymi usługi z zakresu terapii zajęciowej.

  Studia II stopnia uwypuklają charakterystyczne dla nowoczesnych światowych i europejskich trendów rozumienie terapii zajęciowej, a ukończenie studiów drugiego stopnia wzmacnia tożsamość zawodową terapeutów zajęciowych oraz przyczyni się do podniesienia ich statusu nie tylko w zespole terapeutycznym, lecz także w odbiorze społecznym.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku terapia zajęciowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, matematyka, wiedza o społeczeństwie

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Nabór na studia odbywać się będzie na podstawie średniej ważonej ocen (do dwóch cyfr po przecinku) uzyskanej w trakcie studiów licencjackich na kierunku Terapia zajęciowa.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Leszek Ocena odpowiedz

Kala ! gramatyki to chyba na tych studiach nie brali pod uwagę.

KALA Ocena odpowiedz

UWIELBIAM TA UCZELNIE NIE MAM ZASZCZERZEN

LOLA Ocena odpowiedz

BARDZO DB POZIOM JESTEM ZADOWOLONA

P Ocena odpowiedz

Niestety nie tego się spodziewasz po "renomowanej" uczelni z tyloma absolwentami. Wykładowcy są w dużej mierze zadufani w sobie, oni wymagają, zamiast uczyć. Naprawdę nieliczni mają prawdziwe powołanie. Do tego dyżury to w głównej mierze są dla picu. Ale nie to jest najgorsze; dramat organizacyjny. Studia zaoczne mają zajęcia w tygodniu! 2x na 1 roku cały tydzien zajęć klinicznych od poniedziałku do piątku. Praktyki i opiekunka to poziom żałosny, gdyż co chwilę coś zmienia, kara studentów za brak terminów w dostarczeniu głupich papierów i bawi się własną władzą nad stojącymi w kolejce do niej studentami. Ignorancja władz i niektórych wykładowców razi w oczy i sprawia, że czas na AWFie nie jest przyjemny. Aule wykładowe są stare, siedzenia niewygodne, kawa z automatów to nie kawa, portierki są wredne i niechętne do pomocy. Oczywiście są plusy - niektórzy wykładowcy inspirują, ale są niestety w mniejszości. No i papier - znana uczelnia. Przykro mi, ale nie polecam.