Cztery nowe kierunki na Politechnice Łódzkiej od października

Cztery nowe kierunki na Politechnice Łódzkiej od października

Studia Łódź - Politechnika Łódzka

27.01.2022

Cztery nowe kierunki na Politechnice Łódzkiej od października

Na czterech nowych, innowacyjnych kierunkach będą mogli kształcić się studenci Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2016/17. Rekrutacja na studia I stopnia rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 15 lipca.
Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa Politechniki Łódzkiej dr inż. Ewa Chojnacka, uczelnia od nowego roku akademickiego poszerzy ofertę edukacyjną na studiach stacjonarnych I stopnia o kierunki: inżynieria zarządzania oraz management prowadzone na Wydziale Organizacji i Zarządzania; biogospodarka na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności; papiernictwo i poligrafia w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii. Politechnika na każdy z nich planuje przyjąć od 30 do 90 absolwentów szkół średnich.
Unikatowy w skali kraju ma być program kształcenia na papiernictwie i poligrafii. Jak tłumaczyła dr Chojnacka uruchomienie tego kierunku jest odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w rozwijających się przemysłach celulozowo-papierniczym i poligraficzny, a także przemysłach pokrewnych. Przy opracowywaniu programu o profilu praktycznym wykorzystano sugestie i uwagi przedstawicieli tych branż oraz organizacji skupiających krajowych producentów.
"Również profil praktyczny mają 4-letnie studia inżynierii zarządzania, kładące nacisk na specyfikę zarządzania małym przedsiębiorstwem, zarządzania korporacyjnego oraz sferą sektora publicznego. Z kolei management przygotowuje absolwentów do pracy w wielokulturowym środowisku biznesowym. Trzyletnie studia licencjackie prowadzone są w języku angielskim, a na jednym z semestrów program realizowany jest w uczelni zagranicznej" – wyjaśniła rzeczniczka.
Kolejna nowa propozycja studiów – biogospodarka – realizowana jest zaś w ramach porozumienia programowego pomiędzy trzema uczelniami technicznymi - Politechniką Łódzką, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. W praktyce oznacza to, że przez cztery semestry studenci PŁ będą kształcili się w macierzystej uczelni, a po jednym w PW i WAT.
Prodziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ dr hab. inż. Anna Diowksz zaznaczyła, że absolwenci tego kierunku otrzymają wspólny dyplom ukończenia studiów inżynierskich trzech szkół wyższych i będą inżynierami przygotowanym do projektowania urządzeń, procesów i systemów niezbędnych w obszarze biogospodarki.
Rekrutacja prowadzona przez PŁ na studia I stopnia w nowym roku akademickim rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 15 lipca. Dziesięć dni później - 25 lipca - zostaną ogłoszone listy przyjętych. Przyjmowanie dokumentów na studia II stopnia potrwa od 1 czerwca do 22 września.
Na Politechnice Łódzkiej - największej technicznej uczelni w regionie - na 9 wydziałach i 42 kierunkach kształci się obecnie blisko 19 tys. studentów. Szkoła wyższa zatrudnia ok. 1400 nauczycieli akademickich, w tym 245 z tytułem profesora. To według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego czwarta najchętniej wybierana uczelnia w Polsce.
Od nowego roku akademickiego PŁ będzie kierował prof. Sławomir Wiak, który na stanowisku rektora zastąpi prof. Stanisława Bieleckiego. (PAP)
 


TEMATY POWIĄZANE

 

Politechnika Łódzka kierunki studiów

Politechnika Łódzka rekrutacja

Politechnika Łódzka opinie

 

Komentarze (0)