Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kto wybiera kierunki takie jak zarządzanie? Warszawa – czy jest to miasto akademickie, w którym odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej? Te i inne pytania mogą spędzać sen z powiek wielu maturzystom, dlatego też przygotowaliśmy odpowiedzi na kilka istotnych pytań. Mogą ułatwić one poszukiwania kierunku idealnego.
Zarządzanie to jeden z tych kierunków, który w ostatnim czasie cieszy się niegasnącą popularnością. Chętnie wybierają go absolwenci klas o różnorodnych profilach. Dlaczego? Jego ukończenie może dać bowiem szasnę na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia. Kompetencje zdobyte w trakcie wszystkich lat kształcenia mogą być też przydatne niezależnie do wykonywanych obowiązków czy też pełnionych funkcji. Oznacza to więc, że studia w Warszawie na tym kierunku są tak popularne ze względu na pełnione funkcje.
Czy są jakieś predyspozycje, które na co dzień powinny towarzyszyć przyszłym studentom zarządzania? Można zaliczyć do nich przykładowo rozwinięte kompetencje miękkie związane chociażby z komunikacją, łatwością nawiązywania relacji. Na kierunku takim jak zarządzanie odnajdą się również osoby, które lubią pracę w zespole i dobrze czują się w roli lidera. To jednak nie koniec – studentów zarządzania powinny interesować także różnorodne zjawiska społeczne, gospodarcze czy nawet ekonomiczne!
Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia z zarządzania na kierunku zarządzanie warto sprawdzić również, jakie z przedmiotów uwzględniane będą w procesie rekrutacji. Ich odpowiednio wczesna znajomość pomoże w świadomym planowaniu nauki, a także wskaże, co wymaga większych nakładów pracy i zaangażowania. Wszystkie najważniejsze informacje na temat procesu rekrutacyjnego odnaleźć można na stronach internetowych uczelni. Część z wybranych przedmiotów warto zdawać również na poziomie rozszerzonym – zwiększy to znacząco szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.
Studenci zarządzania uczestniczą w wielu różnorodnych wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Wśród przykładowych przedmiotów, które znalazły się w siatce programowej można odnaleźć między innymi ekonomiczne analizy, podstawy marketingu, prawa oraz zajęcia poświęcone ekonomii. Te przykłady pokazują, jak duża różnorodność i interdyscyplinarność charakteryzuje kierunki takie jak zarządzanie. Ich studenci odbywać będą również obowiązkowe praktyki zawodowe, które pomogą przekuć doskonałą znajomość teorii w praktyczne działania.
Uczelnie w Warszawie przygotowały dla swoich studentów również szereg specjalności, dzięki którym będzie można z powodzeniem zadbać o znaczące wzbogacenie swoich zawodowych kwalifikacji. To specjalności sprawiają bowiem, że każdy absolwent stanie się specjalistą w jednej wąskiej, wybranej przez siebie dziedzinie. W przypadku kierunku takiego jak zarządzanie w Warszawie studenci mogą wybierać spośród propozycji między innymi takich jak: komunikacja wizerunkowa, rachunkowość i controlling, psychologia biznesu i coaching, administracja rządowa i samorządowa czy nawet informatyczne wspomaganie zarządzania.
Uczelnie w Warszawie przygotowują takie programy kształcenia, które będą dostosowane do aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. Na studentów czekać więc będą ciekawe specjalności, które pomogą rozwinąć bardzo konkretne i wąskie kwalifikacje zawodowe. Na popularność kierunków studiów w Warszawie takich jak zarządzanie wpływa również fakt, że dają one wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Ich absolwenci mogą pracować w firmach o skrajne odmiennych profilach działalności, obejmować stanowiska kierownicze czy też pomyśleć o świadomym prowadzeniu własnego biznesu!
Sprawdź