Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia stacjonarne to inaczej studia dzienne. Dlaczego? Ten tryb kształcenia może przypominać formę odbywania nauki w szkole średniej, ponieważ zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku i rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.
Zajęcia realizowane w ramach studiów stacjonarnych charakteryzują się tym, że studenci mogą nawiązać lepszą relację z wykładowcą. Dokładniej rzecz ujmując, mają więcej czasu na zadawanie pytań, rozwiewanie wątpliwości, czy też dogłębniejsze omawianie sprawiającego trudności zagadnienia.
Architekturę wnętrz w Poznaniu można odnaleźć w ofertach dydaktycznych uczelni publicznych i niepublicznych. Warto zaznaczyć, że nauka w ramach studiów dziennych jest bezpłatna.
Studia niestacjonarne dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są studia wieczorowe. Polegają one na tym, że studenci uczęszczają na zajęcia od poniedziałku do piątku, a jak sama nazwa podpowiada zajęcia rozpoczynają w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Drugim rodzajem studiów niestacjonarnych są studia zaoczne i to właśnie tej formie warto poświęcić więcej uwagi, ponieważ występuje ona zdecydowanie częściej niż forma wieczorowa. Studia zaoczne bywają nazywane studiami weekendowymi, ponieważ zajęcia odbywają się w soboty i niedzielę, bądź w piątki, soboty i niedziele. Czas, kiedy studenci uczęszczają na zajęcia nazywa się zjazdami, które organizowane są zazwyczaj co dwa tygodnie.
Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o studiach niestacjonarnych? Otóż, są to studia płatne, niezależnie od uczelni. Za naukę w tym trybie należy zapłacić zarówno w uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.
Wybór formy kształcenia uzależniony jest od tego, w jaki sposób chcemy zdobywać wiedzę i czy zamierzamy obowiązki na uczelni łączyć z jakimiś dodatkowymi, na przykład zawodowymi. Łączenie obowiązków jest powszechne i dotyczy zwykle studentów zaocznych, którzy w tygodniu nabierają doświadczenia, czy zarabiają na swoje utrzymanie, a w weekendy odbywają zajęcia i zaliczają egzaminy.
Należy zaznaczyć, że każdy tryb kształcenia jest dobry. Trzeba również powiedzieć o tym, że studia stacjonarne i niestacjonarne są równe, identyczne, takie same pod względem realizowanego programu.
Różnice wynikają z kalendarza, czasu jaki poświęca się na uczęszczanie na zajęcia. Co zrozumiałe, studenci zaoczni muszą wyróżniać się większą samodzielnością, ponieważ trudno jest dowiedzieć się wszystkiego podczas wykładów.
Sprawdź
Studia architektoniczne w Poznaniu