Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Poznaniu?

Wybierając studia logistyczne w Poznaniu można mieć pewność, że otrzyma się szeroki wachlarz specjalności, a co za tym idzie możliwość rozwijania umiejętności według własnych preferencji, zainteresowań i potrzeb. Jakie ścieżki kształcenia czekają na studentów? Między innymi: Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach, Procesy i projekty logistyczne, Zarządzanie flotą i spedycja drogowa.

Oferowane specjalności umożliwiają bliższe zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak: metody i narzędzia analizy kosztów funkcjonowania transportu własnego i obcego, procesy i techniki produkcyjne, sterowanie przepływem informacji, umowy stosowane w handlu międzynarodowym.

Każdy, kto zainteresowany jest studiowaniem Logistyki w stolicy Wielkopolski odnajdzie swoje miejsce, a także konkretny obszar kształcenia. Wystarczy tylko dobrze poszukać i prześledzić katalogi dydaktyczne.

 

Komu studia logistyczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia logistyczne przyniosą najwięcej satysfakcji tym, którzy nastawieni są na zdobycie praktycznych umiejętności. Programy nauczania skonstruowane są tak, aby nabyć ich bardzo wiele, a dodatkowo za nabycie umiejętności odpowiadają realizowane specjalności.

Dokonywanie analiz procesów logistycznych i spedycyjnych, zarządzanie flotą pojazdów, organizowanie struktury dystrybucji, optymalizowanie kosztów, eksploatowanie systemów controllingu. To tylko część szerokiej przestrzeni, w której poruszają się poznańscy studenci.

Idąc na studia na kierunku Logistyka warto interesować się różnymi dziedzinami. Warto co nieco wiedzieć na temat zarządzania, transportu, a także geografii, czy stosunków handlowych. Logistyka to taka dziedzina, w której szeroka wiedza jest doceniana.

 

Sylwetka studenta Logistyki.

W toku studiów studenci Logistyki pochłaniają coraz więcej wiadomości. Poznają uwarunkowania ekonomiczno- finansowe działalności logistycznej podmiotów gospodarczych, istotę twórczego podejścia do biznesu, prawo normujące działalność logistyczną podmiotów gospodarczych, istotę i rodzaje konkurencji na rynkach krajowych i zagranicznych. Ten krótki wycinek zagadnień programowych pokazuje, że student Logistyki powinien mieć dość szerokie zainteresowania, głównie dotyczące ekonomii, zarządzania, biznesu, czy nawet stosunków międzynarodowych.

Będąc studentem omawianego przez nas kierunku warto być na bieżąco z wydarzeniami rozgrywanymi na świecie, ponieważ mają one wpływ na naszą dyscyplinę. Konflikty, embarga, zakazy – to wszystko odbija się na działalności logistycznej. Śledzenie wydarzeń oznacza także to, że warto uzupełniać swoją wiedzę także po zakończeniu studiów.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Logistyka?

Logistyka w Poznaniu jest popularna i trudno się temu dziwić, gdyż kształcenie nastawione jest głównie na pozyskanie praktycznych umiejętności, a umiejętności prowadzą do osiągnięcia konkretnych celów i realizacji planów.

Młodzi ludzie wybierają studia logistyczne, ponieważ firmy z tej branży niemal nieustannie poszukują wykształconych specjalistów. Ponadto, branża ta wydaje się stabilna, ponieważ gdyby nie logistyka nie mielibyśmy nawet podstawowych towarów w sklepach.

Dlaczego jeszcze Logistyka jest chętnie wybierana? Uważa się, że absolwenci tego kierunku mogą pracować jedynie w firmach logistycznych, transportowych. Otóż, nie. Przestrzeń zawodowa jest znacznie szersza, a znajdują się w niej jeszcze firmy handlowe, firmy produkcyjne, czy nawet sklepy internetowe.

Sprawdź

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - POZNAŃ

Komentarze (0)