Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarskim w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku lekarskim każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich. Czy tak duże emocje wywoływane przez tę propozycję kształcenia mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Należy pamiętać bowiem, że kierunki zaspakajające potrzeby wszystkich studentów po prostu nie istnieją.

Studia na kierunku lekarskim mogą być rozważone przede wszystkim przez tych kandydatów, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań i którzy czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Warto podkreślać tę istotną rolę powołania – to ona może sprawić, że praca obciążająca psychicznie i niejednokrotnie wykonywana w bardzo trudnych warunkach zagwarantuje satysfakcję i uchroni przed wypaleniem zawodowym.

Studia medyczne w Łodzi na kierunku lekarskim z powodzeniem mogą być rozważone przez osoby, które także dostrzegają szanse, jakie daje dziś współczesna medycyna związana z profilaktyką czy leczeniem wielu chorób, które jeszcze nawet kilkanaście lat temu wiązały się z jednoznacznymi wyrokami.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studia medyczne na kierunku lekarskim nie tylko w Łodzi, lecz również w całej Polsce, realizowane są w formie kształcenia jednolitego. Różnią się one również czasem trwania od innych kierunków studiów w Łodzi. Studenci kształcą się bowiem aż przez 6 lat. Po tym czasie nie podchodzą oni również do obrony typowej pracy dyplomowej. Czeka na nich za to przystąpienie do Lekarskiego Egzaminu Końcowego. To dzięki niemu studenci mogą uzyskać odpowiednie kwalifikacje pozwalające na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych.

Studenci przystępujący do Lekarskiego Egzaminu Końcowego muszą posiadać rozbudowaną wiedzę. Co można do niej zaliczyć? Przykładowo będzie to znajomość:

  • nauk morfologicznych związanych z anatomią czy podstawowymi strukturami komórkowymi;
  • nauk podstaw medycyny – biologii molekularnej, biochemii itd.;
  • nauk przedklinicznych – immunologii czy patologii;
  • nauk klinicznych niezabiegowych – pediatrii, onkologii, chorób zakaźnych, medycyny rodzinnej itd.;
  • nauk klinicznych zabiegowych – anestezjologii i intensywnej terapii; ortopedii z traumatologią itd.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Czas kształcenia przyszłych lekarzy jest wyjątkowo intensywny. Muszą oni bowiem otrzymać rozległą wiedzę z wyżej wymienionych nauk. Największe znaczenie będzie mieć jednak ich umiejętność praktycznego wykorzystania. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku lekarskim w Łodzi powinny obfitować w ćwiczenia, laboratoria czy zajęcia prowadzone bezpośrednio na salach operacyjnych i przy łóżkach pacjentów.

Umiejętności, jakie zdobywać będą studenci przykładowo podczas wszystkich semestrów kształcenia, obejmują przykładowo:

  • interpretację wyników badań mikrobiologicznych;
  • dobieranie leków w odpowiednich dawkach;
  • przeprowadzanie wywiadu lekarskiego;
  • przeprowadzanie badań fizykalnych;
  • planowanie postępowania diagnostycznego;
  • posługiwanie się podstawowymi narzędziami chirurgicznymi itd.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Dziś wciąż obserwujemy zapotrzebowanie na doskonale wykształcą kadrę medyczną. W przychodniach i szpitalach brakuje lekarzy, dlatego też absolwenci kierunku lekarskiego nie powinni obawiać się o swoje perspektywy zatrudnienia. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dobra praca po ukończeniu kształcenia jest pojęciem względnym. Przynosić ona będzie satysfakcję tym osobom, które nie boją się działania pod presją czasu i chcą brać odpowiedzialność nie tylko za ludzkie zdrowie, lecz niejednokrotnie także i zdrowie.

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - ŁÓDŹ

Komentarze (0)