Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Lublinie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Lublinie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Lublinie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura w Lublinie?

Kto wybiera Architekturę na kierunek studiów? Naturalnie, każdy kandydat jest inny i może prezentować odmienne podejście do tematu kształcenia, ale możemy założyć, iż kandydat na studia architektoniczne jest osobą, która lubi tworzyć bryły budynków, planować ich funkcje, projektować przestrzeń, w której będą zlokalizowane, a dodatkowo lubi rysować i czuje, że ma twórczy talent.

Studia architektoniczne podejmuje się przede wszystkim z powodu chęci realizacji marzeń. Zawód architekta jest ciekawy, nieszablonowy i można wykonywać go w niemal dowolnym miejscu na świecie. To zawód wolny. Architektura przyciąga również swoją złożonością i wielowymiarowym charakterem. Kształtuje nie tylko określone w programach umiejętności, ale także wrażliwość, spostrzegawczość, pielęgnując to, czego nie mają inni.

 

Komu studia na kierunku Architektura przyniosą najwięcej satysfakcji?

Architektura w Lublinie jest kierunkiem szczególnym. Szczególnym dlatego, iż nie da się go wybrać bez głębszego namysłu, jasno określonych planów, marzeń. Nie da się podjąć kształcenia z powodu braku innych możliwości, czy też na podstawie losowania. To zbyt specyficzna dyscyplina, aby mógł ją studiować każdy, bez odpowiednich fundamentów.

Plany na przyszłość są motorem do działania, motywują do nauki i wytężonej pracy. Bez nich nie da się nawet przebrnąć przez sito procesu rekrutacyjnego, nie mówiąc już o zaliczaniu egzaminów i pokonywaniu kolejnym etapów kształcenia.

Reasumując, studia architektoniczne w Lublinie przyniosą satysfakcję tym, którzy wybrali te studia świadomie i traktują je jako poważny krok w kierunku kariery zawodowej. Przyniosą satysfakcję tym, którzy dokładnie zaznajomili się z programami nauczania i dobrze wiedzą, czego mogą się spodziewać, czego oczekiwać.

 

Sylwetka studenta Architektury.

Studenci Architektury muszą pogodzić różne zdolności i zainteresowania. Muszą potrafić posługiwać się wiedzą matematyczną i fizyczną, która stanowi bardzo ważny element tworzenia architektonicznego i urbanistycznego. Muszą również posługiwać się narzędziami i technikami artystycznymi, na czele których stoi rysunek. Ponadto, muszą mieć w sobie wrażliwość na piękno, zmysł obserwacji, a także pewną ciekawość, bez której niemożliwe jest rozwiązywanie konkretnych problemów.

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że studenci Architektury pozostają studentami do końca życia. Naturalnie, nie oznacza to, że nieustannie zapisują się na nowe zajęcia i kursy. Oznacza to, że Architektura jest dziedziną, która nie lubi przerw i przestojów, wciąż poszukuje nowych rozwiązań i aby jak najdłużej spełniać się w jej przestrzeni należy być na bieżąco. Samokształcenie i niesłabnące zainteresowanie to sprawa szczególnie istotna.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Architektura?

Architektura pozwala uwolnić pomysły, które rodzą się w naszych głowach. Jest to dyscyplina, która wymaga twórczego myślenia, innowacyjności, nieszablonowego podejścia. Trudno przecież wyobrazić sobie, aby każdy napotkany na naszej drodze budynek był taki sam. Byłoby wtedy nudno, szaro, nieatrakcyjnie.

Studia architektoniczne przyciągają dlatego, że oferują zdobycie konkretnego wykształcenia, jasno określonej wiedzy i jasno określonych umiejętności. W programach nauczania nie ma miejsca na niepotrzebne przedmioty, mające tylko wypełniać luki w harmonogramach. Liczy się konkret, a konkret jest atrakcyjny, ponieważ gwarantuje poznanie tego, co ważne, bez rozmieniania się na drobne.

Sprawdź

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - LUBLIN

Komentarze (0)