Architektura - Lublin

Studia w Lublinie

na Kierunku Architektura

Odkryj kierunek Architektura w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

27.06.2022

Architektura studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Architektura w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia na kierunku architektura w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura w Lublinie rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 31 października 2022 r. | Architektura Lublin - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Lublinie architekturę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS), Politechnice Lubelskiej (Wydział Budownictwa i Architektury POLLUB) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
W ramach kształcenia na kierunku architektura studenci nauczą się projektowania przestrzeni oraz różnego typu budynków mieszkalnych i użytkowych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób zarządzać inwestycją budowlaną. Dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć rysunek techniczny oraz wykorzystywać nowoczesne programy i narzędzia informatyczne, wspomagające proces projektowania. Co więcej, rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki oraz historii i teorii architektury.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku architektura w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, j. obcy, j. polski. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5200 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku architektura w Lublinie >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach architektonicznych i urbanistycznych. Ponadto znajdą zatrudnienie w firmach budowlanych i deweloperskich, wydawnictwach oraz w urzędach administracji architektoniczno-budowlanej.

czytaj dalej wszystko o Architektura - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek architektura

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Architektura stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie architektura jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Architektura informacji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku architektura informacji

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura w Lublinie?

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku architektura najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy
 • język polski 

 

Studia architektoniczne odnoszą się do kwestii estetycznych, ale nie chodzi przecież tylko o piękno. Ważna jest funkcjonalność i technologia wykonania obiektu. Kandydaci na kierunek architektura w Lublinie przede wszystkim muszą zdać egzamin wstępny z rysunku, ponieważ weryfikacja uzdolnień plastycznych przysłuży się do stworzenia kierunku dla najlepszych w swojej dziedzinie inżynierów. By zwiększyć swoje szanse, warto zadbać o wysokie wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a są to: matematyka, fizyka, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura w Lublinie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować architekturę w Lublinie

Kandydaci na architekturę w Lublinie mogą rozpocząć naukę stacjonarną na jednej uczelni publicznej w Lublinie – na Politechnice Lubelskiej.

Architekturę w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferuje także jedna uczelnia prywatna – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Ponadto architekturę jako specjalność na innym architekturze informacji oferuje jedna uczelnia publiczna w tym mieście – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Gdzie studiować architekturę bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku architektura można podjąć ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej w Lublinie – na Politechnice Lubelskiej.

Gdzie studiować architekturę niestacjonarnie w Lublinie

Niestacjonarne studia na kierunku architektura oferuje tylko jedna lubelska uczelnia – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dowiedz się więcej architektura w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na architekturze w Lublinie

Studia niestacjonarne na architekturze w Lublinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi około 5000 zł. ceny - architektura Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Lublinie nie ma żadnej uczelni, która oferowałaby kandydatom możliwość bezpłatnej nauki niestacjonarnej na architekturze – studia, które nie wiążą się z dodatkowymi opłatami, można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych w publicznej szkole wyższej.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku architektura w Lublinie?

Studia w Lublinie na kierunku architektura w zależności od specyfiki uczelni możesz realizować zarówno na stopniu stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Tego typu podział ma wpływać na komfort studiowania i możliwość wyboru najlepszej opcji. Jeśli interesuje Cię systematyczna nauka i regularne spotkania, warto rozważyć dzienny tryb studiowania. Jeśli natomiast nie masz czasu na edukację w tygodniu, możesz wybrać tryb zaoczny. Pamiętaj jednak, że nawet na uczelniach publicznych studia niestacjonarne są płatne, a weekendowy tryb spotkań nie gwarantuje zrealizowania całego programu kształcenia. Zdecyduj, która opcja najbardziej Ci odpowiada.

 

 

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Marc Lawrence powiedział: „Architektura kształtuje wspólnotę i zmienia obcych w sąsiadów, park daje ludziom poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonalna szkoła sprawia, że ludzie się angażują”. Wydaje się, że słowa te zawierają sedno architektury. Jest to niezwykła dziedzina, która oczywiście nie może obejść się bez nadzoru ze strony nauk ścisłych. A jednak wypływa z niej także  niezwykły artyzm, który umacnia nas w przekonaniu, że architekci to prawdziwi demiurgowie naszych czasów.

Jeśli myślisz o studiach na kierunku architektura w Lublinie, musisz mieć zdolności z zakresu matematyki i fizyki zwłaszcza. Na tego typu studiach nie liczą się jednak tylko nauki ścisłe. Ważne są umiejętności z zakresu rysunku technicznego, bez którego nie dostaniesz się na architekturę. Jeśli jesteś przekonany o tym, że jest to kierunek właśnie dla Ciebie, przygotowania rozpocznij od razu i zacznij uczęszczać na kurs, który wspomoże Twoje zdolności rysunkowo-graficzne.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku architektura w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Kierunek architektura w Lublinie możesz studiować na Politechnice Lubelskiej oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Są to studia niezwykle innowacyjne, a dążą nie tylko do piękna, ale i funkcjonalności, dlatego skupiają się na wykorzystywaniu różnego rodzaju technologii. Architektura uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych kierunków technicznych, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów.

 

4. Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku architektura zapewniają swoim studentom wiedzę odnoszącą się do nowoczesnych materiałów i technologii w budownictwie, organizacji procesu budowlanego czy też technik komputerowych wspomagających projektowanie. Znajomość przepisów techniczno-budowlanych, prawa budowlanego czy autorskiego lub też organizacji procesu inwestycyjnego to tylko nieliczne kwestie, które są niezwykle cenne w branży budowlano-architektonicznej.  Absolwenci z powodzeniem znajdują zatrudnienie w pracowniach projektowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, jednostkach doradztwa technicznego lub w zespołach prowadzących badania naukowe z zakresu architektury.

Absolwenci pracują w zawodzie zarówno w kraju, jak i za granicą. Uzyskując pełne uprawnienia zawodowe, mogą samodzielnie pełnić funkcje techniczne w budownictwie. Absolwenci zajmują się projektowaniem urbanistycznym czy też obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem, a także wykonawstwem i nadzorem budowlanym.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów obfituje w najważniejsze przedmioty, które przysłużą się w karierze budowlano-architektonicznej. Najważniejsze są oczywiście umiejętności rysunkowe, dlatego w siatce zajęć na pewno znajdziesz zajęcia z rysunku technicznego.

 

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • technologie inżynierskie w obiektach zabytkowych,
 • propedeutykę konserwacji zabytków,
 • mechanikę budowli,
 • fizykę budowli,
 • geometrię wykreślną
 • i wiele innych.

 

Warto dodać, że studia architektoniczne nie przewidują specjalności.

Absolwenci zdobywają gruntowne wykształcenie z zakresu teorii architektury i urbanistyki, historii, sztuk pięknych, konstrukcji, budownictwa i technologii budowlanych, projektowania architektonicznego i wielu innych. Informacje odnoszące się do kierowania procesami inwestycyjnymi i przepisów techniczno-budowlanych oraz niezbędne umiejętności z zakresu kształtowania przestrzeni i środowiska człowieka, projektowania architektonicznego i urbanistycznego z uwzględnieniem komfortu i bezpieczeństwa użytkowania obiektów, a przede wszystkim zdolności rysunkowe to podstawy sukcesu w branży architektonicznej.

Studia architektoniczne w Lublinie przygotowują Cię także do egzaminu w Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, który pozwoli Ci stać się architektem na prawdziwie światową skalę.

Ile trwają studia na kierunku architektura w Lublinie?

Ile trwają studia na kierunku architektura w Lublinie?

Studia na kierunku Architektura w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Lublinie takie jak architektura uważane są za jedne z najbardziej popularnych kierunków budowlano-technicznych ostatnich lat. Są to studia inżynierskie, co oznacza, że realizowane są w ciągu siedmiu semestrów i kończą się egzaminem, który zapewnia studentom tytuł inżyniera. W trakcie całej edukacji zdobywają oni podstawowe wykształcenie, które pozwala im rozpocząć karierę zawodową po pierwszym etapie studiów.

Stopień drugi trwa trzy semestry i kończy się tytułem magistra inżyniera. Uzupełnia on wiedzę zdobytą na stopniu pierwszym i przygotowuje do twórczej pracy w zawodzie architekta. Podział na dwa komplementarne cykle kształcenia ułatwia rozsądnie uporządkować zdobywaną wiedzę, jednak by rozpocząć studia na stopniu drugim, konieczne jest ukończenie stopnia pierwszego.

Architektura w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier architekt
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier architekt

Jaka praca po kierunku architektura w Lublinie?

Studia architektoniczne w Lublinie zapewniają wykształcenie niezwykle istotnych zdolności, które odnoszą się do kreowania przestrzeni i środowiska człowieka, w tym projektowania architektonicznego i urbanistycznego z uwzględnieniem komfortu i bezpieczeństwa osób, które będą korzystały z danych obiektów. Znajomość nowoczesnych materiałów i technologii stosowanych w budownictwie, organizacji procesów budowlanych czy technik komputerowych, które ułatwiają projektowanie, a jednocześnie są atutami do pracy w pracowniach projektowych, jednostkach doradztwa technicznego, administracji państwowej i samorządowej, a nawet w zespołach prowadzących badania naukowe z zakresu architektury.

Studenci zdobywają także gruntowne wykształcenie językowe, które ułatwia im pracę nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Absolwenci przygotowywani są do twórczej pracy w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Planują także odnowę i ochronę istniejących wartości kulturowych, a ułatwia im to znajomość przepisów techniczno-budowlanych dotyczących budownictwa, prawa budowlanego, etyki zawodowej, praw autorskich, ekonomiki, organizacji procesu inwestycyjnego i projektowania w kraju i na arenie międzynarodowej. Absolwenci biorą dzięki temu udział w wykonawstwie i nadzorowaniu projektów budowlanych.

Kierunek architektura w Lublinie daje także możliwość rozwijania swojej kariery w dziedzinie nauki po prostu. Wiele osób decyduje się kontynuować edukację na studiach doktoranckich, co umożliwia pracę na uczelni i w innych placówkach badawczych. Komplementarna wiedza pozwala również pracować w mediach, PR czy prowadzić blog. Możliwości jest bardzo wiele, zdecyduj jak najlepiej ukształtować swoją karierę i dobierz odpowiednie przedmioty, by rozwijać swoje zainteresowania. By projektować życia innych, najpierw musisz zaplanować swoje!

Gdzie studiować na kierunku architektura w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Lubelskiej, jako specjalność na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Lubelska oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5200 zł.

 

Architektura studia w Lublinie - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Limity miejsc

Każda z uczelni w Lubinie przewiduje limit miejsc na poszczególne kierunki studiów. W przypadku architektury jest to 60 miejsc.

Kandydaci na studia wybierani są na podstawie egzaminu wstępnego, który obejmuje dwa rysunki ołówkiem – natury oraz z wyobraźni oraz egzaminu maturalnego. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę to m.in.: fizyka, język obcy, język polski oraz matematyka. Aby zostać pełnoprawnym studentem należy również dostarczyć w terminie komplet dokumentów.

Limity miejsc na kierunku architektura w Lublinie: 

 • Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury): 60

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne, jednak w przypadku studiów niestacjonarna kwestia finansowa wygląda nieco inaczej. Studia niestacjonarne niezależnie od typu uczelni są płatne. Jednak większość uczelni oferuje możliwość rozłożenia czesnego na raty. Warto również mieć na uwadze, że ceny mogą się różnić w zależności od uczelni.

Ceny studiów na kierunku architektura w Lublinie: 

 • Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury): 
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie: od 5200 zł

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dzień ogłoszenia wyników rekrutacji są najbardziej oczekiwanym dniem przez kandydatów. Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na studia będą mogli znaleźć na swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, gdzie można znaleźć informację o zdobytej liczbie punktów, a także miejscu.  

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury): do 10.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Złożenie dokumentów jest bardzo ważnym etapem. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia należy złożyć komplet dokumentów.

Uczelnie zazwyczaj decydują się na dostarczenie dokumentów osobiście przez kandydatów, istnieje również możliwość dostarczenia dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Kandydaci muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny, a także wysłany w terminie, bowiem niedopatrzenie może grozić wykreśleniem z listy zakwalifikowanych. Szczegółowe informacje o tym jakie dokumenty powinny być dostarczone można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Proces rekrutacji na studia na kierunku administracja opiera się na konkursie świadectw, a także egzaminie wstępnym. Kolejnym etapem jest ogłoszenie wyników, a zaraz po tym, kandydaci muszą dostarczyć dokumenty – mają na to zwykle tylko kilka dni, jednak jest to niezwykle ważny etap bowiem niedostarczenie dokumentów będzie równoznaczne z wykreśleniem z listy zakwalifikowanych. Podobnie może zakończyć się również brak kompletu dokumentów lub ich niewłaściwa forma.

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury): od 14.07.2022 do 20.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Lublinie - kierunek architektura:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury POLLUB) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Filologiczny UMCS) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura w Lublinie?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura w Lublinie?

Architekturę doceniają zwłaszcza dusze artystów. A jednak projektują je osoby, które muszą posiadać niezbędną wiedzę matematyczną i techniczną. Nim zdecydujesz się na studia architektoniczne, zastanów się:

 • Czy możesz się pochwalić nienagannym zmysłem estetycznym I umiejętnościami plastycznymi?
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy lubisz projektować przestrzeń i planować funkcje budynków?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak o tym, że cieszy się on niesłabnącą popularnością. Z tego powodu progi punktowe są bardzo wysokie. By dostać się na kierunek architektura w Lublinie, musisz postarać się o jak najlepsze wyniki z egzaminu wstępnego z rysunku, który ma na celu sprawdzić wyobraźnię przestrzenną kandydatów i ich logiczne myślenie, ogólny poziom wiedzy z zakresu kreowania przestrzeni trójwymiarowej oraz ogólne zainteresowania architekturą i sztuką. Ważne oczywiście są także wyniki z egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a są wśród nich: język obcy, matematyka, fizyka, chemia, informatyka. Warto rozważyć także udział w olimpiadach i konkursach, bowiem laureaci i finaliści zapewniają sobie najwyższe wyniki. Pod uwagę weź na przykład Olimpiadę Matematyczną czy Olimpiadę z języka obcego nowożytnego.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najważniejsze będą wyniki z egzaminu z rysunku, jednakże nie zapominaj także o podaniu i oświadczeniu, świadectwie dojrzałości, świadectwie ukończenia szkoły średniej, zdjęciach do legitymacji, zaświadczeniach o wynikach osiągniętych w ważniejszych konkursach bądź olimpiadach, jeśli brałeś w nich udział. Szczegóły odnoszące się do egzaminu wstępnego, jak i postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

ARCHITEKTURA - ważne informacje

architektura studia

studia architektura i budownictwo w Lublinie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura w Lublinie?

Prestiż studiów architektonicznych przyciąga wiele chętnych, którzy pragną połączyć zmysł techniczny i artystyczny zarazem.

Łukasz, student trzeciego roku studiów inżynierskich, wyjaśnił:

Moja mama zawsze powtarzała, że będę urządzał kiedyś ziemię. I chyba miała rację. Uwielbiam projektować świat i marzę o własnej firmie architektonicznej. Może jak Ted Mosby zaprojektuję najwspanialszy budynek banku? A może kolejną wieżę Eiffla? Wiem jedynie, że jestem we właściwym miejscu.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura Lublin studia i stopnia

Architektura Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura Lublin studia stacjonarne

Architektura Lublin studia niestacjonarne

Kierunki architektura i budownictwo w Lublinie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia