Studia architektoniczne Lublin

Studia architektoniczne Lublin

Studia architektoniczne Lublin

Największy wybór studiów

architektonicznych w Lublinie

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Lublin | woj. lubelskie

Myślisz o zostaniu architektem? To bardzo dobry zawód, zdobędziesz konkretne umiejętności do wykorzystania w pracy i w życiu. Posiądziesz cenną umiejętność rysowania, obliczania ryzyka, wiedzę o konstrukcjach budowlanych i umiejętność wykonywania bezpiecznych projektów. A może chcesz zostać inżynierem budownictwa? Studia powiązane z użytecznym konstruowaniem, projektowaniem i wykonywaniem projektów zawsze cechują się świetlaną przyszłością. Cały czas rozbudowujemy nasze miasta, wsie, rozwijamy infrastrukturę. Dlatego wykształceni i dobrze przygotowani architekci i budowlańcy są nam niezbędni.

Studia architektoniczne w Lublinie z pewnością są dobrym startem w przyszłość dla architektów i inżynierów budownictwa. Dzięki nauce i możliwości odbycia praktyk studenckich zdobędziecie nie tylko umiejętności i wiedzę, ale również doświadczenie, bez którego trudno byłoby Wam wejść w życie zawodowe. Lublin to polska perełka architektoniczna. Pięknie położone miasto, którego historia lokacyjna sięga VI wieku! Miasto, w którym podpisano akt Unii Lubelskiej. To architektoniczny pomnik historii. Czyż to nie dobre miejsce na studiowanie architektury? Przyglądanie się budowlom, analizowanie ich konstrukcji, stylu oraz poznawanie historii? Studia architektoniczne w Lublinie to prawdziwa podróż architektoniczna w głąb historii - możecie na co dzień podziwiać wspaniałą sztukę architektoniczną, a do tego poznawać tajniki z cyklu: jak to jest zrobione. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów architektonicznych możecie wybrać w Lublinie.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia architektoniczne w Lublinie

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Kim będziesz po studiach architektonicznych? Architektem, bądź budowniczym. W jednym i w drugim przypadku zostaniesz inżynierem. Po studiach, jeśli zechcesz pozostać w zawodzie, zobligowany będziesz do zdania egzaminu zawodowego architekta, który uprawnia do samodzielnej pracy. Jeśli do takiego egzaminu nie podejdziesz, będziesz mógł pracować w roli asystenta. Zaraz po studiach architektonicznych możesz pracować w jednostkach samorządowych - w biurze projektów urzędu miasta, województwa czy gminy. 

A także w prywatnych firmach projektowo-budowlanych. Możesz również rozpocząć własną działalność gospodarczą, o ile masz chociaż skromne, ale jednak masz, CV i portfolio. Aby samodzielnie świadczyć usługi projektowania budynków czy też wnętrz, musisz mieć doświadczenie. Bez niego będzie Ci trudno znaleźć swoich kontrahentów. Doświadczeniem i praktyką warto się chwalić - publikować w internecie swoje zrealizowane projekty. Dzięki temu wzbudzisz zaufanie swoich przyszłych Klientów i odpowiednio się zaprezentujesz. Na początku warto jednak spróbować swoich sił u boku pracodawcy. Prowadzenie własnej działalności zaraz po studiach powinno być umotywowane sporymi umiejętnościami i praktyką zawodową. Jeśli takowe posiądziesz podczas studiów - architektoniczny świat będzie należał do Ciebie!

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Studia architektoniczne prowadzone są na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Budownictwa i Architektury, to tu możecie podjąć kształcenie z zakresu:

  • architektura - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. na II stopniu - Diagnosis and Repair of Buildings
  • budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. drogi, mosty i ekoinfrastruktura, technologia i organizacja budownictwa, konstrukcje budowlane i inżynierskie, remonty i konserwacja zabytków, Civil Engineering Structures and Ecological Engineering, Ecological Engineering in Transport Infrastructure

dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA ARCHITEKTONICZE

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim możecie podjąć studia z zakresu architektury krajobrazu w ramach studiów dwustopniowych.

dowiedz się więcej>

 

 

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, możecie podjąć studia z zakresu architektury krajobrazu (studia inżynierskie).

dowiedz się więcej>

 

Rekrutacja na studia architektoniczne w Lublinie

Marzysz o zostaniu architektem? To już dziś zapisz się na… kurs rysunku! Aby dostać się na studia architektoniczne musisz zdać śpiewająco egzamin z rysunku. I lepiej tej części rekrutacji nie lekceważyć. Ma ona kluczowe znaczenie dla Waszego być lub nie być na listach studentów. Oprócz rysunku dla komisji rekrutacyjnej ważne są wyniki z matury z matematyki, jak i fizyki. Możecie znacząco polepszyć swoją sytuację, jeśli dobrze napiszecie egzamin z języka obcego.

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)