Dlaczego warto iść na studia na kierunku Pedagogika w Lublinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Pedagogika w Lublinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Pedagogika w Lublinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Pedagogika w Lublinie?

Dlaczego warto studiować Pedagogikę? Ponieważ otwiera wiele możliwości zawodowych. Miejsc, w których wykorzystywana jest wiedza pedagogiczna oraz umiejętności z nią związane jest bardzo wiele; od placówek opiekuńczo- wychowawczych, po firmy szkoleniowe.

A dlaczego warto studiować Pedagogikę w Lublinie? Ponieważ na studentów czekają nie tylko ciekawe programy kształcenia, lecz także możliwości rozwijania zainteresowań poza zajęciami. Studia pedagogiczne w Lublinie są gwarancją pozyskania zaawansowanej wiedzy, licznych umiejętności, a także kompetencji umożliwiających tworzenie oryginalnych rozwiązań złożonych problemów pedagogicznych.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie pedagogiczne to pojęcie szerokie. Składa się na nie wiedza pedagogiczna- ogólna, wiedza historyczno- filozoficzna, socjologiczna i psychologiczna. To wszystko jest niezbędne do zrozumienia społeczno- kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej. Celem studiów w Lublinie jest przede wszystkim wzbudzanie i rozwijanie u studentów aktywności poznawczej, przygotowanie do podejmowania działalności pedagogicznej w środowisku społecznym. Oznacza to, że dają one możliwość pozyskania wysokich kwalifikacji zawodowych.

Pedagogika jest kierunkiem, w ramach którego realizowane są bogate programy kształcenia. Jakie zagadnienia w nich występują? Między innymi: kultura języka, emisja głosu, teoria wychowania, dydaktyka, metodologiczne podstawy badań pedagogicznych, porozumiewanie się w relacjach wychowawczych, antropologia kulturowa, współczesne kierunki pedagogiczne, metodologia badań społecznych.

Lubelscy studenci Pedagogiki mogą liczyć na paletę specjalności. Otrzymują możliwość rozwijania umiejętności w zakresie: Pedagogiki szkolnej z profilaktyką, Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej i resocjalizacji, Doradztwa zawodowego i personalnego, czy Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z terapią pedagogiczną.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Istotnym elementem studiów pedagogicznych jest nabycie umiejętności. W procesie kształcenia studenci uczą się między innymi:

  • identyfikować i interpretować zjawiska i procesy społeczne,
  • analizować i interpretować problemy edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze,
  • przeprowadzać diagnozy pedagogiczne,
  • komunikować się z otoczeniem w różnego typu sytuacjach edukacyjnych z użyciem specjalistycznej terminologii.

 

Oprócz umiejętności studenci Pedagogiki rozwijają kompetencje społeczne. Wśród nich wyróżnić można przygotowanie do uczestnictwa w projektach społecznych i podejmowania działań na rzecz środowiska społecznego, przygotowanie do inicjowania działania na rzecz opieki i wychowania w wybranych środowiskach społecznych, jak również umiejętność przewidywania skutków konkretnych działań pedagogicznych.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Miejsc, w których absolwenci Pedagogiki mogą wykorzystać zdobytą na studiach pedagogicznych wiedzę jest całkiem sporo. Mogą to być między innymi: świetlice środowiskowe, placówki opiekuńczo- wychowawcze, poradnie życia rodzinnego, placówki socjalizacyjne, placówki interwencyjne.

Na tym nie koniec. Z wysokiej jakości wykształceniem można znaleźć zatrudnienie ponadto w: poradniach psychologiczno- pedagogicznych, ośrodkach adopcyjno- opiekuńczych, firmach doradztwa zawodowego i personalnego, firmach konsultingowych, centrach planowania kariery zawodowej, instytucjach pomocy społecznej, placówkach kulturalnych.

Sprawdź

Kierunki studiów w Lublinie

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - LUBLIN

Komentarze (0)