Studia pedagogiczne Lublin

Studia pedagogiczne Lublin

Studia pedagogiczne Lublin

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Lublinie

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia pedagogiczne w Lublinie | woj. lubelskie

Pedagogika to kierunek interdyscyplinarny. To nauka o człowieku i nauka o rozwoju. Nie brakuje tu elementów biologii, chemii, jak i kulturoznawstwa. Pedagogika traktuje o człowieku jako holistycznej całości - analizuje czynniki wpływające na rozwój ludzi, jak i skutki działań każdego z nas. To nauka przygotowująca otwartych, twórczych ludzi do pracy z drugim człowiekiem, to nauka pomagania i zrozumienia. To kierunek dla cierpliwych i dla tych, którzy kochają dzieci w różnym wieku.

Podczas studiów poznacie tajniki psychologii społecznej, wychowawczej, metodologię badań społecznych, jak i antropologię kulturową. Będziecie mieli okazję poznać również współczesne kierunki pedagogiczne i historię wychowywania. W świat zawodowy wprowadzą Was przedmioty takie jak: wymiary profesjonalizmu pedagogicznego. Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskij oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju tematycznego. Działa tu 8 Kół Naukowych, organizowane są liczne imprezy integracyjne przez Wydziałowy Samorząd Studentów, Akademickie Centrum Wsparcia udziela pomocy i konsultacji psychologicznych, organizuje szkolenia w zakresie umiejętności miękkich. Wydział ten jest pionierem w wymianach studenckich i realizacji projektów badawczych, pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie realizować na studiach pedagogicznych w Lublinie.

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA PEDAGOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia pedagogiczne w Lublinie

Jeśli chcesz zostać pedagogiem to ucz się pilnie w liceum i zdaj wystarczająco dobrze maturę z przedmiotów humanistycznych i matematyki. W zależności od obranej specjalizacji i rodzaju studiów, różne przedmioty maturalne mają znaczenie w konkursie świadectw. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o przedmiotach, jakie będziesz zdawać na maturze, to sprawdź dokładnie wymagania rekrutacyjne danego kierunku. Teoretycznie pedagogika jest jedna, praktycznie ma ona tak wiele specjalizacji do wyboru, że na każdy kierunek obowiązują praktycznie inne zasady wstępne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach pedagogicznych

Gdzie znajdują pracę wykształceni pedagodzy? Przede wszystkim w placówkach wychowania przedszkolnego - jest ich coraz więcej, zapotrzebowanie jest na tyle duże, że powstaje sporo prywatnych przedszkoli, które świetnie sobie radzą.

Może i wy założycie własne, prywatne przedszkole? Pedagodzy zatrudniani są również w szkole podstawowej oraz placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych i placówkach pomocy społecznej. Na rynku funkcjonuje wiele poradni pedagogiczno-psychologicznych, które świadczą usługi wsparcia dla rodziców i dla dzieci. Placówki o charakterze poradnianym wymagają specjalnego przygotowania do pracy. Pedagodzy pracują również w biurach karier, centrach informacji i planowania kariery zawodowej. Pedagogika to studia umiejętności bycia z ludźmi i otwartości, twórczej możliwości komunikacji i skutecznego oddziaływania na innych. Pedagodzy świetnie odnajdują się kreatywnych zawodach - często pracują w agencjach kreatywnych i mediach. Świetnie sobie tam radzą.

POPULARNE KIERUNKI PEDAGOGICZNE W LUBLINIE

STUDIA PEDAGOGICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

D
E
K
L
M
N
O
P
S
T
U
W
Rozwiń

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej zaprasza na Wydział Pedagogiki i Psychologii na kierunki takie jak:

 • animacja kultury - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • arteterapia z elementami psychologii twórczości - studia podyplomowe
 • diagnoza, terapia i edukacja osób z autyzmem - studia podyplomowe
 • diagnoza i terapia neuropsychologiczna - studia podyplomowe
 • diagnoza i terapia osób z autyzmem - studia podyplomowe
 • edukacja dziecka w żłobku i przedszkolu - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z elementami terapii pedagogicznej - studia podyplomowe
 • mediacja szkolna i sądowa - studia podyplomowe
 • pedagogiczne studia kwalifikacyjne - studia podyplomowe
 • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego, specjalność nauczycielska, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją alternatywną, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną, pedagogika szkolna z nowymi technologiami edukacyjnymi, specjalizacje II stopnia: Doradztwo zawodowe i personalne -specjalność nienauczycielska, Doradztwo zawodowe i edukacyjne -specjalność nauczycielska, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną - specjalność nauczycielska, Pedagogika przedszkolna ​i wczesnoszkolna z pedagogiką kreatywności - specjalność nienauczycielska, Pedagogika Marii Montessori i zarządzanie oświatą
 •  
 • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z metodyką teatralno-taneczną - studia podyplomowe
 • pedagogika Marii Montessori - studia podyplomowe
 • pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie - studia podyplomowe
 • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne\
 • wczesna edukacja dziecka - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Na studia pedagogiczne zaprasza Katolicki Uniwersytet Lubelski, na którym to prowadzone są studia na Wydziale Nauk Społecznych na kierunkach:

 • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. edukacja wczesnoszkolna i wychowania przedszkolne, dydaktyka wczesnego nauczania języka angielskiego
 • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
 • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym i z językiem angielskim - studia podyplomowe
 • terapia pedagogiczna - studia podyplomowe
 • terapia pedagogiczna z arteterapią - studia podyplomowe

 

Dowiedz się więcej>

 

Komentarze (0)