Kto idzie na studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Techniki dentystyczne w Warszawie to kierunek zadedykowany przede wszystkim osobom, które chciałyby otrzymać bardzo praktyczne, konkretne wykształcenie. Warto więc odpowiednio wcześnie podkreślić, że nie odnajdzie się na nich każdy typowy absolwent szkoły średniej. Odpowiednio wcześnie trzeba więc przeanalizować swoje predyspozycje i zainteresowania – które z nich okażą się najbardziej pomocne w przypadku wyboru kierunku.

Techniki dentystyczne są niewątpliwie wybierane najczęściej przez osoby chcące wykonywać jeden z wielu różnorodnych zawodów medycznych i związać swoją zawodową przyszłość ze służbą zdrowia. Zarówno tą w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przyszli technicy dentystyczni powinni mieć przede wszystkim wysoko rozwinięte umiejętności manualne. Ich przyszła praca będzie bowiem polegać na wykonywaniu protez oraz aparatów ortodontycznych. Muszą wykazywać więc oni szczególne uzdolnienia plastyczne pozwalające na tworzenie projektów oraz wykonywaniu pełnych, trójwymiarowych mechanizmów. Wśród predyspozycji ułatwiających wykonywanie zadań znajdą się również cechy takie jak dokładność czy precyzja. Osoby, które nie przepadają za żmudną, bardzo precyzyjną pracą, powinny zastanowić się nad wyborem kierunku takiego jak techniki dentystyczne.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji warto sprawdzić również, jakie przedmioty trzeba zdawać podczas egzaminów maturalnych. Znalazły się wśród nich między innymi: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia czy matematyka. Oznacza to więc, że ten profil kształcenia powinny wybierać te osoby, które nie boją się wyzwań związanych z nauką przedmiotów ścisłych.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przyszli studenci często zastanawiają się, jak wyglądać będzie ich nauka wyższa. Osoby, które są tego ciekawe, mogą z powodzeniem przyjrzeć się przedmiotom widniejącą w siatce programowej technik dentystycznych. Podczas pierwszych semestrów kształcenia zostaną oni zapoznani z naukami podstawowymi takimi jak:

  • chemia ogólna;
  • biofizyka;
  • anatomia;
  • fizjologia;
  • czy kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna.

Warto przyjrzeć się również przedmiotom kierunkowym, które czekać będą na studentów. Można zaliczyć do nich przykładowo:

  • konstrukcje protez stałych i ruchomych;
  • wytrzymałość materiałów stomatologicznych;
  • protetykę twarzy;
  • technologie ceramiczne;
  • technologie ortodoncji.

Studenci technik dentystycznych uczestniczyć będą także w zajęciach poświęconych modelarstwu i rysunkowi. Czekają na nich także cenne praktyki zawodowe.

 

Dlaczego studia na kierunku techniki dentystyczne są popularne?

Kierunki studiów w Warszawie takie jak techniki dentystyczne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dają szansę na zdobycie bardzo konkretnego wykształcenia. Ono przełoży się z kolei na szybką perspektywę zawodowego rozwoju. W różnorodnych sektorach medycznych obserwujemy bowiem zapotrzebowanie na doskonale wykwalifikowanych specjalistów – dotyczy to także techników dentystycznych.

Techniki dentystyczne są także przyszłościowym kierunkiem i stanowi odpowiedź na konsumenckie zapotrzebowanie oraz na zwiększą świadomość na temat wszechstronnego leczenia wad zgryzu. Warto pamiętać jednak, że jego absolwenci muszą pamiętać, że o aktualizację swojej wiedzy i umiejętności powinni dbać przez cały czas trwania kariery zawodowej. Protetyka i ortodoncja to dziedziny, które nieustannie się rozwijają i korzystają z coraz bardziej nowoczesnych zdobyczy technologicznych.

Sprawdź

Studia w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

WSZYSTKO O KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE - WARSZAWA

Komentarze (0)