Techniki dentystyczne - Warszawa

Techniki dentystyczne - Warszawa

Techniki dentystyczne - Warszawa

Studia w Warszawie

techniki dentystyczne

Odkryj kierunek techniki dentystyczne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.08.2023

Techniki dentystyczne studia Warszawa 2023| woj. mazowieckie

Techniki dentystyczne w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Interesują Cię kierunki medyczne, ale niekoniecznie widzisz się w zawodzie lekarza? Jesteś precyzyjny, dokładny i wysoce rozwinięte zdolności manualne nie są ci obce? Wybierz więc kierunek taki jak techniki dentystyczne! Czego nauczysz się podczas studiów w Warszawie? Dowiesz się między innymi, jak wykonywać protezy i różnorodne aparaty zębowe.

Jako absolwent kierunku techniki dentystyczne, przede wszystkim będziesz miał możliwość podjęcia pracy w gabinetach stomatologicznych, protetycznych czy ortodontycznych. Wykształcenie daje Ci także podstawy do podjęcia pracy badawczej i laboratoryjnej, związanej z rozwojem tej dziedziny.

 

Uczelnie

W Warszawie techniki dentystyczne możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM).
 

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek TECHNIKI DENTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne Warszawie?

Studia medyczne w Warszawie na kierunku techniki dentystyczne mają profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że dostaną się na nie wyłącznie ci kandydaci, którzy podczas egzaminów maturalnych zdawali przedmioty tożsame z wybranym przez siebie kierunkiem studiów. W wymaganiach rekrutacyjnych jasno podane są bowiem przedmioty takie jak: biologia, język obcy nowożytni, fizyka i astronomia lub sama fizyka oraz chemia. Swoje przygotowania powinieneś zacząć odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoje starania odniosą pożądany skutek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Techniki dentystyczne w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku technika dentystyczna w Warszawie?

1. Dla kogo ten kierunek

Dziś każdy z nas dąży do tego, by cieszyć się pięknym i nieskazitelnym uśmiechem niezależnie od wieku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu problemy z uzębieniem stanowiły temat tabu i często wiązały się z wykluczeniem z życia publicznego. Braki w uzębieniu powodowały zawstydzenie i dyskomfort. Współczesna medycyna na szczęście staje naprzeciw tych wyzwań i sprawia, że piękny i pełny uśmiech może towarzyszyć nam także w wieku dojrzałym, kiedy w wciąż intensywnie chcemy korzystać z życia.

Dostęp do profesjonalnych protez zębowych i implantów stał się tak powszechny dzięki pracy techników dentystycznych. To za ich wykształceniem i umiejętnościami stoją możliwości dopasowania protez idealnych do naszych szczęk. Jeżeli interesują cię nauki ścisłe i po ukończeniu studiów chciałbyś rozwijać swoje zdolności w zawodzie przyszłości, to studia na kierunku techniki dentystyczne czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że podczas wykonywania tego zawodu niezwykle ważne są także uzdolnienia manualne, dzięki którym z łatwością będziesz mógł pracować nad przygotowywaniem i obróbką protez w pracowni protetycznej.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Praca po studiach

Dziś każdemu zależy na zdobyciu takiego wykształcenia, które stanie się gwarantem stabilnej i rozwojowej pracy. Osoby, które wybierają kierunki studiów takie jak techniki dentystyczne mogą być spokojne o swoją zawodową przyszłość. Dziś bowiem korzystanie z usług dentystów, czy protetyków jest wyjątkowo powszechne. Jednocześnie też chcemy mieć pewność, że zajmują się nami profesjonaliści o doskonałym wykształceniu.

 

Jako technik dentystyczny znajdziesz pracę oczywiście w publicznych oraz niepublicznych zakładach stomatologicznych. Czekają na ciebie również gabinety protetyczne, ortodontyczne, czy różnego rodzaju laboratoria. Możesz uczestniczyć w wielu rozbudowanych projektach badawczych, podczas których uczestniczyć będziesz w opracowywaniu nowych materiałów wykorzystywanych w protetyce. To, jak potoczy się twoja kariera, zależy wyłącznie od ciebie. Jedno jest pewne – zawodowa nuda na pewno cię ominie!

 

4. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na studiach na kierunku techniki dentystyczne jest niezwykle rozbudowany. Wymaga on od studentów dużej dyscypliny oraz regularnego uczęszczania na zajęcia. Tylko wtedy studia na tym kierunku zakończą się sukcesem. Podstawę kształcenia dla studentów stanowią oczywiście nauki ścisłe i medyczne, wśród których znajdą się obowiązkowo:

 • anatomia;
 • chemia ogólna;
 • fizjologia.

 

Przyszli technicy dentystyczni muszą rozwijać także swoje umiejętności praktyczne, które ściśle związane są ze zmysłem manualnym. Ważne jest rozwijanie go już od pierwszego semestru kształcenia, ponieważ to on w pracy protetyków ma dominujące znaczenie. W programie nauczania na tym kierunku znalazły się zatem przedmioty takie jak:

 • technologie odlewnicze w technikach dentystycznych;
 • techniki protetyczne;
 • czy nawet modelarstwo i rysunek.

 

Przyszli protetycy poznają także różnego rodzaju techniki, które mogą być przydatne podczas wykonywania ich zawodu. Zapoznają się oni zatem nie tylko z technikami protetycznymi, lecz także ortodontycznymi.

Warto jeszcze raz podkreślić, że wiedza otrzymana przez techników dentystycznych stanowi tylko punkt wyjścia. Oczywiście to niezbędna wartość, liczy się jednak jej umiejętność wykorzystania w praktyce. Praca technika dentystycznego ma bowiem charakter manualny, podczas której wykonywać będzie różnego rodzaju protezy szczękowe.

Technicy dentystyczni wchodzą w nieustanną interakcję ze swoimi klientami oraz pacjentami, którzy marzą, by cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem. Oznacza to, że w tej pracy niezwykłą wartość posiadają kompetencje miękkie – umiejętność słuchania, empatia oraz chęć do dzielenia się swoim medycznym doświadczeniem.

Ile trwają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia medyczne na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie mają formę studiów wyłącznie pierwszego stopnia. Trwają one pełne trzy lata kształcenia. To bardzo intensywny czas dla każdego studenta, ponieważ musi w tym czasie opanować wszystkie niezbędne umiejętności podczas wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Studia w Warszawie na kierunku techniki dentystyczne kończą się przystąpieniem do egzaminu licencjackiego, po którego pomyślnej obronie można zająć się wykonywaniem zawodu.

Techniki dentystyczne w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
Jaka praca po studiach na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dziś na rynku pracy liczą się przede wszystkim te zawody, które mają wymiar praktyczny. Oznacza to, że absolwenci kierunków studiów takich jak techniki dentystyczne nie powinni mieć problemu ze znalezieniem stabilnej pracy, która w pełni odzwierciedlać będzie ich wykształcenie.

Uczelnie w Warszawie kształcą bowiem techników dentystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy oraz umiejętnościom będą mogli zaproponować swoim klientom najwyższej jakości protezy, implanty, czy aparaty ortodontyczne. Ukończenie studiów w stolicy Polski to przede wszystkim gwarant rzetelnego wykształcenia, które przekłada się na realne możliwości zatrudnienia.

Technicy dentystyczni po ukończeniu trzyletnich studiów pierwszego stopnia mogą ubiegać się o zatrudnienie w:

 • różnego rodzaju placówkach ochrony zdrowia;
 • publicznych i niepublicznych zakładach stomatologicznych;
 • pracowniach protetycznych i ortodontycznych
 • laboratoriach;
 • przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem materiałów protetycznych i ortodontycznych;
 • placówkach związanych ze zdrowiem publicznym itd.

Osoby, które kończą studia na kierunku techniki dentystyczne, przygotowane są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej z zakresu wykonywania oraz napraw różnego rodzaju protez zębowych. Międzynarodowy profil wykształcenia, jaki proponują uczelnie w Warszawie, sprawia, że absolwenci studiów na kierunku techniki dentystyczne mogą swoją karierę rozwijać nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Techniki dentystyczne?

Po ukończeniu studiów na kierunku Techniki dentystyczne na absolwentów czeka wiele możliwości zawodowych. Część absolwentów decyduje się na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej, jednak zdecydowana większość absolwentów podejmuje zatrudnienie m.in. w placówkach ochrony zdrowia, pracowniach protetycznych i ortodontycznych, laboratoriach, przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem protez, a także w gabinetach stomatologicznych. Absolwenci Techniki dentystycznej najczęściej pracują na stanowisku technika dentystycznego. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne wynagrodzenia?

 

Technik dentystyczny

Absolwenci kierunku studiów Techniki dentystyczne najczęściej pracują na stanowisku technika dentystycznego. Czym się zajmują? Technik dentystyczny odpowiada m.in. za wytwarzanie, a także naprawianie m.in. protez zębowych, aparatów ortodontycznych, implantów oraz koron na podstawie otrzymanych odlewów i wytycznych. Technicy dentystyczni mogą również pracować jako pomoc stomatologów. Mediana zarobków technika dentystycznego wynosi około 3830 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)  

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Gdzie studiować na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Kierunek techniki dentystyczne - uczelnie w Warszawie

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek techniki dentystyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek techniki dentystyczne w Warszawie?

Studia na kierunku techniki dentystyczne to od kilku lat kierunek, który plasuje się na liście najpopularniejszych kierunków kształcenia, wybieranych przez absolwentów szkół średnich. Warto mieć jednak świadomość, że nie każdy student będzie się czuć na tych studiach komfortowo. Jeżeli jeszcze szukasz swojej dalszej zawodowej drogi, a w twojej głowie kilka razy pojawił się kierunek techniki dentystyczne, to powinieneś zastanowić się, czy aby na pewno odnajdziesz się na nim. Być może w podjęciu decyzji pomogą ci odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak biologia i chemia od zawsze była przez ciebie lubiana?
 • Czy posiadasz szczególne uzdolnienia manualne?
 • Czy jesteś osobą dokładną, która lubi długo pracować nad szczegółami?
 • Czy jesteś osobą odpowiedzialną, której można powierzyć nie tylko swój piękny wygląd, lecz także zdrowie?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu studiów na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie. Pamiętaj jedynie, że decydujące znaczenie, czy rozpoczniesz naukę, będą mieć wyniki, jakie otrzymasz podczas egzaminów dojrzałości. Wśród przedmiotów, które musisz zdawać na maturze, powinny znaleźć się obligatoryjnie: matematyka, język obcy nowożytni, chemia, fizyka lub fizyka oraz astronomia (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Pamiętaj, że najwięcej korzyści przyniesie ci zdawanie wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Ambitni uczniowie, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań, mogą także pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Oczywiście ich wiedza musi być wtedy wyjątkowo rozległa, warto jednak to rozważyć – finaliści i laureaci stopnia centralnego znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Dążysz, by dostać się na studia na kierunku techniki dentystyczne z najlepszym wynikiem? Weź udział w olimpiadach z przedmiotów ścisłych!

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

TECHNIKI DENTYSTYCZNE - ważne informacje

techniki dentystyczne studia

studia medyczne w Warszawie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku techniki dentystyczne w Warszawie?

Jeżeli jesteś osobą bardzo dokładną, która – oprócz uzdolnień plastycznych – uwielbia także nauki ścisłe, to możesz śmiało pomyśleć o studiach na kierunku techniki dentystyczne. O zaletach tego kierunku mówi bardzo wielu jego studentów oraz absolwentów.

Maja, tegoroczna absolwentka studiów na kierunku techniki dentystyczne, przekonuje:

Studia na kierunku techniki dentystyczne dają konkretny fach w ręku. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ nie musiałam się dzięki temu obawiać o swoją zawodową przyszłość. Lubię spokojną pracę, która wymaga dużej precyzji – to bardzo ważne cechy podczas wykonywania tego zawodu. Cieszę się, że wybrałam studia w Warszawie, ponieważ miałam szasnę kształcić się pod okiem najlepszych profesjonalistów, a to tylko umocniło moją pozycję na rynku pracy!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Warszawa studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia