Studia na kierunku Administracja w Trójmieście. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku Administracja w Trójmieście. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku Administracja w Trójmieście. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku Administracja w Trójmieście. Stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia stacjonarne.

Kandydaci na studia w Trójmieście mogą być pewni, że z racji szerokiego wyboru uczelni mogą także liczyć na wybór odnośnie formy kształcenia. Bez trudu odnajdą Administrację w Trójmieście na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Studia stacjonarne są najpowszechniejszą i najczęściej oferowaną formą zdobywania wiedzy. Niektórym przypominają naukę w liceum, ponieważ zajęcia realizowane są w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i zwykle rozpoczynają się w godzinach porannych. Stąd drugie określenie tego trybu – studia dzienne.

Studia dzienne mają to do siebie, że łatwiej jest rozłożyć wszystkie obowiązujące zajęcia. O co dokładnie chodzi? Studenci mają więcej czasu na dłuższe dyskusje, skrupulatniejsze przyjrzenie się danemu zagadnieniu, czy też powtórzenie materiału sprawiającego jakieś trudności.

Czy studia stacjonarne są bezpłatne? Tak, ale wyłącznie w uczelniach publicznych. Za studia stacjonarne w niepublicznej szkole wyższej należy zapłacić.

 

Studia niestacjonarne.

Studia niestacjonarne dzielą się na dwie formy kształcenia: studia wieczorowe oraz studia zaoczne. Ta druga forma jest zdecydowanie popularniejsza, częściej wybierana przez studentów i częściej oferowana przez uczelnie. Czym się ona charakteryzuje? Otóż, zajęcia w ramach trybu zaocznego odbywają się w weekendy: w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele. Zajęcia organizowane są w ramach tzw. zjazdów, które odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie.

Czy studia niestacjonarne są płatne? Tak. Studia niestacjonarne płatne są w każdej uczelni, niezależnie od tego, czy jest to uczelnia publiczna czy niepubliczna. Ile kosztuje kształcenie? Niestety, nie istnieje jeden, obowiązujący cennik za usługi edukacyjne. Wysokość czesnego to indywidualna sprawa każdej uczelni.

Studia zaoczne, z racji tego, że zajęcia w ich ramach prowadzone są raz na jakiś czas, wymagają od studentów pewnych cech. Przede wszystkim punktualności, samodzielności, jak również wyszukiwania i analizowania informacji.

Czy warto wspomnieć o studiach wieczorowych? Tak, i to przede wszystkim dlatego, aby zwrócić uwagę na ich zmienny charakter. Otóż, zdarza się, że studia te są studiami wieczorowymi tylko z nazwy i zajęcia wcale nie są prowadzone w godzinach popołudniowych i wieczornych. Bywa i tak, iż są one realizowane przez cały dzień.

 

Jak podjąć decyzję?

Aby podjąć decyzję o wyborze formy kształcenia należy zastanowić się nad tym czego od studiów oczekujemy i jaki mamy pomysł na kilka najbliższych lat. Warto zadać sobie pytanie czy chcemy skupić się wyłącznie na nauce, czy może dołożyć sobie obowiązków i podjąć jakąś pracę?

Prawdą jest, że połączenie obowiązków studenckich z obowiązkami zawodowymi łatwiej wychodzi na studiach zaocznych, choć naturalnie nie ma rzeczy możliwych i z dobrym planem może się to udać także na studiach dziennych.

Co jeszcze? Osoby planujące naukę w uczelni publicznej powinny wziąć pod uwagę aspekt finansowy, ponieważ studia stacjonarne są bezpłatne, a za niestacjonarne już należy zapłacić. Kandydaci na uczelnie niepubliczne nie mają tego rodzaju dylematów, ponieważ każdy tryb kształcenia jest płatny.

Sprawdź

Kierunki studiów w Trójmieście

Studia prawnicze

​Studia prawnicze w Trójmieście

WSZYSTKO O KIERUNKU ADMINISTRACJA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)