Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze 2025/2026
Aby z sukcesem dostać się na studia prawnicze w Gdańsku lub Gdyni należy wcześniej przejść przez proces rekrutacji. Sama rekrutacja nie wyróżnia się specjalnie od rekrutacji na inne kierunki studiów. Natomiast o czym warto pamiętać, to o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych przez dziesiątki tysięcy osób, czyli średnio przez kilkanaście osób na jedno miejsce.
Kierunki prawnicze - przedmioty maturalne
To sprawia, że na prawo wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury. Uczelnie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone.
Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego, oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi na studia prawnicze są: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ile punktów na studia prawnicze w Trójmieście
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2024/2025 musieli uzyskać conajmniej 114,61 punktu na prawo, 95,33 punktu na administrację oraz 109,45 punktu na kryminologię.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Ile osób na miejsce na studia prawnicze w Trójmieście
Studia prawnicze w Trójmieście należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na Uniwersytecie Gdańskim na prawo ubiegało się ponad 5 kandydatów na jedno miejsce.
Limity miejsc na studia prawnicze
Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów prawniczych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na popularnych kierunkach prawniczych w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie):
Administracja:
Prawo:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Ile kosztują studia prawnicze w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie)
Kierunki studiów prawniczych mogą być prowadzone przez uczelnie publiczne i niepubliczne, jak również w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ od tych czynników zależy czy studia są bezpłatne czy odpłatne. Bezpłatne są studia stacjonarne w uczelniach publicznych. Pozostałe formy kształcenia należą już do studiów odpłatnych. A zatem, mówiąc bardziej szczegółowo- studiami płatnymi są studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.
Administracja:
-
Uniwersytet Gdański: 6000 zł
-
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni: od 6500 zł
-
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku: od 5736 zł
Prawo:
-
Uniwersytet Gdański: 7200 zł
-
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni: od 9400 zł
-
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku: od 7356 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kiedy wyniki rekrutacji
Każda uczelnia indywidualnie ustala termin podawania wyników naboru na studia. Nie oznacza to jednak, że należy dokładnie śledzić aktualności, czy też pojawiać się w uczelni każdego dnia. Informację o wynikach otrzymamy w swoim profilu w systemie internetowej rejestracji kandydatów.
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie):
-
Uniwersytet Gdański: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
W każdej uczelni może obowiązywać inny sposób składania dokumentów. Niektóre uczelnie wymagają od kandydatów, aby składali je osobiście, a inne dopuszczają możliwość przesyłania dokumentów pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy należy zwrócić uwagę na to, aby zestaw dokumentów był kompletny. Co powinien zawierać taki zestaw? Tego dowiemy się między innymi z internetowego systemu rejestracji kandydata.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokładny termin składania dokumentów rekrutacyjnych poznamy zaglądając do naszego indywidualnego profilu kandydata. Co ważne, tak jak każdy etap rekrutacji składanie dokumentów również przewidziane jest w określonym czasie. Spóźnienia mogą mieć poważne konsekwencje. Jakie? Nawet wykreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie):
-
Uniwersytet Gdański: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Jak wyglądają studia prawnicze w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)?
Studia prawnicze w Trójmieście to kierunki studiów, dzięki którym można dokładnie poznać system polskiego prawa, terminologię, a także pojęcia z zakresu prawa i dziedzin z nim związanych. Ponadto, umożliwiają zaznajomienie się z systemem władzy w kraju, poszczególnymi organami władzy, a także zasadami tworzenia i rozwoju podstawowych form indywidualnej przedsiębiorczości.
Najpopularniejsze kierunki prawnicze w Trójmieście: Prawo, Administracja, Prawo w administracji i gospodarce, Prawo w biznesie, Kryminologia.
Współczesne studia prawnicze charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Praca po studiach prawniczych
Absolwenci studiów prawniczych odnajdują się w pracy między innymi w instytucjach doradczych i konsultingowych, państwowych instytucjach ochrony prawa, kancelariach, dyplomacji.
Zarobki
Średnie zarobki w Trójmieście na popularnych stanowiskach, na których wymagana jest wiedza z zakresu prawa wahają się od 4600 zł do 10000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stażu pracy, konkretnego stanowiska, miejsca pracy, miejscowości).
Typ studiów
Ci, którzy decydują się na to, by pójść na studia prawnicze w Gdańsku lub Gdyni powinni zdawać sobie sprawę z tego, że wybierają kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich. Prawo to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także stałe trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie.
Każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zmienić kilka miesięcy nauki, dlatego właśnie warto wiedzieć, że studia prawnicze zostały stworzone dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji. Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę studiów prawniczych.
Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie. Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko pięcioletnie studia prawnicze, ale i późniejsze aplikacje.
Studia prawnicze w Trójmieście można podzielić na:
-
studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie);
-
studia II stopnia (magisterskie).
Studia prawnicze to jedna z bardziej prestiżowych grup kierunków. Osoby, które je wybierają, muszą liczyć się z tym, że czas ich nauki wyższej będzie wyjątkowo intensywny. Jeśli jesteś jedną z nich, swoją intelektualną przygodę rozpoczniesz od kształcenia I stopnia.
W przypadku studiów prawniczych trwa ono 3 lata. To czas zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji. Studenci na zakończenie nauki podchodzą także do obrony pierwszej poważnej pracy dyplomowej. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymuje tytuł licencjata.
Warto zadbać o kontynuację swojej nauki i rozpocząć studia II stopnia, które trwają z kolei 2 lata. Studenci podczas nauki mają szansę, by poszerzyć swoje kwalifikacje oraz wiedzę. Studia II stopnia są również czasem przygotowań do obrony najważniejszej pracy dyplomowej – pracy magisterskiej. Jej pozytywna obrona otwiera przed absolwentami niemal wszystkie drogi zawodowego rozwoju.
Oczywiście to jeszcze nie koniec. Najbardziej reprezentatywnym przykładem studiów prawniczych jest oczywiście kierunek taki jak prawo. Każdy, kto go wybierać, musi się liczyć z tym, że jego kształcenie trwać będzie nieprzerwanie przez pięć lat. W praktyce oznacza to, że studenci prawa kształcą się na studiach jednolitych magisterskich. Dopiero po tym czasie przystępują oni do obrony pracy dyplomowej. To jednak nie koniec – część absolwentów rozpocznie bowiem aplikację dodatkowo przygotowującą do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu!
Studia prawnicze możesz rozpocząć także w dowolnie wybranym trybie kształcenia. Masz do wyboru:
-
studia stacjonarne (dzienne);
-
studia niestacjonarne (zaoczne)
-
studia online
Dziś studenci mają do wyboru dwa popularne i podstawowe tryby kształcenia. Studia stacjonarne cieszą się największą popularnością. Zajęcia odbywają się na ogół od poniedziałku do piątku, więc wiedzę można zdobywać w sposób regularny. Dodatkowym plusem studiów stacjonarnych jest również to, że w przypadku nauki na państwowej uczelni nie wiążą się one z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.
Studia niestacjonarne z kolei cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na większej elastyczności. Co to oznacza? Tryb zaoczny charakteryzują weekendowe zjazdy naukowe – to wtedy studenci zdobywają swoją wiedzę praktyczną. Niestety czeka ich więcej pracy we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów. Studia niestacjonarne są również odpłatne, dzięki nim studenci mogą rozwijać inne aktywności, na przykład – zawodowe.
czytaj dalej studia w Trójmieście
Czy studia prawnicze w Trójmieście są trudne?
Studia prawnicze to jeden z najciekawszych obszarów wyższej edukacji. Nie chodzi wyłącznie o jego problematykę oraz o to, do jakich działań zawodowych przygotowuje, ale również o to, że od wielu lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem pomimo tego, że uchodzi za bardzo wymagający i skomplikowany. Studia prawnicze w Trójmieście są trudne, a na taką ocenę zasługują przede wszystkim przez swojego najpopularniejszego przedstawiciela. Kierunek Prawo realizowany jest systemem jednolitych magisterskich, zakłada pięcioletnią naukę i wprowadza w zagadnienia, które wielu ludziom wydają się zawiłe i niezrozumiałe. Studia prawnicze wymagają intensywnej nauki i dużego zaangażowania. Bez poświęconego czasu trudno przebrnąć przez liczne zagadnienia, takie jak: prawo administracyjne, prawo karne, prawo cywilne, prawo karne procesowe. Ponadto należy opanować umiejętność posługiwania się odpowiednią terminologią, słownictwem, nie mówiąc już o umiejętności interpretowania przepisów. Studia prawnicze, choć uznawane są za prestiżowe i perspektywiczne, nie są studiami dla wszystkich. Bez cierpliwości, determinacji oraz określonych planów na przyszłość, do realizacji których dąży się z odpowiednim nastawieniem niełatwo będzie zaliczać kolejne semestry.
Kierunki studiów prawniczych w Trójmieście:
Studia prawnicze w Trójmieście zostały stworzone z myślą o najbardziej ambitnych absolwentach szkół średnich. Uczelnie dodatkowo bacznie przyglądają się aktualnym tendencjom panującym na rynku pracy i tworzą taką ofertę kierunkową, która odzwierciedla zapotrzebowanie na specjalistów.
Co to oznacza w praktyce? Jeśli wybierasz studia prawnicze, to czekać na ciebie będą zarówno bardzo tradycyjne i popularne propozycje kierunkowe takie jak administracja czy oczywiście prawo. Pamiętaj jednak o tym, że nauki prawnicze same w sobie bardzo ewoluują.
Jeśli czujesz, że interesuje cię coś znacznie bardziej innowacyjnego, to uczelnie w Trójmieście również przygotowały propozycje kształcenia dostosowane do twoich potrzeb! Wśród innowacyjnych kierunków odnajdziesz także takie w języku angielskim. To niezwykle cenne, ponieważ po zakończeniu nauki będziesz mógł liczyć na dynamiczny rozwój zawodowy także na arenie międzynarodowej. Sprawdź zatem bogatą ofertę kierunkową trójmiejskich uczelni!
Kierunki prawnicze w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia Sopot) - rekrutacja 2025/2026:
-
ADMINISTRACJA - STUDIA ONLINE, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
-
ADMINISTRACJA, Uniwersytet Gdański
-
ADMINISTRACJA, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
-
ADMINISTRACJA, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
-
CRIMINOLOGY AND CRIMINIAL JUSTICE, Uniwersytet Gdański
-
KRYMINOLOGIA, Uniwersytet Gdański
-
PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE, Uniwersytet Gdański
-
PRAWO W ADMINISTRACJI I GOSPODARCE, Uniwersytet Gdański
-
PRAWO W BIZNESIE, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
-
PRAWO, Uniwersytet Gdański
-
PRAWO, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
-
PRAWO, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
-
STUDIA MENEDŻERSKO - PSYCHOLOGICZNE - STUDIA ONLINE, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście
Gdzie studiować studia prawnicze w Trójmieście?
Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: funkcjonowania systemu prawnego, a także ustroju, strukturach i funkcjonowaniu państwa. Absolwenci studiów prawniczych odnajdują się w pracy w kancelariach adwokackich i notarialnych, administracji państwowej, sądach, działach prawnych przedsiębiorstw, urzędach skarbowych.
Jeśli wybierasz studia prawnicze w Trójmieście, możesz mieć pewność, że będzie na ciebie czekać nie tylko bogata oferta kierunkowa. Trójmiasto to bowiem taki obszar na mapie, który charakteryzuje się różnorodnością ośrodków akademickich. To pozytywny trend, ponieważ każdy absolwent szkoły średniej (poważnie myślący o studiach prawniczych!) znajdzie coś, co jest w pełni dostosowane do jego potrzeb!
Uczelnie w Trójmieście znajdują się zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Pamiętaj, że obecnie każdą z tych grup charakteryzują bardzo wysokie standardy nauczania! Do pierwszej grupy można zaliczyć chociażby Uniwersytet Gdański, a do drugiej – Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu.
Dziś ośrodki akademickie mają świadomość, jak ważne jest doskonałe wykształcenie studentów. To bowiem wiedza i kwalifikacje otwierają różnorodne drzwi zawodowego rozwoju. Trójmiejskie ośrodki akademickie – niezależnie od tego czy prywatne czy publiczne – stawiają na wysoką jakość nauczania.
Gdzie studiować kierunki prawnicze w Trójmieście:
-
Gdańska Szkoła Wyższa;
-
Uniwersytet Gdański;
-
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku;
-
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni;
-
Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście
Kierunki prawnicze - uczelnie publiczne (państwowe) w Trójmieście
czytaj dalej uczelnie publiczne w Trójmieście
Kierunki prawnicze - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Trójmieście
-
Gdańska Szkoła Wyższa;
-
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku;
-
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni;
-
Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.
czytaj dalej uczelnie prywatne w Trójmieście
Jak wybrać studia prawnicze w Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?
Każdy student, który idzie na studia, chciałby mieć pewność, że kierunek przez niego wybrany przekuje się w przyszłości w dobrą, satysfakcjonującą pracę. Kierunki prawnicze same w sobie jawią się jako wyjątkowo prestiżowe, a więc i opłacalne. Czy jest to jednak prawda? Czy kierunki prawnicze stają się gwarantem idealnego zatrudnienia?
Nie ma, niestety, jedynych poprawnych odpowiedzi na to pytanie. Musisz zastanowić się na początku, co dla ciebie oznacza dobre zatrudnienie! Oczywiście kwestie finansowe są niezwykle ważne. Odpowiednia pensja powinna odzwierciedlać bowiem umiejętności, a te po ukończeniu studiów prawniczych są na ogół bardzo wysokie.
Przede wszystkim zastanów się na początku, czym chciałbyś zajmować się w przyszłości! Praca zgodna z zainteresowaniami to bowiem pierwszy klucz do sukcesu! Ważne jest to, abyś czuł, że twoje obowiązki przynoszą ci radość, satysfakcję, że czujesz, że masz możliwość zawodowego rozwoju. Pamiętaj, że studia prawnicze to nie tylko kierunki takie jak prawo. Zastanów się na początku, jaki obszar nauk prawniczych przyniesie ci najwięcej satysfakcji.
Dobra praca po studiach prawniczych powinna być również dostosowana do twoich indywidualnych predyspozycji. Inny zestaw cech powinien ci towarzyszyć, jeśli zdecydujesz się zrealizować aplikację prokuratorską. Zupełnie różne cechy charakteru przydadzą się chociażby w pracy zarządcy i administratora. Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań. Zastanów się, jakie są twoje moce cechy charakteru – one także powinny być dla ciebie podpowiedzią, w jakim zawodzie odnajdziesz się najlepiej.
Możliwe ścieżki rozwoju twojej kariery zawodowej:
-
sędzia;
-
adwokat;
-
prokurator;
-
radca prawny;
-
radca podatkowy;
-
komornik;
-
urzędnik sektora publicznego;
-
administrator itd.;
-
pracownik organizacji pozarządowych i fundacji;
-
asystent sędziego itd.
czytaj dalej jakie studia wybrać
Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?
Jeśli chcesz rozpocząć studia związane z zarządzaniem, łatwo zorientujesz się, że lista uczelni, które mają je w swojej ofercie, jest naprawdę potężna. Jak zatem wybrać najlepszą z nich? Studia w Trójmieście cechują oczywiście wysokie standardy nauczania, ale to nie oznacza, że każda z kilkudziesięciu uczelni musi w pełni odpowiadać twoim oczekiwaniom.
Kieruj się kilkoma zasadami, które korzystnie wpłyną na twoją decyzję:
-
szczegółowo przeanalizuj ofertę przygotowaną przez ofertę;
-
sprawdź, jak wyglądają programy nauczania poszczególnych kierunków;
-
poczytaj opinie w Internecie, zaczerpnij porad znajomych studiujących w Trójmieście;
-
weź udział w dniach otwartych uczelni.
Pamiętaj o tym, że uczelnie idealne nie istnieją. Dobra szkoła wyższa dbająca o studentów, powinna zapewniać im takie wykształcenie, które szybko zostanie docenione na aktualnym rynku zatrudnienia. Gdy wybierasz uczelnię wyższą, możesz również zwrócić uwagę na kwestie takie jak: dostępność do praktyk i staży, opłaty za czesne czy system wsparcia studentów.
czytaj dalej jak wybrać uczelnię
Czy studia prawnicze w Trójmieście to studia z przyszłością?
Na studia prawnicze decydują się zazwyczaj te osoby, którym marzy się wykonywanie zawodów prawniczych, takich jak: adwokat, notariusz, prokurator czy radca prawny. Zdecydowana większość kandydatów decydujących się na podjęcie kształcenia czyni to właśnie z tą myślą. Co warto jednak zaznaczyć, po ukończeniu studiów można wykonywać także inne zawody, które nie wymagają odpowiedniej aplikacji, ale i tak oparte są na solidnej wiedzy prawniczej.
Studia prawnicze w Trójmieście to studia z przyszłością, ponieważ pozwalają na zdobycie wysokiej jakości wykształcenia, które znajduje zastosowanie nie tylko w salach sądowych. Poza tym studia oferują wybór specjalizacji głównych i dodatkowych, dzięki którym można pogłębić wiedzę w niszowych obszarach prawa krajowego i międzynarodowego, takich jak: międzynarodowe prawo handlowe, prawo ochrony konkurencji, prawo przemysłowe. Bardzo dobra znajomość prawa jest umiejętnością uniwersalną, która znajduje zastosowanie między innymi w: korporacjach, instytucjach konsultingowych i doradczych, różnego rodzaju urzędach czy dyplomacji. Oznacza to, że absolwenci tych studiów otrzymują dość szeroki wachlarz zawodowych możliwości.
Czy warto iść na studia prawnicze w Trójmieście?
Każdy maturzysta zapewne nie raz zadaje sobie fundamentalne pytanie – czy warto iść na studia. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie! Najważniejsze jest jednak to, by decyzję podjąć w oparciu o chłodną kalkulację. Jeśli interesują cię nauki społeczne, humanistyczne i widzisz się chociażby w sędziowskiej todze, musisz liczyć się z tym, że czeka cię nauka na szczeblu wyższym.
Studia prawnicze są dość interdyscyplinarną grupą kierunków. A dziś specjaliści z doskonałą znajomością prawa potrzebni są w niemal każdym obszarze. Sektor korporacyjny, administracyjny, urzędniczy – wszędzie tam odnajdą się absolwenci studiów prawniczych. A Trójmiasto, w którym te sektory rozwijają się niezwykle dynamicznie i prężnie.
Jeśli wybierzesz studia prawnicze w Trójmieście możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz na najlepszych uczelniach. Twoja wiedza i umiejętności dostosowywane będą do aktualnych potrzeb panujących na rynku pracy. Możesz mieć pewność, że kadra, która będzie cię kształcić, będzie doskonale przygotowana do pełnienia swojej funkcji mentorów i wykładowców. Dodatkowo uczelnie na wybrzeżu przygotowały ciekawą ofertę kierunków, która zadowoli zarówno tradycjonalistów, jak i studentów nastawionych na innowacyjną naukę!
Studia w Trójmieście cechuje duża dynamiczność. To miasto, które tętni życiem, ale to sprawia, że młodzi ludzie dość szybko dostaną odpowiednie przygotowanie – także to mentalne, które pozwoli na szybkie odnalezienie się na rynku pracy. Jeśli nie wiesz, czy warto rozpocząć studia w Trójmieście, sprawdź, co na ten temat sądzą inni studenci. Nie bój się podejmować odważnych decyzji, dzięki którym odnajdziesz się w przyszłości w jednym z wybranych zawodów prawniczych!
Praca po studiach prawniczych
Studia prawnicze w Gdańsku lub Gdyni nie ograniczają się wyłącznie do pracy w zawodzie prawnika. Absolwenci Prawa i Administracji mogą pracować jako urzędnicy sądowi, sędziowie, prokuratorzy, notariusze, adwokaci, radcy prawni, doradcy podatkowi, księgowi rachunkowi, sprawozdawcy finansowi, urzędnicy skarbowi, doradcy prawni, urzędnicy więzienni, pracownicy kancelarii, urzędnicy służby cywilnej, doradcy inwestycyjni, konsultanci w działach prawnych, referenci ds. windykacji, specjaliści ds. roszczeń, negocjatorzy, agenci celni, specjaliści ds. egzekucji komorniczych lub specjaliści ds. umów.