Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Rzeszowie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Rzeszowie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Rzeszowie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku ekonomia w Rzeszowie?

Ekonomia jest jednym z kierunków, który cieszy się największą popularnością wśród maturzystów chcących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nauk ścisłych i finansów. Jednak przed przystąpieniem do rekrutacji na studia warto zapoznać się z ich specyfiką i szczegółową ofertą. W poniższym artykule opisano kierunek ekonomia w Rzeszowie.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Osoby, które zdecydują się na studia ekonomiczne otrzymają wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk ścisłych, finansów czy zarządzania. W trakcie kształcenia będą miały okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu następujących zagadnień:

 

  • współczesnej gospodarki (polskiej i światowej)
  • biznesu
  • finansów i rachunkowości
  • przedsiębiorczości
  • zarządzania
  • administracji publicznej

 

W dalszych etapach nauczania, studenci będą mieli możliwość rozwinięcia niezwykle istotnych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Kierunek ekonomia w Rzeszowie można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Po ukończeniu pierwszego stopnia studenci otrzymają tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia kończą się nadaniem tytułu magistra, który otwiera wiele zawodowych drzwi.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Studia na kierunku ekonomia w Rzeszowie będą mieć w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci zdobędą szereg umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w swojej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupią się na rozwijaniu kompetencji z zakresu nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki, która stanowi podstawę dziedziny, jaką jest ekonomia. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób analizować wybrane zjawiska gospodarcze i ekonomiczne, zarówno występujące w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

W trakcie kształcenia, studenci poznają podstawy finansów i rachunkowości. Dodatkowo nauczą się dokonywania analizy finansowej czy prowadzenia ksiąg rachunkowych. Program nauczania zakłada realizacje warsztatów, dzięki którym studenci rozwiną zdolności z zakresu przeprowadzania audytu finansowego.

Ważnym elementem nauczania będzie możliwość rozwijania zdolności z obszaru zarządzania finansami, przedsiębiorstwem czy zasobami ludzkimi. Co więcej, zyskają umiejętność tworzenia budżetu, doradztwa biznesowego oraz nadzorowania procesu inwestycyjnego. W zawodzie ekonomisty ważne są również wykształcone kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które wykorzystają podczas pracy z klientem lub zespołem. Studenci rozwiną zdolności językowe oraz nauczą się specjalistycznej terminologii, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Uzyskanie przyszłościowego wykształcenia i tym samym zwiększenia swoich szans na ciekawą i dobrze płatną pracę. Absolwenci studiów ekonomicznych, dzięki zdobytej wiedzy i rozwiniętym umiejętnościom praktycznym bez problemu znajdą zatrudnienie w branży finansowej.

Przede wszystkim idealnie odnajdą się w zawodzie księgowego oraz analityka finansowego i biznesowego. Równie ciekawą perspektywą może być objęcie stanowisk kierowniczych oraz menedżerskich. Po ukończeniu studiów ekonomicznych można znaleźć zatrudnienie w biurach rachunkowych oraz agencjach ubezpieczeniowych. Dobrym rozwiązaniem będzie także podjęcie pracy w środowisku międzynarodowym.

Sprawdź

Kierunki studiów w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

Studia ekonomiczne w Rzeszowie

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - RZESZÓW

Komentarze (0)