Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Przyszli studenci, którzy chcą rozpocząć kształcenie na kierunku zarządzanie we Wrocławiu będą mieć do wyboru tryb stacjonarny lub niestacjonarny. Taka różnorodna oferta stanowi odpowiedź na wymagania stawiane przez współczesnych kandydatów, którzy chcieliby skorzystać z najlepszych ofert kształcenia – nie tylko pod względem programowym, lecz także organizacyjnym. Uczelnie we Wrocławiu wychodzą więc naprzeciw tym oczekiwaniom. Co trzeba wiedzieć więc o studiach w trybie stacjonarnym i zaocznym? Przedstawiamy ich cechy charakterystyczne.

 

Studia stacjonarne

Początek kształcenia wyższego dla wielu studentów wiązać się może z wieloma, wcześniej nieznanymi wydatkami. Rozpoczęcie studiów niejednokrotnie zmusza do wyprowadzki z rodzinnego miasta, a co za tym idzie – samodzielnym utrzymaniem i opłatami za wynajmowane mieszkanie czy też pokój w akademiku. Niekiedy studenci korzystają z pomocy finansowej rodziców, ale i tak część z nich wybiera bezpłatne możliwości kształcenia. Co może je zagwarantować? Studia stacjonarne na uczelni publicznej. Są one bowiem bezpłatne. Należy pamiętać jednak, że nie dotyczy to niepublicznych szkół wyższych – ich studenci muszą liczyć się bowiem z uiszczaniem opłat za czesne.

Zajęcia w trybie stacjonarnym odbywają się od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Taka formuła realizacji zajęć pozwala na regularne zdobywanie wiedzy. Studenci mogą także odetchnąć podczas wolnych weekendów – wtedy też nie ma wykładów i ćwiczeń praktycznych. Czas od nich wolny można wykorzystać więc na relaks, spotkania z przyjaciółmi czy też na pierwsze aktywności zawodowe.

 

Studia niestacjonarne

Niektórzy studenci wybierają kształcenie niestacjonarne, mimo że jest ono odpłatne i dotyczy to zarówno uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Taka forma organizacyjna pozwala jednak na rozpoczęcie nauki osobom, którym zależy na znacznie większej elastyczności. Co więcej – studia niestacjonarne mogą być również jedynym wyjściem dla osób, które z różnych przyczyn nie znalazły się na listach osób przyjętych trybu stacjonarnego.

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić jednak (chociażby na stronie internetowej uczelni), jak wyglądać będą zajęcia. Uczelnie oferujące kształcenie w tym trybie mogą mieć w swojej ofercie studia organizowane podczas weekendowych zjazdów trwających od piątku/soboty do niedzieli. Część ośrodków akademickich oferuje jednak swoim studentom kształcenie wieczorowe. W jego przypadku należy pamiętać, że zajęcia odbywają się bardzo często już w godzinach przedpołudniowych od poniedziałku do piątku. Wymaga to więc znacznie bardziej świadomego rozplanowania innych aktywności.

 

Jak podjąć decyzję?

Studia niestacjonarne czy stacjonarne? Nie każdy maturzysta od razu wie, jak podjąć decyzję, by była w pełni dostosowana do jego potrzeb. Co może pomóc? Wzięcie udziału w drzwiach otwartych wybranych uczelni, a co za tym idzie – rozmowa z innymi studentami i wykładowcami, którzy służą radą. Odpowiedzi na nurtujące pytania można szukać także na studenckich grupach i forach funkcjonujących w mediach społecznościowych. Zupełnie bezradni maturzyści mogą skorzystać także z pomocy doradcy zawodowego.

Warto pamiętać, by przed wyborem trybu kształcenia odpowiednio wcześnie przeanalizować swoją sytuację finansową, mimo że uczelnie we Wrocławiu oferują niejednokrotnie atrakcyjne rabaty oraz promocje. Studia stacjonarne będą najlepszym wyborem także dla tych osób, które w całości chciałyby poświęcić się nauce.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia z zarzadzania

​Studia z zarzadzania we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE - WROCŁAW

Komentarze (0)